9 Rosberg neemt leiding over van Hamilton DERDE ZEGE OP RIJ ook dat hij begrijpt dat Kviat zo hard vocht. „Maar je moet elkaar wel een beetje laten le ven, vind ik. Hij was redelijk agressief, maar dat mag. Gelukkig zijn we er voorbij gekomen." Gemakkelijk zelfs, bij zijn tweede po ging: Kviat moet Verstappen en Sergio Pé- rez er uiteindelijk langs laten, omdat hij Pé- rez daarvoor buiten de baan heeft inge haald. Verstappen klimt nog verder op, maar blijft in de schaduw op een avond die vooral wordt opgelicht door het zinderende slotduel tussen Rosberg en Ricciardo. Waar zijn teamgenoot na afloop met een beker in de hand op het podium staat, gaat het er bij Verstappen over of hij met zijn vuist op tafel moet slaan. „Zo ben ik niet als persoon", reageert hij. „Maar na de zo merstop zit er eigenlijk altijd wel iets tegen met mijn auto, dus we moeten alles weer even op de rit krijgen." Slapen In zijn hoofd zal het niet gaan zitten, bena drukt hij. „Het kan ook niet alleen zo gaan", zo beeldt hij een stijgende lijn uit met zijn hand. Maar ondanks dat Verstap pen de teleurstelling prima kan verwerken ('Ik ga zo lekker slapen') zijn zijn laatste woorden van de nacht wederom duidelijk: „Er moet wel wat gaan gebeuren." ge test onderwerpen? Op wereld reis gaan? Allemaal zeer aanneme lijk. Anna van der Breggen pakte het echter net even anders aan. Een week na de Spelen nam ze deel aan twee koersen in Zweden (3de en 54ste). Weer een week la ter koerste ze zeven dagen door eigen land in de Ladies Toer, waar ze keurig als zevende eindig de. En na tien trainingsdagen meldde ze zich begin vorige week in het Franse Bretagne voor het eerste EK voor profs. Op de tijdrit werd ze donder dag tweede. In de wegrit volgde zaterdag in Plumelec goud. Wéér goud. Wéér een kampioenschap. Verzadigd? Dat gevoel kent Van der Breggen helemaal niet. „Anna gaat gewoon door en blijft de goe de dingen doen", prees bonds coach Johan Lammerts zijn goud haantje. „Dat ze zich na Rio niet alleen fysiek, maar ook mentaal zo snel weer op weet te laden voor een kampioenschap, dat is heel professioneel. Grote klasse." Zelf vond de nuchtere Zwolse het niet meer dan logisch. „Ik vind het heel tof dat ik nu de eer ste Europees kampioene ben", sprak ze vol trots, in haar speciale met sterren versie EK-trui. Of Van der Breggen het tricot veel zal dragen, hangt af van haar re sultaat over drie weken in Qatar. Het vlakke parkoers op het WK is niet per se in haar voordeel, maar gezien haar vorm valt ook een re genboogtrui niet uit te sluiten. Wind In het Amerikaanse Richmond werd ze al tweede in de tijd- én wegrit en ook die koers was niet helemaal op haar lijf geschreven. „In Doha wordt het lastig om goud te halen, maar het kan. Ze ker als er wind staat, daar zijn wij als ploeg goed in", vertelde Van der Breggen in Frankrijk aan de NOS. En tijdrijden over een kaars rechte asfaltweg? In Emmen bracht haar dat ook al eens een Nederlandse titel. „Ben ik goed en heb ik vertrouwen, dan kan het ook in Qatar." Honkballers pakken EK-titel in verlenging Degradatie wordt afgewend Sagan met missie naar Nederland maandag 19 september 2016 wat gebeuren' De Grand Prix van Singa pore werd een prooi voor Mercedes-coureur Nico Rosberg, die was gestart vanaf poleposi- tion en alleen tegen het einde van de race Daniel Ricciardo met zijn Red Buil nog dichtbij zag ko men. Met de derde GP-zege op een rij komt de Duitser op 273 pun ten. Hij heeft de leiding in het WK overgenomen van zijn ploeggenoot Le wis Hamilton. De Brit werd derde achter Ver stappens teamgenoot Daniel Ricciardo en volgt op acht punten van Ros berg. Na een dramatische start kon Max Verstap pen zich niet mengen in de strijd om de over winning in Singapore, foto getty images Anna van der Breggen (tweede van links) sprint naar de EK-titel in Plumelec. fotoafp HONKBAL De Nederlandse honkballers hebben hun Europese titel ge prolongeerd. In de finale van het EK moest Oranje gisteren tot het uiterste gaan om Span je te verslaan (3-2). Nederland won pas in de verlenging, na dat na negen innings 2-2 op het scorebord stond. Het is de 22e Europese titel voor de ploeg van bondscoach Steve Janssen. Oranje had het don derdag al lastig tegen de Span jaarden en won toen slechts met 1-0. Ook in de finale gaf Spanje zich niet snel gewon nen. Het was voor de ploeg de eerste keer sinds de gewon nen finale van 1955 dat ze de EK-finale hadden bereikt. TENNIS De Nederlandse tennissers hoeven dankzij een overtuigen de 0-5 zege op Zweden niet te vrezen voor degradatie uit groep 1 van de Davis Cup. Jean-Julien Rojer en Robin Haase haalden de zege zater dag al binnen met winst in het dubbelspel. Daarom mocht op de slotdag de 19-jarige Tim van Rijthoven in actie komen. Hij won zijn partij tegen Mikael Ymer (6-7, 7-6, 6-2), zijn eer ste zege in de Davis Cup. Eer der op de dag had Haase al ge wonnen van Isak Arvidsson. Volgend jaar maart begint de ploeg met een eersterondepar- tij in groep 1. WIELRENNEN De eerste Europees kampioen bij de mannen, Peter Sagan (fo to), sprong gisteravond na het EK direct in een privéjet naar Nederland. Vandaag is de wereldkampioen in de eerste rit met start en finish in Bols- ward dé publiekstrekker van de Eneco Tour. Een pu bliekstrekker met een missie. „Heel speciaal dat ik de eerste Europees kampioen ben, maar nu wacht nog iets belangrijks. Punten scoren voor de World- Tour-ranking", aldus de Slo- waak, die vorige week van de eerste plaats werd gestoten door Vuelta-winnaar Nairo Quintana en nu op slechts 24 punten tweede staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37