Kloetinge pakt een punt, Jaap Esser krijgt rood Persoonlijke fouten nekken MZC'11 in duel metVVGZ 11 Hoek wint nipt van Noordwijk en stijgt naar de derde plaats Kyle Doesburg maakt winnende goal (2-1). De flankspelers Thomas van Renterghem en Fabian Wilson maken meters in een 3-5-2-systeem. Jannes Tant gebruik te zijn drie trainin gen afgelopen week voor een spoedcur sus 'Voetballen in een 3-5-2-systeem'. De trainer van Hoek wilde tegenstander Noord- wijk enigszins verrassen en kon een glimlach zaterdag na afloop van het duel niet onderdrukken. Over de uitvoering viel weliswaar te discussiëren, maar de 2-1-zege zorgde voor tevredenheid. KARAKTERISTIEK Mede doordat Noordwijk met twee spitsen speelt, kreeg Giovan ni Siereveld voor het eerst dit sei zoen een basisplaats. Hij vormde de achterhoede met Lionel Fitsch (rechts) en Alexander Embrechts (linkerkant). Daarvoor stonden op het middenveld vijf spelers met een groot loopvermogen: Reguillo Vandepitte, Birgen Martens en Na than Lagrou in een driehoek, Fabi an Wilson en Thomas van Ren terghem op de flanken. De laatste twee zijn geknipt voor het 3-5-2, het systeem waar mee Louis van Gaal op het WK in 2014 succes boekte met Oranje. Wilson en Van Renterghem blij ven iedere wedstrijd gaan en heb ben de longinhoud om zowel ver dedigend als aanvallend een bij drage te leveren. „Ik vond het ver moeiender dan normaal", beken de Van Renterghem. „Je moet veel tussen de linies opereren en soms is het een ondankbare positie. Je hebt niemand voor je staan, waar dat als linksback wel zo is. Daar door heb je vaak ook geen afspeel- mogelijkheid." Van Renterghem kon zich in aanvallend opzicht minder onder scheiden dan Wilson. Deze rechts back stoomde regelmatig op en stond aan de basis van de winnen de treffer, die twaalf minuten voor het einde op naam kwam van Kyle Doesburg. „Josimar Patti nama vroeg net in de kleedkamer waar ik die longen vandaan haal de", lachte Wilson. Aan niets was te zien dat hij er vorig jaar door een knieblessure acht maanden uit heeft gelegen. „Toch was ik voor mijn blessure fitter. Daarmee bedoel ik dat ik tijdens de wed strijd sneller herstelde." Tegen Noordwijk koos Wilson - die in de slotfase dicht bij de 3-1 was - zoals altijd zijn momenten. „En op de positie waar ik nu speelde, moet je echt aanvoelen in welke si tuatie je kunt komen. Als ik druk zet op hun back, moet iemand mijn man overnemen. Het leek soms of we veel ruimte weggaven, maar dat hoort bij dit systeem." Bij Hoek-Noordwijk was aan kwaliteit geen gebrek op het veld, alleen kwam dat er niet altijd uit. Met de intensiteit en het tempo was niets mis, met de zuiverhuid van de laatste pass en de afwer king wel. „Ik vond dat alles erin zat", zei Jannes Tant. „Beleving, duelkracht en genoeg spanning." Roelof Luinge Over de scheidsrechter zei hij niets, maar iedereen weet: als Roe lof Luinge (61) een wedstrijd fluit, gaat die niet stilletjes voorbij. Ook in Hoek was hij nadrukkelijk aan wezig en dat zorgde bij tijd en wij le voor wat irritatie. Toen Luinge in de tweede helft geen voordeel gaf aan Hoek, kwam Van Renterg hem om uitleg vragen. Hij kreeg meteen geel. Siereveld werd na het laatste fluitsignaal nog op de bon geslingerd, omdat ook hij wat commentaar op de arbiter had. Invloed op het resultaat had Luinge overigens niet. Hoek - dat afziet van de komst van midden velder Esmat Shanwary - kwam voor rust op voorsprong door een knappe goal van Josimar Pattina ma. Nadat Lagrou vroeg in de tweede helft had verzuimd om de 2-0 te maken, kwam Noordwijk via Ruperto Dorothea langszij (1-1). Invaller Kyle Doesburg maak te vervolgens de winnende voor Hoek, dat in de slotfase zwaar on der druk kwam te staan. „Noord wijk had nog gelijk kunnen ma ken", zei Van Renterghem. „Ik zie het zo: het geluk dat we in voor gaande wedstrijden niet hadden, was er nu wel." Kloetinge hield aan het uitduel met het tot zaterdag nog foutloze Heinenoord een punt over. Het duel in de eerste klas se C eindigde in 1-1. Naast twee doelpun ten vielen er ook twee rode kaarten, waardoor beide ploegen de wedstrijd met tien man beëindigden. Kloetin- ge-trainer Arie van der Zouwen kon le ven met een punt. „Als je naar het spel- beeld kijkt, is een gelijkspel wel te recht", zei hij. „Maar als er een winnaar had moeten komen, waren wij dat denk ik geweest. We creëerden meer kansen." Voor rust gebeurde er niet bijzonder veel, na de pauze was dat anders. Al na een minuut maakte Guido Luiten de 1-0 en vijf minuten later kreeg hij rood voor natrappen. In de 57ste minuut kopte Tom Wuyts uit een voorzet van invaller Xander van der Poel de gelijkmaker bin nen. Tien minuten voor tijd moest ook Kloetinge met tien man verder, toen Jaap Esser zijn tweede gele kaart kreeg. „Qua voetbal was het geen heel goede wedstrijd. Er werd weinig gecombi neerd", zei Van der Zouwen, die de toe komst positief tegemoet ziet. „Ik zei het al eerder: we zijn verder dan vorig sei zoen rond deze tijd. Ook zit er nog veel meer rek in de selectie. Het kan alleen nog maar beter." Ook de derde wedstrijd in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal leverde MZC'11 geen punten op, al scheelde dat niet veel. De promovendus speelde goed en stond na zeventig minuten nog op een i-o-voor- sprong. Daarna gaf het die echter knullig uit handen tegen koploper VVGZ: 1-3. „Ik vond dat we weer goed ons eigen spel letje speelden en deze keer waren we wél in staat kansen te creëren", vertelde trainer Alexander van Keulen. „We kwamen zelfs op 1-0. Ten opzichte van vorige week heb ben we op dat gebied een stap gezet." In de 27ste minuut maakte Ingmar Quist de 1-0, de eerste MZC-treffer ooit in de eer ste klasse. Die stand bleef tot twintig minu ten voor tijd op het scorebord staan. Van Keulen: „We gaven de voorsprong binnen twee minuten op heel knullige wijze weg." Lars Holm veroorzaakte onnodig een penalty, die door Jasper Huisman werd be nut (1-1). Eén minuut later verspeelde Jesse van der Linden de bal en zorgde Djim Kam- merman voor de 1-2. Door een goal van Huisman werd het in blessuretijd ook nog 1-3. „Het zijn weer de persoonlijke fouten die ons de das om doen. Dan kun je een jaar goed voetballen, maar als dit erin blijft, pak je nooit punten", zei Van Keulen. „De cij fers zijn hard: drie gespeeld, nul punten. Daar moet snel verandering in komen." maandag 19 september 2016 Geen schoonheidsprijs, maar overwinning telt Barry van der Hooft Hoek Hoek-Noordwijk 2-1 (1-0). 40. Josimar Pattinama 1-0, 55. Ruperto Dorothea 1-1, 78. Kyle Doesburg 2-1. Scheidsrechter: R. Luinge (Bussum). Gele kaart: Tho mas van Renterghem, Gio vanni Siereveld (beiden Hoek) en Mark Veerman (Noordwijk). Aantal toe schouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveld, Alexander Em- brechts; Fabian Wilson, Bir- gen Martens, Reguillo Van- depitte, Nathan Lagrou, Tho mas van Renterghem; Josi mar Pattinama (70. Kyle Doesburg) en Guillaume Ciinckemaillie (84. Armand Doka). Ontlading bij invaller Kyle Doesburg, nadat hij de 2-1 achter Noordwijk-doelman Mustafa Amezrine (midden) heeft geschoten. Rechts Thomas van Renterghem. fotocamileschelstraete Daniel Vervelde Heinenoord Daniel Vervelde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39