Poetin maakt weer vijf jaar de dienst uit 5 zwart op wit de laatste tijd snel ver anderd." ULTIEME Ik zie die dalende cijfers ook als zegen. Dat het niet goed gaat, staat nu ve muziek en dieper ingaan op de verhalen van muzikanten. Dat gaat niet samen met mijn ochtendshow. Dat voelt niet goed. Dat geldt ook voor Het Glazen Huis. Ik heb aangegeven daar in elk geval dit jaar geen ac tieve rol in te willen spelen. Het past niet meer bij mijn nieuwe rol." Is er op 3FM wel ruimte voor die 'nieuwe rol'? En hoe groot is die kans van slagen? „Ik weet dat Basyl de Groot ook die ambi ties heeft. Hij was jarenlang mijn muziek samenstel Ier, ik kan met hem lezen en schrij ven. Maar nogmaals, het ligt bij hem. Het liefst doe ik dit bij 3FM. Zo niet, dan misschien bij een andere partner. Wat de ta lentenjacht betreft, ik zou daar ook graag iets op tv mee willen doen. Mijn plannen reiken ver der dan de radio." Beelen kreeg de afgelopen tijd de kritiek soms cynisch en chagrijnig te klinken op de ra dio. Zo was er onder meer zijn kreet: 'als ik zenderma nager was, had ik het wel geweten'. Op dat moment zwaaide de inmiddels vertrokken Wilbert Mutsaers nog de scep ter. Hem werd door meer 3FM-coryfeeën een gebrek aan lange- termijnvisie verweten. ,Het is niet eerlijk om Wilbert alleen de schuld te geven. Er zijn vele veranderingen bin nen de omroepen en de NPO aan de gang. En vooral het mediage- bruik van mensen is Hij vervolgt: „Ik heb al langer het gevoel dat ik de ochtend show niet meer moet doen. De ontwikkeling van nieuwe me dia en het inspelen daarop bij 3FM gingen trager dan ik dacht. Dat frustreerde me." „Achterafkan ik zeggen dat deze frustratie inderdaad wel eens naar voren kwam in mijn programma's. Maar dat zegt niets over het enorme plezier dat ik nog steeds beleef. Af scheid nemen van de ochtend doe ik niet fluitend, dat zal ook best even pijn doen." De opkomst was laag, met name in de steden Moskou en Sint Pe tersburg, en de winst van Vere nigd Rusland stond bij voorbaat al vast. Het Kremlin wilde koste wat kost een herhaling voorkomen van december 2011 toen de rege ringspartij bij de verkiezingen haar toevlucht nam tot groot scheepse fraude om de overwin ning binnen te slepen. Tiendui zenden Russen demonstreerden toen wekenlang tegen het stem busbedrog. Dit keer leek de - uitgesproken saaie - verkiezingscampagne eerlij ker te verlopen. In plaats van de zeven partijen in 2011 nam dit keer het dubbele aantal partijen deel, 'echte' oppositiepartijen als Parnas (van de vorig jaar doodge schoten Boris Nemtsov) en de li berale Jabloko incluis. Zij kregen zelfs zendtijd op de Russische tele visie, zij het een stuk minder dan Verenigd Rusland. Gesjoemel Daarnaast had de nieuwe voorzit ter van de Centrale Kiescommis sie, Ella Pamfilova, van tevoren harde actie aangekondigd tegen fraudeurs. De voormalige mensenrechten- adviseur van Poetin, die in bin nen- en buitenland een goede naam heeft, verklaarde zelfs af te treden bij omvangrijk gesjoemel. Daarvan was ook geen sprake, hoewel de organisatie voor eerlij ke verkiezingen Golos ('stem') schendingen van de kieswet zag in onder meer Machatsjkala (Dage- stan), Rostov aan de Don en Novo sibirsk. Het Kremlin had dan ook al ver van tevoren maatregelen getroffen om de gewenste stembusuitslag veilig te stellen. Zo benoemde Poe tin in juli dit jaar plotseling nieu we gouverneurs in regio's waar Verenigd Rusland het moeilijk had. Vrijwel alle aanstellingen be troffen mannen uit de veiligheids dienst FSB, de voormalige KGB, waaruit Poetin zelf ook afkomstig is. Bovendien was het kiessysteem zodanig aangepast dat kandidaten van de machtspartij meer kans maakten in het lagerhuis, de Doe- ma, terecht te komen dan ande ren. De helft van de 450 zetels wordt op persoonlijk mandaat ver deeld. Daardoor kon de Tsjetsjeen se leider Ramzan Kadyrov zijn ze tel bijna niet ontgaan, omdat geen Tsjetsjeen het (vanwege Kadyrovs meedogenloze reputatie) in zijn hoofd zou halen niet voor hem te stemmen. Uiteindelijk maken de vier gro te partijen die al in de Doema za ten, ook de volgende vijf jaar de dienst uit. Van de oppositiepartijen haalde geen de kiesdrempel van 5 pro cent. Auto Ventura B.V. maandag 19 september 2016 FOTO MICHEL SCHNATER Verenigd Rusland heeft de parle mentsverkiezingen in Rusland gewonnen. De machtspartij van president Poetin en premier Medvedev haalde tussen 44,5 en 48,7 procent van de stem men, bleek gisteravond uit de eerste prognoses. Joost Bosman Moskou Een vrouw verlaat het stem hokje in Moskou, foto epa THE ART OF PERFORMANCE TOUR JAGUAR XE VANAF 659 P.M. Kom langs in onze showroom tijdens The Art of Performance Tour van 12 tot en met 24 september. Amundsenweg 29A, Goes 0113 24 52 85, autoventura.nl THE ART OF PERFORMANCE Min./max. gecombineerd verbruik: 3,8-8,9 1/100 km, resp. 26,3-11,2 km/1, CC>2-uitstoot resp. 99-209 g/km. 21% BIJTELLING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5