Swift laat zich de kaas van het brood eten SPORT 15 KORFBAL EREKLASSE De aanvoerster van TOP haalt ook in het duel met TOP/Quoratio een hoog niveau. Tegen international Barbara Brouwer scoort ze 9 keer. Het 'kleine' TOP verweert zich goed Als een voorbeeldige aanvoerster zei Jeanine Marijs zaterdag: „Het maakt niet uit wie ze erin schiet, als ze er maar in geschoten wor den." Maar de spits van TOP Arne muiden voegde er eerlijkheidshal ve aan toe dat ze wel blij was dat ze bij haar lekker vallen op dit mo ment. Ze schoot tegen TOP/Quo ratio wéér liefst negen keer raak. Het is een beetje het verhaal van de kip en het ei. Als het bij TOP draait, scoort Marijs vaak. Of mis schien is het andersom: als Marijs veel kansen benut, komt de totale ploeg op stoom. Twee weken geleden, toen TOP thuis in de ereklasse debuteerde te gen KCC, korfbalde de ploeg zon der lef en overtuiging. Het gevolg: een 16-23-nederlaag. De captain scoorde die dag maar twee keer. Na afloop stond haar het huilen na der dan het lachen. Een week later, uit bij DVO/Ac- countor, was het ineens helemaal anders. TOP beet fel van zich af en verloor met slechts 27-23. En za terdag tegen TOP/Quoratio, nota bene de landskampioen in de zaal, trok het team van trainer Arco Goedkoop de opgaande lijn door. De thuisploeg kon het lang spannend houden en verdiende misschien wel een gelijkspel, maar verloor met 18-21. Toeval of niet: in die twee goede wedstrijden van TOP scoorde Ma rijs negen keer. Negen keer! Dat is uitzonderlijk veel. Zeker voor een dame - want de heren zijn in het korfbal nog altijd dominant. En dan ook nog op het veld én op het hoogste niveau. Zaterdag had de Arnemuidse ook nog eens een in ternational, Barbara Brouwer, te genover zich. Maar die waste ze ge woon de oren. „Dan zie je dat in ternationals ook gewoon mensen zijn", reageerde Marijs nuchter. Waar de opleving door komt, is Het maakt niet uit wie ze erin schiet, als ze er maar in geschoten worden duidelijk. Na wat pittige groepsge sprekken heeft TOP de schroom van zich afgeworpen. Marijs: „We durven nu weer volop te verdedi gen, vallen met overtuiging aan, proberen constant ballen te onder scheppen en zijn ook niet meer bang voor stevige reboundduels. We hebben weer vertrouwen. We laten nu al twee duels zien dat we thuishoren op dit niveau." Ook belangrijk is het verande ren van de opstelling geweest. Pe tra van Belzen staat sinds 'DVO' naast de aanvoerster. Emmelie Bouwens is naar het andere vak verhuisd. „Het werkt voor zowel Petra als mij heel goed", zei Marijs. „Ik krijg de passes net iets beter en strakker dan voorheen. Petra is er hartstikke goed in om iemand in stelling te brengen. Tegelijkertijd hoeft zij nu niet meer in het ande re vak de rol van spits op zich te nemen. Daarmee valt toch wel een last van haar schouders." Marijs wilde maar eens bena drukken dat haar vakgenoten heel belangrijk voor haar welbevinden zijn. „We stonden er echt weer met z'n allen vandaag. De tegen stander, met al die internationals, moet het misschien van de sterke individuen hebben, maar wij van onze goede samenwerking." Voor rust schoot Marijs er drie binnen. Erna nog eens zes. Uit alle standen. Het was voor de zesde keer in haar carrière dat ze op een aantal van negen uitkwam; eerder lukte haar dat al tegen Albatros, Victum en Dindoa (in de over gangsklasse), GKV (hoofdklasse) en DVO (ereklasse). Zelf zegt ze niet tegen de 10 aan te hikken, maar hij zit er wel een keer aan te komen. De Meervogels-Swift 18-15: Swift bood De Meervogels prima partij in Zoetermeer. Voor rust (8-7) ver gaten de Middelburgers hun meer dynamische spel om te zetten in een voorsprong. Die kwam er wel in de tweede helft toen de vrou wen het op hun heupen kregen. De voorsprong ging in de laatste tien minuten verloren. derlaag van Tjoba kwam niet als een verrassing. Nieuwerkerk was een paar klassen beter. Met 6-0 na negen minuten leken de Bevelan ders wel erg vlot de handdoek te gooien. Ze kwamen nog even te rug tot 8-5, maar gingen daarna kopje onder. hield Fortis gelijke tred met Alba tros, daarna liepen de Souburgers door een hoge foutenlast achter de koploper aan. Na rust (7-10) kwam Fortis dicht bij de gelijkmaker, maar knulligheden voorkwamen dat. Ook de drie wissels keerden het tij niet. Wion-Ondo 17-28: Een matig Wion kon Ondo niet bijbenen. Toen de Middelburgers vijf minu ten na rust 7-20 optekenden, was elke spanning weg en restte slechts de vraag: hoeveel wordt het? Na drie wedstrijden is debu tant Ondo met zes punten de ver rassende medekoploper. Scores Ondo: Ronald Wisse 9, Tho mas Mesu en Dennis Witte 5, Sacha Hoefkens 4, Jeroen Mesu 3, Kristy Kolmus en Nikie Geervliet 1. Atlas-Stormvogels 11-14: Stormvo gels won de strijd om de kopposi tie in klasse 3J. Eén vak van Atlas bleef achter qua scorend vermo gen. Na een aantrekkelijke eerste helft (8-10) profileerden beide ver dedigingen zich na rust. Een all- rounder Stormvogels won ver diend. Peene 8, Lauren Peene 2, Emmely de Visser, Loura Kleinepier, Sander Verrijzer en Tom van Sluis 1. Voltreffers-Togo 5-22: Togo veeg de Voltreffers in 35 minuten van de mat (2-16 bij rust). De nobele wens ten spijt om nog zo'n helft te spelen verslapte de concentratie bij de Goesenaren. Good Luck-KVK 11-13: Voor rust (9-7) leek KVK het onderspit te moeten delven tegen angstgegner Good Luck. De thuisploeg bleek echter alle kruit verschoten te heb ben. (8-14) speelde Blauw Wit ADO compleet zoek. Na de hervatting vergrootten de Kloetingers hun voorsprong eerst nog tot acht pun ten. Daarna zakte het als een pud ding in elkaar. ADO won alsnog. Scores Blauw Wit: Niek van Die- men 6, Ivo Flipse 5, Annemarijne Holl en Wouter de Kunder 3, Anouk Koopman 2, Evi Meeusen en Marty de Vilder 1. Dijkvogels-Seolto 14-17: Voorafhad Seolto getekend voor een kleine nederlaag, maar het werd een klin kende overwinning. „Alles klopte", zag coach Bert Mol. De 5-11-voor- sprong bij rust slonk wel, maar Seolto bleef geduldig spelen. Na drie wedstrijden leiden de Vlis- singers de dans in de derde klasse K. GEEN ANGST J Nog geen 10 voor Jeanine maandag 19 september 2016 ARNEMUIDEN TOP/Quoratio uit Sassenheim stelde zaterdag liefst vier internationals op te gen TOP Arnemuiden: Celeste Split, Barbara Brouwer, Jet Hen driks en Nick Pikaar. Toch was de thuisploeg nauwelijks onder de indruk. Emmelie Bouwens (fo to) speelde net als haar teamge noten met veel lef. TOP kwam met 4-7 achter, maar scoorde daarna driemaal op rij. Na rust (7-8) sloeg de Zuid-Hol landse equipe weer een gat: 10-15. Dit keer kon de ploeg van trainer Arco Goedkoop de scha de niet meer helemaal herstel len. Het werd 18-21. Goedkoop was desondanks tevreden: „Van daag heeft het team laten zien wat het in huis heeft." Scores TOP Arnemuiden: Jeani ne Marijs 9, Petra van Belzen, Jurgen Janse en Dylan Gillissen 2, Peter van Belzen, Corné Beze- mer en Kristian Huisman 1. Roeland van Vliet Arnemuiden —Jeanine Marijs Swift en Tjoba verloren ook hun derde wedstrijd. Beide Zeeuwse korfbalclubs wachten nog op hun eerste punt in de overgangs klasse. Eersteklasser Ondo won juist voor de derde maal. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Gijs Gillissen 4, San ne Oostinga, Vera Kuijper en Joren Gillissen 3, Davin Thielen en Step- han de Boer 1. Nieuwerkerk-Tjoba 31-18: De ne Scores Tjoba: Dennis Broerse 7, Manon Braam 6, Jan-Kees Goos- sens 3, Patrick de Bruine, Robin Ha- rinck 1. Fortis-Albatros 18-21: Tot de 5-5 Scores Fortis: Justin Koppejan 7, Remco Crucq 4, Maurice van der Have 3, Joyce Schoonaard 2, Mat hijs de Vries, Rens van de Driest 1. Sores Atlas: Ben van Hese 7, Ste fan Boer 2, Seran de Witte en Tim Dibala 1. Scores Stormvogels: Niek Scores Togo: Niek Meerman 8, An ouk Hazelaar 5, Marten Postema 3, Joost Goossens 2, Asmara Tiber, Sharona van Belzen, Desiree Vos- hart en Marcel Joziasse 1. Scores KVK: Lennard Volkers 4, Sander Slabbekoorn 3, Tonia Ver donk en Koen Volkers 2, Nicole Bostelaar en Niels Verdonk 1. ADO-Blauw Wit 22-21: Voor rust Scores Seolto: Mayella Kuizenga 6, Mariëlle Francke, Remi van den Broeke en Pepijn Koppejan 3, Mick Goedegebuur 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59