Groene Ster kan geen potten breken tegen sterk Hovocubo Dammers van PWG overtuigen 16 Harmes wint halve marathon Tholen TTCM begint met nipte nederlaag Oud-prof Thijs Al tweede in Kapelle Van Merrienboer scoort driemaal Winst voor Souburg en Goes De schaakploeg uit Sas van Gent verliest tijdens de eerste speelronde in de meesterklasse. Erwin Harmes uit Middelburg heeft zater dag de halve marathon van Tholen gewon nen. Harmes noteerde een tijd van t uur, 12 minuten en 20 seconden. Hij had een voor sprong van ruim acht minuten op Denny Franken uit Bergen op Zoom. Derde werd Rudy Langenberg uit Halsteren. Bij de vrou wen won Vanessa Hartman uit Brielle in 1.29.38. Marije Besuijen uit Middelburg was met de vierde plaats de beste Zeeuwse. De halve marathon van Tholen werd voor de tweede keer gelopen. De opbrengst van het evenement komt ten goede aan het Le ger des Heils op Tholen. De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn het seizoen in de eerste divisie A begonnen met een nipte nederlaag. De ploeg, tijdens de voorjaarscompetitie kampioen geworden in de tweede divisie, verloor met 6-4 van Dis- nierats uit Hoorn. De debutanten Arjan en Elwin Huiden wonnen allebei één partij. Ook captain Sören de Witte won een pot en daarnaast pakte het Middelburgse team ook de winst in het dubbelspel. Na de eerste vier partijen stonden de Zeeuwen zelfs met 3-1 voor. Maar al snel stelden de bezoekers orde op za ken. Oud-beroepsrenner Thijs Al was zaterdag een verrassende deelnemer aan de Slotkoers van Trimbelangen Midden Zeeland bij Ka pelle. De winnaar van het OZ Wielerweek end van 2004 ging deze keer niet met een zege weg uit Zeeland. De Haarlemmer werd tweede achter de Brabander Dirk Jansen. De beste Zeeuw was Rinco de Kraker uit Yerseke. Hij werd vijfde. Willem-Jan Koe man uit Wissenkerke, over het hele jaar de sterkste bij TMZ, finishte als zevende. De winst bij de 40+ ging naar Michel de Ko ning uit Walsoorden. Goesenaar Bram Buijs zegevierde in de D-categorie en Middelbur ger Peter van de Vreede finishte als eerste in de S/P-klasse. De zaalvoetballers van topklasser Groene Ster 2 openden het nieuwe seizoen vrijdag avond met een overwinning op ZW Berg- hem 1. In Berghem werd het na een 2-2-rust- stand 2-4. In de gelijk opgaande eerste helft scoorden Achraf El Bouskaki (0-1) en Nicky van Mer rienboer (1-2). Na de hervatting, toen Groe ne Ster 2 steeds nadrukkelijker het heft in handen nam, schoot Van Merrienboer nog twee keer raak: 2-4. Jansen De Kok Nieuwdorp De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn de landelijke schaakcompetitie gestart met een kleine nederlaag. In Den Bosch werd met 5,5-4,5 verloren van HMC Calder. HMC Calder-HWP Sas van Gent 5,5-4,5: Wellicht dat er een gelijk spel in gezeten had, maar HWP ging met lege handen naar huis. De ploeg begon nog sterk door pri ma overwinningen van Koen Leen- houts en Steven Geirnaert. Daarna ging het mis. Helmut Cardon was niet opgewassen tegen grootmees ter Daniel Fridman en Rein Ver- straeten werd weggezet door oud- HWP-speler Geert van der Stricht. Toen captain Hans GrofFen de bie- tenbrug op ging, moest Adrian Roos winnen. Dit lukte echter niet. Ook de reserves verloren. Kansen waren er wel. Na nederlagen van Renzo Ducarmon en Simon Pro voost hield teamleider Kees Nieu- welink de spanning erin. Nadat Frans Snijders zijn gewonnen stel ling niet kon verzilveren, leek er toch nog een puntendeling of zelfs winst in te zitten. Maar de voordeli ge stellingen van Nele Vanhuyse en Wouter Ghyselen konden net niet naar winst gebracht worden. Derde klasse F. begin was goed, want invaller Koos Zomer won al snel. Net na de tijdnoodfase viel de wedstrijd de kant op van Souburg. Henrik Wes- terweele kreeg een stuk cadeau en won zijn partij. Jeroen Hekhuis deed twee kwaliteitsoffers en leek minder te staan. Nadat zijn tegen stander hem geholpen had, was zijn partij opeens gewonnen en was de wedstrijd gespeeld. snel stond de Axelse degradant ach ter doordat Janco Dees en Yves Reg- niers hun partijen verloren. Nog even werd het spannend, maar Christophe Gregoir, Arjo Arendse en Joop Maas speelden allen remi se, waardoor de Roosendaalers er met de punten vandoor gingen. Schaakhuis-HWP Sas van Gent 4 6,5-1,5: De promovendus kwam er in Den Haag niet aan te pas tegen Schaakhuis. Her en der was er wel wat te halen, maar uiteindelijk kwam men niet verder dan drie halve punten. Waar Emile Cardon een soepele remise had, waren de remises van Adri den Hamer en Rudi Pauwels wat benauwder. Klasse 3G. Goes-HWP 3 4,5-3,5: Joey van de Braak en Maxim le Clercq brach ten Goes op voorsprong, maar na een nederlaag van Rien de Böck werd het toch nog spannend. Joey Grochal, die slechts één partij ver loren had in de laatste 29 potjes ex tern, kon niet verliezen, maar deed dit toch. Doordat Remco van de Braak vanuit zijn verloren stelling stand hield werd een benauwde maar terechte zege geboekt. PWG speelde in Schiedam een de gelijke wedstrijd. Na remises van Fons Huybrechts en Aart Walra ven gaf Arie den Hollander zijn de buut bij PWG glans met een fraaie offerwinst. Niels Roelofsen speelde gelijk, waarna Rianka van Ombergen dankzij winst in een goede aanvalspartij de marge ver grootte tot vier punten. Toen even later ook Zeeuws kampioen John ny de Leeuw na enkele fouten van zijn opponent een twee op zijn no tatiebiljet kon zetten, was de wed strijd beslist. Remises van Kees Rijk, Hans Bomgaars en nieuwko mer Salomon de Jong en een keu rige winstpartij van Jaap Veerhoek brachten de eindstand op 14-6 voor de Zuid-Bevelandse ploeg. De Middelburgse damclub leed een van de zwaarste nederlagen in de clubhistorie. Voormalig lands kampioen VAD won in Amster dam met 16-4. Piet Allaart, Jan Moens, Jaap de Jonge en Daaf Kas se sprokkelden de punten. Bouzambou In Zwaag kon de ploeg van coach Hicham Benhammou zaterdaga vond tegen Hovocubo geen pot ten te breken. De Vlissingers ke ken bij rust al tegen een 3-0-ach- terstand aan en verloren met 7-1. De thuisploeg hoefde het gaspe daal niet eens vol in te drukken om de bezoekers uit Vlissingen over de knie te leggen. Hovocubo beschikte over meer kwaliteit, ook omdat bij Groene Ster de ge schorst Mo Laari en de geblesseer de Hoessein Bouzambou nog ont braken. Abdoe Abdenbi, die in au gustus twee vingers brak, zat wel op de bank bij Groene Ster maar kwam niet in actie. Voor rust scoorde Hovocubo drie keer, terwijl Groene Ster een aantal goede mogelijkheden onbe nut liet. Dennis Selbach opende de score, waarna balverlies van Khalid El Hattach in de 2-0 resul teerde. De inzet van Mats Velse- boer leek houdbaar, maar Mike van den Nieuwenhuijzen liet de bal glippen. De doelman, overge komen van ZVV Eindhoven, had onder de lat de voorkeur gekregen boven Karim Ben Sellam. Van den Nieuwenhuijzen moest voor rust ook nog een treffer van Mo Attai- bi incasseren. „Wij hielpen Hovo cubo door individuele fouten in een zetel", vond Benhammou. In de tweede helft creëerde zijn ploeg veel minder. Toen het duel gespeeld was, kwam nog een aan tal jonge spelers binnen de lijnen. Onder anderen Imad Azzanagui en Marcello Tuhuleruw kregen speeltijd. Khalid El Hattach redde 22 seconden voor het einde uit een vrije trap de eer. maandag 19 september 2016 ATLETIEK TAFELTENNIS WIELRENNEN ZAALVOETBAL De uit Oost-Sou burg afkomstige atleet Wouter Jansen is giste ren in de Dam tot Damloop 38ste geworden. Zijn eindtijd na 10 Engelse mijl (ruim 16 kilome ter) was 52.57 minuten. Luuk Balkenende uit Goes was net binnen het uur binnen: 59.40. 4 Atleet Martijn de Kok uit Hein- kenszand is gis teren bij De Tien van 't Aogje, een wedstrijd over 10 kilometer in Breda, vierde ge worden. De hard loper van AV'56 finishte na 33.44 minuten. Hij zat ruim een minuut van het podium af. 8 Heddie Nieuw dorp uit Yerseke is gisteren bij de halve marathon van Hilvarenbeek achtste gewor den. De atleet van AV'56 en voormalige wie- Ierprof kwam aan in 1.22.44 uur. Zijn clubgenoot Remco Kapteijn werd in 1.30.28 twaalfde. HWP staat met lege handen Roeland Alders Vlissingen Meesterklasse. Tweede klasse D. HMC Calder 2-HWP 2 4,5-3,5: Souburg-Sliedrecht 5,5-2,5: Het Landau Axel-De Pion 2 3,5-4,5: Al In de openingsronde van de nationale damcompetitie heeft eersteklasser PWG 's-Gravenpol- der zaterdag met 14-6 uitge haald tegen Van Stigt Thans 3. Daaf Kasse Middelburg l Saïd Bouzambou kende een prima competitiede buut in het shirt van FT Antwer pen. De Vlissin- ger, overgeko men van Groene Ster, won met zijn nieuwe ploeg de eerste compe titiewedstrijd te gen KK Mal- le-Beerse met 7-3 en scoorde twee keer. De eerste wedstrijd van het nieu we seizoen in de eredivisie liep voor de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen uit op een teleurstelling. Barry van der Hooft Zwaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60