Bij Vlissingen komt gevaar van alle kanten ■jn Axe 12 ZEEUWS-VLAAMSE DERBY FOUT IS BESLISSEND A Waar het dit seizoen precies kan eindigen durf ik nog niet te zeggen Ik stond bewust voor mijn doel om de steekbal op Martis eruit te halen Urmeion Martis profiteert in de Zeeuws-Vlaamse derby tussen FC Axel en Terneuzense Boys van een foutje van Boys-doelman Dennis Rijnberg. Daarmee beslist hij het duel in Axels voordeel: 1-0. r Sinds dat duel is Vlissingen opval lend productief. Vorige week werd Groene Ster met 4-0 aan de kant geschoven, gisteren volgde een 3-0-overwinning op Gestel. In aanvallend opzicht heeft trai ner Ruud Pennings, ondanks de afwezigheid van Hoessein Bou- zambou en Abdoe Abdenbi, ge noeg creativiteit en scorend ver mogen rondlopen. Tegelijkertijd kan Vlissingen leunen op een sterk defensief blok. Joan van Belzen, de ervaren doelman, straalt een enorme rust uit, is negentig minuten lang aan het coachen, houdt zijn ploegge noten bij de les en plukt ballen uit de lucht alsof het hem geen enkele moeite kost. Luxeprobleem Quincy Gooding is ook dit sei zoen weer de stofzuiger op het middenveld en nieuweling Jar- reau Manuhuwa draait centraal achterin prima mee. Op links staat Dangelo Martien zijn man netje, terwijl de broers Renzo en Milton Roemeratoe door hun kracht, snelheid en sobere spel van grote waarde zijn. Pennings heeft straks een luxeprobleem, als de geblesseerden Daniel Jan sen en Regilio Pinas - vorig sei zoen vaak rechtsback - ook weer inzetbaar zijn. En wat doet hij voorin, met Hoessein Bouzam- bou en Abdenbi? KARAKTERISTIEK Alle ingrediënten lijken aanwe zig om dit seizoen weer een rol van betekenis te kunnen spelen in de hoofdklasse. Vlissingen startte vorig seizoen ook ijzer- sterk, maar zakte daarna ver weg. Daar wil iedereen nu voor wa ken, bleek ook uit de woorden van Etienne Mallie. „We hebben nu vijf ploegen gehad", zei de middenvelder. „Tegen Blauw Geel misten we veel spelers maar hebben we verdiend verloren. Ik denk dat we bovenin mee moe ten kunnen draaien, maar waar het dit seizoen precies kan eindi gen durf ik nog niet te zeggen. Ik ben benieuwd hoe we het de ko mende weken doen. Richting het eind van de eerste periode weten we denk ik meer." Mallie speelde weer als van ouds en was belangrijk met twee doelpunten. Na twintig minuten krulde hij met links knap de ope ningstreffer binnen en na 72 mi- nuten tekende Mallie ook voor de 2-0. Hij was het eindstation van een aanval over meerdere schijven, die begon bij de sterk spelende Khalid El Hattach. De middenvelder speelde zaterdaga vond in Zwaag een zware wed strijd met Groene Ster (7-1-ver- lies tegen Hovocubo) maar gaf ook gisteren weer gas. In de slot fase werd hij, bij een 3-0-voor- sprong, vervangen door Salim Ben Sellam. Volgende scalp Tegen Gestel kwam het gevaar bij Vlissingen van alle kanten. Yves Nyemb sleurde als altijd, Ge- raldi Geerman was ook een plaag voor de Brabantse verdediging en gaf de assist bij de 3-0 van Ray mond Wolff, die vlak voor rust was ingevallen voor de gebles seerde Eren Yildizturan. Die kwam verkeerd terecht in een duel met de Brabantse doelman en vreest voor gekneusde ribben. Gestel, dat deze zomer flink in de selectie heeft geïnvesteerd, had bijzonder weinig in te breng en. „Ik had meer van ze ver wacht", bekende Etienne Mallie. „Zij hadden echt moeite met ons spel." Dat hoopt Mallie zondag weer te kunnen zeggen. Dan gaat Vlissingen in Hoensbroek op be zoek bij EHC, dat na vijf duels nog puntloos is en zelfs nog niet heeft gescoord. Wie Vlissingen gisteren zag spelen, weet dat in Limburg de volgende scalp vero verd moet worden. man plofte, en schoof de bal in het lege doel: 1-0. Rijnberg besefte dat het een optie was geweest om in zijn doelgebied te blijven staan. Dan had Siereveld de bal simpel Doelman Dennis Rijnberg van Terneuzense Boys voelde zich za terdag na afloop verantwoordelijk voor de i-o-nederlaag die zijn ploeg leed tegen FC Axel. Urme ion Martis profiteerde vlak voor rust van een ernstige inschattings fout van de Boysdoelman. Een aan geslagen Rijnberg keek na afloop terug op dat bizarre moment. „Ik stond bewust verder voor mijn doel te keepen om de steek bal op Urmeion Martis eruit te ha len. Ik riep tegen André Siereveld 'die is voor mij'. De bal stuiterde en ik zag dat ik te laat was. Ik zei nog 'jij, jij' tegen André, maar hij kon niets meer doen. Het zag er knullig uit." De snelle Axel-spits reageerde op de ogenschijnlijk kansloze bal, die tussen Rijnberg en zijn laatste KARAKTERISTIEK L-, op hem terug kunnen spelen. „Ik heb een andere keuze gemaakt. Daar baal ik van." De treffer was il lustratief voor de matige derby in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal. Het zou te ver gaan om de schuld van de nederlaag bij de Boys-doelman neer te leggen, want daarvoor speelden zijn team genoten te belabberd. Zo had de thuisclub al in de beginfase ,met drie kansen binnen zes minuten, de genadeklap kunnen uitdelen. Eerst haalde Boysverdediger San- der Overbeeke een kopbal van maandag 19 september 2016 Wie na vijf wedstrijden van VC Vlissingen voorzichtig de ba lans opmaakt, ziet een ploeg die slechts één keer onderuit ging en al vier keer won. De Walcherse formatie zette gis termiddag het vooraf als sterk en lastig bestempelde Gestel met 3-0 opzij en is nu de num mer twee van de hoofdklasse B. Opvallend is dat Vlissingen bij alle vier die overwinningen de nul hield en alleen tegen Blauw Geel'38 (3-0-verlies) goals moest incasseren. Barry van der Hooft Vlissingen VC Vlissingen-Gestel 3-0 (1-0). 20. Etienne Mallie 1-0, 72. Etienne Mallie 2-0, 83. Raymond Wolff 3-0. Scheidsrechter: Y. Horst (Eindhoven). Gele kaart: Raymond Wolff (VC Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 250. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Milton Roemeratoe, Dangelo Mar tien; Etienne Mallie (78. Tho mas Ragut), Quincy Goo ding, Eren Yildizturan (42. Raymond Wolff), Khalid El Hattach (84. Salim Ben Sel- lam); Yves Nyemb en Geral- di Geerman. Etienne Mallie, middenvelder van VC Vlissingen Axel wint derby door een slippertje Dennis Rijnberg Aector Dooms Axel FC Axel-Terneuzense Boys 1-0 (1-0). 42. Urmeion Martis 1-0. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Ge le kaart: Dennis Ie Feber (FC Axel), Len Eversdijk, André Siereveld, Roy van Ham (allen Terneuzense Boys). Aantal toeschou wers: 500. FC Axel: Braafhart; Den nis van den Broeke, Angelo Plasschaert, Nick van de Velde, Boeije (68. Le Fe ber); Marco Plasschaert, Rijckaert, De Wolf, De Zwar te (35. Stefan van den Broe ke); Martis, Verstraeten. Terneuzense Boys: Rijn berg; Overbeeke (71. Van Troost), Siereveld, Faassen; Van Fraeyenhove, Gort, Hoogesteger, Eversdijk, Oonk; Maas (62. Van Ros- sem), Van Ham. Axel-speler Ivo Verstraeten (met m A The Blue Boys, de fanatieke aanhang van FC Axel, begroet de spelers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40