Nog geen 10 voor uitblinkster Jeanine Marijs Zaamslag gaat op tandvlees naar zege Rapide doet zich met 0-0 tekort Nederlaag voor TTCM 17 Het 'kleine' TOP verweert zich goed Als een voorbeeldige aanvoerster zei Jeani ne Marijs zaterdag: „Het maakt niet uit wie ze erin schiet, als ze er maar in geschoten wor den." Maar de spits van TOP Ar nemuiden voegde er eerlijkheids halve aan toe dat ze wel blij was dat ze bij haar lekker vallen op dit moment. Ze schoot tegen TOP/Quoratio (18-21-nederlaag) wéér liefst negen keer raak. Het is een beetje het verhaal van de kip en het ei. Als het bij TOP draait, scoort Marijs vaak. Of misschien is het andersom: als Marijs veel kansen benut, komt de totale ploeg op stoom. Twee weken geleden, toen TOP thuis in de ereklasse debuteerde tegen KCC, korfbalde de ploeg zonder lef en overtuiging. Het ge volg: een 16-23-nederlaag. De cap tain scoorde die dag maar twee keer. Na afloop stond haar het huilen nader dan het lachen. Een week later, uit bij DVO/Ac- countor, was het ineens helemaal anders. TOP beet fel van zich af en verloor met slechts 27-23. En zaterdag tegen TOP/Quoratio, no ta bene de landskampioen in de zaal, trok het team van trainer Ar- co Goedkoop de opgaande lijn door. De thuisploeg kon het lang spannend houden en verdiende misschien wel een gelijkspel, maar verloor met t8-2i. Toeval of niet: in die twee goe de wedstrijden van TOP scoorde Marijs negen keer. Negen keer! Dat is uitzonderlijk veel. Zeker voor een dame - want de heren zijn in het korfbal nog altijd do minant. En dan ook nog op het veld én op het hoogste niveau. Za terdag had de Arnemuidse ook nog eens een international, Barba ra Brouwer, tegenover zich. Maar die waste ze gewoon de oren. „Dan zie je dat internationals ook Prinsenbeek-Rapide 0-0: Rapide kreeg liefst elf strafcorners en gewoon mensen zijn", reageerde Marijs nuchter. Waar de opleving door komt, is duidelijk. Na wat pittige groepsge sprekken heeft TOP de schroom van zich afgeworpen. Marijs: „We durven nu weer volop te verdedi gen, vallen met overtuiging aan, proberen constant ballen te on derscheppen en zijn ook niet meer bang voor stevige rebound duels. We hebben weer vertrou wen. We laten nu al twee duels zien dat we thuishoren op dit ni veau." Opstelling Ook belangrijk is het veranderen van de opstelling geweest. Petra van Belzen staat sinds 'DVO' naast de aanvoerster. Emmelie Bouwens is naar het andere vak verhuisd. „Het werkt voor zowel Petra als mij heel goed", zei Ma rijs. „Ik krijg de passes net iets be ter en strakker dan voorheen. Pe tra is er hartstikke goed in om ie mand in stelling te brengen. Te gelijkertijd hoeft zij nu niet meer in het andere vak de rol van spits op zich te nemen. Daarmee valt toch wel een last van haar schou ders." Marijs wilde maar eens bena drukken dat haar vakgenoten heel belangrijk voor haar welbe vinden zijn. „We stonden er echt weer met z'n allen vandaag. De te genstander, met al die internatio nals, moet het misschien van de sterke individuen hebben, maar wij van onze goede samenwer king." Voor rust schoot Marijs er drie binnen. Erna nog eens zes. Uit al le standen. Het was voor de zesde keer in haar carrière dat ze op een aantal van negen uitkwam; eer der lukte haar dat al tegen Alba tros, Victum en Dindoa (in de overgangsklasse), GKV (hoofd klasse) en DVO (ereklasse). Zelf zegt ze niet tegen de 10 aan te hik ken, maar hij zit er wel een keer aan te komen. nog een handvol andere mogelijk heden om te scoren. Al na tien se conden miste het een fraaie kans om de eerste tik uit te delen. Naarmate het duel vorderde, werd Prinsenbeek nog meer te ruggedrongen. Daardoor werd de ruimte voor Rapide beperkt om openingen te vinden. Toch had er alle schijn van dat het in de 60ste minuut 0-1 werd. De inzet van Tatsjana van den Eynde kwam echter op de binnenkant van de paal. Olympia-Tempo 0-0: Olympia dacht vooraf dat het technisch meer bagage had dan Tempo. Dat viel echter tegen, want in de eer ste helft had Tempo zelfs het bes- te van het spel. In de tweede helft groeide het overwicht van de Terneuzense ploeg. Dat leidde in de slotfase tot een aantal ha chelijke momenten voor het doel van Tempo. De beoogde treffer viel echter niet. Olympia-Liberty 2-1: De jeugdige ploegen zorgden voor een aan trekkelijke partij met relatief veel kansen voor beide teams. Uit een mooie actie van Koen Boer jan opende Yannick Schoonakker met een tip-in de score. Een ster ker wordend Liberty had wel veel pech, want het trof in die eerste helft tot drie keer toe de paal. In de tweede helft was er nau- welijks krachtsverschil. Olympia bouwde via Evert Vermeeren de voorsprong uit naar 2-0. Toen Li berty op 2-1 kwam, waren er nog vijf hectische minuten nodig om de winst in Terneuzen te hou den. Vlijmen-Rapide 3-1: Rapide was niet minder dan Vlijmen en kreeg zelfs de beste kansen. Het missen van die mogelijkheden brak de ploeg uit Hulst tenslotte op. Wel had het team van coach Hans Beaart pech dat bij een ach terstand van 1-0 (strafcorner) de gelijkmakende treffer werd afge keurd. Ook in de tweede helft scoorde Vlijmen uit strafcorners. Robin Soete redde de eer voor Ra pide. De korfballers van Zaamslag won nen ook hun derde wedstrijd in de vierde klasse. Op bezoek bij Volharding werd het 10-11. Volharding-Zaamslag 10-11: De ploeg van coach Inge Bekaert moest diep gaan. „Het had alle te kenen van onderschatting", zei de Belgische, die zich stoorde aan de slechte start van Zaamslag. Halver wege de eerste helft leidde Volhar ding met 6-1. Terwijl de thuis ploeg met scherp schoot, kwam Zaamslag nauwelijks tot kansen. Toch beperkten de bezoekers de achterstand bij rust tot 6-5. De peptalk van Bekaert verhoog de de werklust. Zaamslag creëerde na rust aanzienlijk meer kansen. Nadat het ook de mentale barrière van de erg aanwezige arbiter over won, pakte de Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser alsnog de winst. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 3, Linda Hamelink en Marjolein Ver- poorte 2, Daphne de Vos, Marjan Verhage, Marco van Reeuwijk en Mario Weststrate 1. Luctor-Oranje Zwart 14-14: Luctor bleef ver verwijderd van het ni veau van vorige week. „We vielen te veel terug op vertrouwde patro nen", verbeet coach Peter Durink zijn teleurstelling. Met priegel- werk speelden de Terneuzenaren Oranje Zwart in de kaart. Na rust (5-6) liep de achterstand op tot 6-9. Pas in het laatste kwartier was er sprake van enig herstel. Al had Luctor de ultieme slotfase no dig voor de gelijkmaker. MIDDELBURG De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn het sei zoen in de eerste divisie A begon nen met een nipte nederlaag. De ploeg, tijdens de voorjaarscom petitie kampioen geworden in de tweede divisie, verloor zaterdag met 6-4 van Disnierats uit Hoorn. De debutanten Arjan en Elwin Huiden wonnen allebei één partij. Ook captain Sören de Witte won een pot en daarnaast pakte het Middelburgse team ook de winst in het dubbelspel. Na de eerste vier partijen ston den de Zeeuwen zelfs met 3-1 voor. Maar al snel stelden de be zoekers orde op zaken. GEEN ANGST maandag 19 september 2016 Roeland van Vliet Arnemuiden Een dominerend Rapide moest in de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrou wen genoegen nemen met een doelpuntloos gelijkspel bij Prin senbeek. Een klasse lager ein digde ook het duel tussen Olym- pia en Tempo in 0-0. Bij de man nen verloor Rapide onnodig de uitwedstrijd bij Vlijmen. Olym- pia won in een aantrekkelijk duel met 2-1 van Liberty. Peter Snelders Terneuzen Vrouwen. Derde klasse. Vierde klasse. ARNEMUIDEN TOP/Quoratio uit Sassenheim stelde zater dag liefst vier internationals op tegen TOP Arnemuiden: Celes te Split, Barbara Brouwer, Jet Hendriks en Nick Pikaar. Toch was de thuisploeg nauwelijks onder de indruk. Bijna de gehe le tijd was het verschil tussen de twee teams klein. TOP kwam met 4-7 achter, maar scoorde daarna driemaal op rij. Na rust (7-8) sloeg de Zuid-Hollandse equipe weer Mannen. Vierde klasse. een gat: 10-15. Dit keer kon de ploeg van trainer Arco Goed koop de schade niet meer hele maal herstellen. Het werd 18-21. Goedkoop was deson danks tevreden: „Vandaag heeft het team laten zien wat het in huis heeft." Scores TOP Arnemuiden: Jea nine Marijs 9, Petra van Belzen, Jurgen Janse en Dylan Gillis sen 2, Peter van Belzen, Corné Bezemer en Kristian Huisman 1. FOTO RUBEN OREEL JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Luctor: Anthony van de Vel de 4, Jasper de Pooter 3, Jenni van Gelder en Adrie de Jonge 2, Jas mijn Hamelink, Marjolein Durink en Pieter Kousemaker 1. BKC-Fortis 612-14. Scores BKC: Carmen Faas 3, Marielle Faas, Mare Kolijn en Koen de Bliek 2, Nao mi Hamelijnck, Sandra de Reu en Ri- cardo de Reus 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45