Zaamslag geeft bij Den Bommel remise weg in slotfase 'Geen mooie goal, maar hij levert wel drie punten op' Goed spel levert Spui niets op bij Noormannen 13 rakerl FC Axel, SSV'65, Serooskerke en De Meeuwen hebben een achterstand van drie punten Axel-middenvelder Marco Plas- schaert uit een hoekschop van Maik de Wolf van de doellijn, waarna Martis twee kansen mis te. „De opdracht was om meteen druk te zetten op Terneuzense Boys. We wisten dat ze het dan moeilijk tegen ons zouden krij gen", zei Axel-trainer Kees Wes- terweele later. Na de flitsende start zakte het offensief van de thuisclub weg. Axel behield wel de controle over de wedstrijd, omdat bij de mees te Terneuzenaren de angst regeer de om de confrontatie aan te AXEL Urmeion Martis genoot zater dagmiddag in de kantine van FC Axel na van zijn be slissende treffer. „Ik ben een Terneu- zenaar, ken de meeste Boys-spe lers goed. Het zijn vrienden, maar bin nen het veld zijn we eikaars concur renten." Martis toonde wel enige compassie met Boys-doelman Dennis Rijnberg. „Hij blijft ondanks die fout een goede doelman. Het was een stuiterende bal. Het lijkt dan ge makkelijk, maar je moet de bal er dan toch nog inschie ten. Geen mooi doelpunt, maar hij levert wel drie pun ten op." Sander Overbeeke had de taak om Martis uit te schake len. „Urmeion is moeilijk te bespe len. Hij heeft veel diepgang en be weegt veel. In de zo ne moest hij door andere spelers wor den opgevangen", stelde de Boys-ver dediger. „Sander is een lasti ge tegenstander, want hij heeft van die lange benen. Daarom zocht ik be wust Tim Faassen en André Siereveld op", zei Martis op zijn beurt over zijn tegenstander van zaterdagmiddag. gaan met de fysiek sterkere tegen stander. De enige kans voor de Boys kwam tot stand uit een on gelukkige tussenkomst van Axel-doelman Mitchell Braafhart op de rand van het strafschopge bied. Roy van Ham produceerde slechts een rollertje. Boys-trainer Diederik Hiensch gaf toe dat zijn ploeg ondermaats presteerde. „We hadden een man meer op het middenveld, maar kwamen te kort. Als we zouden meegaan in het fysieke spel van Axel, dan gingen we ook ten on der." Misschien had Tim Faassen, die als linkerverdediger stond op gesteld, als verdedigende midden velder het sterke Axelse duo Bart Rijckaert-De Wolf het lastiger kunnen maken. Faassen: „Ik ben al blij met een basisplaats, maar het is duidelijk dat mijn voor keur uitgaat naar het midden veld." De organisatie bij de thuisclub werd even verstoord toen Niels de Zwarte uitviel. Dennis van den Broeke schoof door naar het middenveld. Van Ham en Bart van Fraeyenhove kregen uit spaar zame aanvallen twee kansen. „We hadden zomaar op t-i kun nen komen", sprak Hiensch. De gelouterde trainer kon er niet on deruit dat Axel de winst verdien de. Martis was nog dichtbij een tweede treffer, maar stuitte op Rijnberg. Ook claimden de Axel aars nog een strafschop na duw en trekwerk tegen Martis, maar scheidsrechter Bart Wattel stond te ver van de situatie. Niemand maalde er na afloop om in het Axelse kamp. „We la ten weer passie en strijd zien. Al leen voetballend kan het nog be ter", vond Westerweele. Daarmee profiteerde het optimaal van het goede optreden van SSV'65. Die ploeg klopte het nog foutloze Serooskerke met 2-0. FC Axel staat na de derby-zege op Ter neuzense Boys (1-0) nu drie pun ten achter op de koploper en be zet de tweede plaats. Die positie deelt het met SSV'65, De Meeu wen en Serooskerke, die in drie duels ook zes punten haalden. Ter neuzense Boys staat na de neder laag in Axel negende. De ploeg be haalde tot nu toe drie punten. Oostkapelle-Bruse Boys 1-4: Dylan Adelaar zorgde al in de tweede minuut voor de 0-1 en in de 24ste minuut profiteerde Do- menique van den Berge van een fout bij Oostkapelle. „Daarna ver zuimen wij al voor rust de wed strijd te beslissen", aldus Bruse Boys-trainer Marco Groeneveld. Martijn Lindhout, Van den Berge en Adelaar misten kansen, terwijl Sjoerd Verhulst bij Oostkapelle dreigend was. In de 48ste minuut bracht Arjen Pattenier met de 1-2 de spanning terug. Groeneveld: „Tussen de 50ste en 75ste minuut was het Oostkapelle dat de klok sloeg." Koen van de Berge en doel man Mark Giljam voorkwamen tot vier keer toe de 2-2. Na een uit braak schoot Yarick Dorst Bru naar de 1-3 en uit een counter werd het via Adelaar 1-4. Nieuwdorp-Klundert 2-2: Martijn de Goffau liet na vier minuten de kans op 1-0 liggen, maar een mi nuut later viel die via Stefan van de Klooster alsnog. Michel de Rui ter (Klundert), Martijn Simonse en Kevin van Iersel (beiden Nieuwdorp) misten daarna grote kansen. Diep in blessuretijd kwam Klundert uit een penalty van Poger Mukoko op 1-1. In de 51ste minuut was Arjan Franse dichtbij de 2-1, maar even later te kende Grace Kitenge voor de 1-2. In de 80ste minuut keurde leids man Schipper een treffer van Klundert af wegens buitenspel, waarna Van de Klooster Nieuw dorp in de extra tijd naar een punt kopte. SSV'65-Serooskerke 2-0: In de openingsminuut kreeg Seroos een grote kans, maar daarna werd SSV'65 de betere ploeg. Een inzet van Rick Mulder werd gekeerd door Jordi Suurmond, maar de doelman moest in de 35ste mi nuut het antwoord schuldig blij ven op een kopbal van Alex van Dongen. In de 58ste minuut beslis te Bas Biesterbosch het duel. Voor rust was De Meeuwen ster ker en hielp Menno de Nooijer zijn ploeg aan de 0-1. Prinsenland, dat voor rust de paal raakte, kwam na de pauze door goals van Nicky de Frel en Brendon Jansen op 2-1. De Meeuwen toonde veerkracht. Maas Boogaard, Robin Dek en Ro bin Davidse werd het 2-4. Sven Damen scoorde daarna nog tegen. Den Bommel-Zaamslag 2-1: Het duel ging gelijk op en verdiende ei genlijk geen winnaar. Mees Vroeg tikte in de negende minuut bij de tweede paal de 1-0 binnen en via Koen Post kwam Zaamslag na twintig minuten langszij. Lang leek het duel op een gelijkspel uit te draaien, totdat Wesley Bakker in de 84ste minuut na een goed uitgespeelde aanval de 2-1 maakte. De uitslag doet anders vermoe den, maar voor rust was Spui de betere ploeg in Westkapelle. Goed keeperswerk en het houtwerk stonden een treffer in de weg. Noormannen kwam veel beter de kleedkamers uit. Dit resulteer de in de openingstreffer van Mark Minderhoud. Dylan Maljers zorg de vervolgens voor de 2-0. Jari Peeman deed daarna iets te rug namens de bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen. Daardoor kwam de spanning nog even te rug in de wedstrijd. Die spanning was echter niet van heel lange duur. Rens Janisse bepaalde de eindstand op 3-1 na mens Noormannen, dat door de zege nog altijd zonder puntverlies is in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal. Het duel tussen Cadzand en SPS in de vierde klasse B werd door de droogte van de velden af gelast. [SOCCERCENTER maandag 19 september 2016 helm) vecht een duel uit met Terneuzense Boys-spelers Ruud Hoogesteger (midden) fotocamileschelstraete In de tweede klasse E van het za terdagvoetbal is Bruse Boys na drie speelronden alleen koplo per. De ploeg won met 4-1 bij Oostkapelle. Klaas Verspoor Vlissingen Prinsenland-De Meeuwen 3-4: Spui is er op bezoek bij De Noor mannen niet in geslaagd zichzelf te belonen. De ploeg speelde goed, maar ging toch met 3-1 on deruit. Robin Hamelink Vlissingen Kijk voor de uitgebreide versla gen van de duels in de vierde klasse op pzc.nl. L. WAASL4- met fakkels foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41