Huisartsen moet veel meer behandelingen zelf doen 4 NI 'Fout op fout bij aanhouding van Mitch Henriquez' Giel Beelen had het graag nog even voor zich gehouden, maar na het verhaal van zaterdag in deze krant moet het hoge woord eruit. „Ja, ik wil ermee stoppen." De politie heeft veel fouten ge maakt bij de arrestatie van Mitch Henriquez, die vorig jaar juni overleed na zijn arrestatie bij een muziekfestival in Den Haag. Dat blijkt uit een rapport van twee politiewetenschap pers. Bij de arrestatie van de 42-jarige Arubaan hebben de agenten zich niet gehouden aan de vaste procedure die ze heb ben aangeleerd voor aanhoudin gen. Ze zijn er te snel mee be gonnen, er was geen taakverde ling tussen de agenten, pepper- spray werd verkeerd gebruikt en medische hulp kwam te laat. Het hardhandige geweldge bruik tegen Henriquez was 'dis proportioneel, onmatig en on deskundig', luidt een conclusie. De vijf politieagenten worden verdacht van zware mishande ling met de dood tot gevolg. Vandaag besluit justitie of zij worden vervolgd. BIJ DE ALLERJONGSTEN Van Rijn: kijken naar eigen risico "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" £tüi €2*nr bokcom® HOLLAND BARRETT et 39-jarige boegbeeld van NPO 3FM excu seert zich op voorhand. „Sorry als ik soms wat vaag klink. Ik kan ge woon nog niet alles zeggen." Giel Beelen wijst op zijn nieu we zenderbaas sinds 1 juni, Basyl de Groot, die momenteel achter de schermen werkt aan een flinke make-over van de programmering die begin vol gend jaar wordt gelanceerd. „Ik wil dat proces van het nieuwe 3FM niet verstoren. Maar ja, ik wil ermee stoppen. Dat heb ik heel duidelijk aangegeven. Ik heb andere ambities en die gaan niet samen met de och tendshow. Het liefst nog dit jaar. Basyl gaat daarover. Ik sta in de keuken, hij is de chef-kok. Maar het ziet er goed uit. Dat dit staat te gebeuren, is duidelijk." Daarmee komt na ruim twaalf jaar een einde aan het vaak spraakmakende ochtendprogram ma GIEL. Beelen hield dit week end bewust zijn mond over zijn besluit. Weloverwogen wil hij nu dan toch zijn verhaal doen in deze krant. En dat luidt: het ver trek heeft meerdere redenen. Het gaat niet goed met het ooit zo florerende radiostation. De Coen en Sander Show verhuis de naar Radio 538, Gerard Ek- dom verruilde zijn stek voor Ra dio 2. De luistercijfers zijn sinds dien in een vrije val geraakt. Er werd te lang niet ingegrepen, het roer moet nu echt stevig om. „Het klinkt gek, maar ik zie die dalende cijfers ook als een ze gen", zegt Beelen. „Nu weet ik zeker dat bij iedereen de onrust is toegeslagen. Dat het niet goed gaat, staat nu zwart op wit. Het wordt tijd voor vernieuwing. Er moet meer aansluiting gevon den worden bij jongeren. Dat is overigens de uitdaging van de he le publieke omroep. Ik vind het zelf heel mooi om plaats te ma ken voor anderen." Collega-dj Domien Ver- schuuren is Beelens beoogd op volger in de ochtend. „Domien is een groot talent, maar ik zie tal van mensen die ik die klus zou toevertrouwen." Beelen heeft een duidelijk beeld van dat 'nieuwe 3FM' en wat daarin zijn rol zou kunnen zijn. „Meer multimediaal bijvoor beeld. Het is een rotwoord, ik weet het. Maar je moet op plat forms als YouTube en andere so cial media veel actiever zijn." En er is Beelens grote passie voor het scouten van en podium bieden aan nieuw talent. On langs begon de presentator een eigen online talentenjacht. „Ik wil daar veel meer mee bezig zijn. Ik wil ook meer doen met li- Ze zitten om de hoek, hebben geen wachtlijsten, je betaalt geen eigen risico en de totale zorgkos- ten slinken: daarom zouden pa tiënten volgens het kabinet voor zoveel mogelijk behandelingen naar hun huisarts moeten gaan in plaats van naar de specialist. Maar in de praktijk gebeurt dat mondjesmaat, concludeert onder zoeksinstituut NIVEL in een rap port dat vandaag verschijnt. On derzoeker Joke Korevaar: „Huis artsen die zelf vaker wonden be handelen en talgbulten verwijde ren, sturen hun patiënten net zo vaak door naar de specialist als collega-huisartsen die die extra taken minder vaak uitvoeren." De cijfers worden met vertra ging verzameld en dateren van 2008-2010. Sindsdien wordt er al wel minder doorverwezen naar het ziekenhuis, stelt NIVEL. Zo draagt de huisarts meer zorg voor chronisch zieken met diabe tes, COPD en astma. Maar er valt meer naar de huisarts te verplaat sen, zegt Korevaar: „Denk aan controles van mensen met hart en vaatziekten en nazorg van kan kerpatiënten." Minister Schippers (Zorg, VVD) verschoof vorig jaar 10,9 miljoen euro van het budget voor zieken huizen naar huisartsen. Zorgverzekeraars moeten lang lopende contracten afsluiten met huisartspraktijken, zegt Paulus Lips van de Landelijke Huisart sen Vereniging. „Zodat wij kun nen investeren in huisvesting en personeel. En het aantal patiën ten per huisarts moet omlaag, an ders kunnen we al die extra zorg niet behappen." maandag 19 september 2016 DEN HAAG ROME Paus Franciscus is voor de gelegenheid gekleed in chi rurgisch groen als hij de afdeling neonatologie van een Ro meins ziekenhuis bezoekt. Op deze afdeling worden vroegtijdig geboren baby's verzorgd, foto era AMSTERDAM Staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid) vindt dat se rieus moet worden gekeken naar het eigen risico in de zorg. Het ei gen risico mag nooit een belem mering zijn voor mensen die zorg nodig hebben, zei Van Rijn zon dag in tv-programma Buitenhof. SP, GroenLinks en PVV willen het eigen risico afschaffen. Van Rijn: „Dan moet je wel ergens de 4 mil jard euro vinden die het eigen risi co nu oplevert." Een echtpaar met modaal in komen en een chronisch zie ke partner is 7000 euro kwijt aan zorg en medicijnen. Een verdubbeling ten opzichte van 2011, stelt leder(in). advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boekals een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, licht therapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reaches, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: HOLLAND BARRETT Grahams skincare www.grahams.nl 'Afscheid van de ochtend gaa pijn doe Guido Tienhoven Huisartsen nemen te weinig eenvoudige behandelingen over van specialisten zoals de bedoeling was, meldt NIVEL. Francine Wildenborg Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4