Titelkandidaat Attacus is veel te sterk voor BC Vlissingen De Bruijn, Caudron redden een punt Bas van Houwelingen laat zich bij zijn debuut voor DZK meteen zien Voetbalsters Oostkapelle stunten tegen koploper 17 De vrouwen van BC Vlissingen treden tegen OBC aan met een veredeld jeugdteam Eerste divisie. BC Vlissingen-Atta- cus 57-109: Bij BC Vlissingen wa ren er vlak voor de competities tart nog ingrijpende wijzigingen. De coachingstaf werd uitgebreid met de ervaren Klaas-Willem Bar- ten, die de Vlissingse mannen reeds eerder onder zijn hoede had. Dennis de Paauw, Dorde Ka radzic en Mike de Kraker ontbra ken echter. Vier junioren, waaron der het zestienjarige talent Thijs Beumer, maakten daardoor hun opwachting in het eerste team. Kampioenskandidaat Attacus kende weinig mededogen met de jonge Vlissingers, die fysiek te- kortkwamen. De ploeg uit Veghel schoot bovendien van afstand met scherp. Liefst vijftien drie punters troffen doel. Na de 22-62-ruststand toonde BC Vlis singen veerkracht. Onder leiding van de uitblinkende aanvoerder Benjamin Steenbeek wist de thuisploeg de schade te beperken tot 57-109. Tweede divisie. OBC-BC Vlissin gen 62-51: In Oss kwam BC Vlis singen aan de start met een vere deld jeugdteam. Naast de gestop te Sheri Bos ontbraken nog vijf speelsters, onder meer vanwege vakantie. Daartegenover stond de terugkeer van Nanon Doeland na een blessure. BC Vlissingen begon goed, maar kon geen afstand nemen, omdat OBC te veel ruimte kreeg om uit de rebound te scoren. Na 11-11 ging het in het tweede kwart opnieuw gelijk op. Rust stand: 30-29. Na de pauze hield het team van coach Arjan de Bruin stand tot 41-38. Daarna liep OBC uit naar 48-38 door het be nutten van de gemakkelijk gege ven vrije worpen. In het laatste kwart was BC Vlissingen niet meer in staat om het gat te dich ten. Bij de pauze stond het 4-0 voor de thuisploeg, na nederlagen van Ste ven van Acker en Patrick Vasseur. Eerstgenoemde leek zijn kruit vo rige week te hebben verschoten in de Belgische Superprestigestrijd. Hij verloor namelijk kansloos met 40-15 van Frans van Schaik. Vas seur bleef in het spoor van de Fransman Richard Bitalis, maar de routine van de Fransman gaf de doorslag: 40-36 in 31 beurten. Na de onderbreking veegde Caudron de mat aan met Martin Spoormans. In 16 beurten was hij klaar: 22-40. De Bruijn deed niet onder voor zijn kopman en zette Emilio Sciacca opzij met 24-40 in 17 beurten. Een nipte nederlaag voor de Beve landers. Ad Menheere won, Wim de Kok speelde gelijk en Edwin Geluk en Nico verloren. De kaderspelers van 's Lands Welvaren wonnen met 5-3 van De Posthoorn/RBS 2. Vooral het optre den van Jaap Cijsouw sprong in het oog. Hij trainde de hele zomer door om beter voor de dag te ko men en dat werpt zijn vruchten af. Hij speelde nu gelijk en Danny Walhout en Jan Eickenboom won nen hun partijen. Joey de Kok veroverde een plaats op het NK driebanden klein extra klasse. De jonge Lewedorper won in Roosendaal de nationale voorwedstrijden met 10 punten uit 6 wedstrijden en 1.121 gemid deld. Rinus Pankow uit Zierikzee werd vijfde. DZK-Wiekslag 9-4: DZK was niet onder de indruk van de nummer vijf van vorig seizoen, maar kwam wel snel op achterstand. Binnen dertig seconden was de stand echter alweer gelijk. Daar na volgde een spannende wed strijd met kansen over en weer. In de tweede periode strafte DZK twee persoonlijke fouten van Wiekslag af en kwam op 3-1. Toen Wiekslag uit een manmeer- situatie niet scoorde, liep DZK zelfs uit naar 4-1. Wiekslag ging fysieker spelen. De Vlissingers zagen Bas Mechiel sen het bad verlaten wegens com mentaar op de leiding en Wiek slag kwam terug op 6-4, halver wege de derde periode. Juist op dat moment behield DZK de rust en zorgde nieuwkomer Bas van Houwelingen met twee treffers voor 8-4. DZK hield stand en zes seconden voor tijd bekroonde DZK de sterke openingswed strijd: 9-4. Scores DZK: Bas van Houwelin gen 4, Sjakko Bekkers en Martijn Mechielsen 2, Jasper Rouwendal 1. DZK-De Dokkelaers 5-3: On danks het vertrek van Eline Bek kers speelde DZK een goede wed strijd. De Vlissingse ploeg kreeg kansen, maar miste te veel. Daar door bleef De Dokkelaers in een goede afloop geloven. Pas in de laatste periode, toen het 5-2 werd, was de wedstrijd gespeeld. Scores DZK: Lois van den Berg 2, Joyce Piek, Anouk van Haaren en Liliane Sole 1. In de eerste helft was de bal voor al te vinden op het middenveld. Beide ploegen waren strijdlustig en hielden elkaar in evenwicht. Na een uur volgde er een diepte pass op Anne van Voren. Zij ging goed door en rondde beheerst af. Oostkapelle streed hierna voor iedere meter en kwam in de laat ste vijf minuten nog twee keer goed weg. Twee ballen werd van de lijn gered. „We hebben het toch maar mooi gered. Winnen van de koploper geeft een heel lek ker gevoel", aldus een tevreden Ilo- na Stouthamer. Hoofdklasser IJzendijke wachtte een lastige wedstrijd tegen het nog ongeslagen Oranje Nassau uit Groningen. De formatie van Guust van de Velde ging met een 1-1-gelijkspel terug naar Zeeuws- Vlaanderen. Thea de Blaeij maak te na rust (1-0) de gelijkmaker van af de straschopstip. De wedstrijd van eersteklaser Smerdiek tegen Unicum werd af gelast. maandag 19 september 2016 De start van de basketbalcom petitie leverde geen succes op voor de teams van BC Vlissin gen. Zowel de mannen als de vrouwen kwamen met een zeer verjongde selectie binnen de lij nen. Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Vlissingen Mannen. Scores: Benjamin Steenbeek 20, Abdul Zombra 14, Fabian Salawa- nej 8, Raylin Jimenez 6, Nils Wil- lems 5 en Bouke Schrik 4. Vrouwen. Scores: Charmey Koemans 10, Na- non Doeland 10, Rachel Zorgvliet 10, Chantell de Nooijer 6, Lydia van Sluijs 6, Anouk van Pelt 4, Johanna Kuijs Murcia 3 en Demi van Kloos ter 2. Jean Paul de Bruijn en Frédéric Caudron zorgden met fraaie overwinningen voor het 4-4-ge- lijkspel dat Dallinga.com in de eredivisie van het driebanden be haalde bij TOVV/Royal Pro. De ploeg uit Sluiskil is daardoor nog steeds ongeslagen. Joop van den Oudenhoven Vlaardingen Derde divisie. Stolting Advoca tuur/de Laan-De Stene Brug 5-3: De basketballers van BC Vlissingen konden in eigen huis niet verrassen tegen titelkandidaat Atta cus. Het werd 57-109 voor de bezoekers, foto ruben oreel De waterpoloërs van DZK ver rasten Wiekslag in de tweede klasse. Geruggensteund door een ijzersterke verdediging werd in Vlissingen met 9-4 ge wonnen. Ook het vrouwenteam van DZK won: met 5-3 van De Dokkelaers. Ko Mechielsen Vlissingen In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal zorgde Oostka pelle voor een knappe zege. In het Zuid-Hollandse De Lier werd koploper Lyra met 0-1 versla gen. Robin Hamelink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61