Gouden dubbel in Rio voor Van Rhijn MINICRUISES VOORMINIPRIJZEN Van der Breggen: weer goud en nog niet verzadigd I WW Singapore was het beloofde land voor het team van Red Buil. Voor Max Verstappen verliep de Grand Prix echter teleurstellend. 8 FORMULE 1 GP VAN SINGAPORE DIEDERIK SMIT Column Deze week krijgt het voet bal eindelijk een video- scheidsrechter, een halve eeuw na de WK-fmale van 1966, toen Engeland van West-Duits- land won door een onterecht goed gekeurde goal van GeofFHurst. Over 50 jaar zou het een goede pubquizvraag zijn: wat was de eer ste wedstrijd met een video- scheidsrechter in het Nederlandse profvoetbal? Het antwoord zal overmorgen plaatsvinden, tijdens het bekerduel tussen Ajax en Wil lem II. De terugspoelende official is Danny Makkelie. Een gemiste kans. Makkelie zal kort en feitelijk doorgeven of een beslissing te recht was of niet. Maar voetbal is een kijksport en als tv-kijker wil je getuige zijn van felle discussies tijdens de herhaling van een over treding of een buitenspelgoal. Nu de videoscheids nog in de experi mentele fase zit, kunnen we het best een keer proberen met Youri Mulder en Pierre van Hooijdonk. Bij een discutabele beslissing kan de wedstrijd worden stilgelegd, waarna er live overgeschakeld wordt naar Youri en Pierre in een commentaarhokje. De terugspoelende official is Makkeli een gemiste ka het eens worden. „Ja terecht afgekeurd, Traoré maakt een duwende beweging." „Maar dat is toch geen bewuste duw, Youri. Als jij springt om te koppen, dan maakt je arm toch au tomatisch die beweging? Wat moet-ie dan doen? Hij kan hem er toch niet afhakken, of wel?" „Nee, maar het is echt met bei de armen vol in het gezicht van de tegenstander, dat is toch ge woon duwen, of ben ik nou gek?" „In Engeland fluiten ze hier niet voor hoor." „Nee, maar daar fluiten ze nog niet eens als iemand je enkels ver brijzelt. Ik zie trouwens nu pas dat het ook buitenspel was." „Maar een doelpunt zou wel goed zijn voor de wedstrijd." „Ok, jij je zin, goal wordt goed gekeurd. Ga maar verder met de wedstrijd, hier gaan we niet uitkomen." „Het was spannend, maar dat maakt het leuk, toch?", giebel de ze, het goud bungelend om haar nek. Van Rhijn kon op de 100 meter sprint de Duitse Irm- gard Bensusan en Nyoshia Cain uit Trinidad en Tobago maar net passeren. De Purmerendse liep in Rio een paralympisch re cord: 13.02. Haar concurrenten waren 0,02 en 0,08 seconde langzamer. „Ik moest en zou er bij komen. Ik wilde hier echt geen Duits volkslied, hoor", zei de 'Blade Babe', die Oranje op zeventien gouden plakken en in totaal 62 medailles bracht. In het landenklassement ein digde Nederland als zevende. „Dit is wat we waard zijn", con cludeerde chef de mission André Cats. „De sporters heb ben uitstekend gepresteerd. We hadden vooraf hoge verwach tingen, maar hebben dat nooit zo uitgesproken. Je wilt geen extra druk op de sporters leg gen. Dat we nu maar liefst 62 medailles hebben gewonnen, is iets waarop we zeker hoopten." ROTTERDAM - HULL Nl I 'i. jY Boek vandaag nog via poferries.com/nl/minicruise of bel ons op 010 714 54 64 ax Verstappen spreekt klare taal, een uurtje na de race in Singa pore. „Er zal wel ge praat moeten wor den." Waarover? De starts in het bijzon der, maar eigenlijk wel meer dan dat. Voor de derde race op een rij komt Ver stappen slecht weg. „Te veel wielspin door een probleem met de koppeling", verklaart de Limburger, die vooraf al was geïnfor meerd dat zijn start 'moeilijk' zou kunnen worden. Red Bull had op zaterdag al gezien dat er iets mis was met de koppeling. „We mochten er echter niets aan veranderen. Omdat er geen structureel probleem mee is en je er gewoon mee kunt rijden." Goed starten is een ander verhaal. En dan verliest Verstappen (18) nóg meer tijd als de crashende Nico Hülkenberg ineens voor langs klapt. Terwijl zijn teammaat Daniel Ricciardo de race rijdt waar Verstappen zo op hoopte (de Australiër finisht slechts een halve seconde achter winnaar Nico Ros berg), zit de Nederlander onderweg naar een zesde plek eerst klem in de subtop ach ter Carlos Sainz en Daniil Kviat van zijn vo rige team Toro Rosso. Het gevecht met laatstgenoemde is, tot Ricciardo's late aan val, het hoogtepunt van de race. Afvallige zoon Kviat en Verstappen doen elkaar geen milli meter cadeau, terwijl ze op het stratencir- cuit op centimeters van de onverbiddelijke muren strijden. Verstappen als Red Bulls nieuwe golden boy, Kviat als afvallige zoon die zijn Red Bull-zitje eerder dit jaar aan Verstappen verloor. Hoewel Verstappen wel van een flink duel kan genieten, moppert hij al racend over de radio: „Kom op, zeg!" Hij legt later uit dat hij baalde van het tijdverlies, maar Stelt u zich eens voor dat u na ja ren hard werken olympisch kam pioene op de fiets bent gewor den. Dat u de koers heeft gewon nen waar al uw concurrenten ook al vier jaar naar uitkeken. Dat u de belangrijkste gouden plak uit de sportwereld op uw nachtkastje heeft liggen. Wat zou u in die dagen na thuiskomst doen, denkt u? Een week lang elke avond dronken worden? Het menu van de plaat selijke snackbar aan een grondi- maandag 19 september 2016 @DiederikSmit Videoscheids Het duel wordt pas hervat als ze RIO DE JANEIRO Na haar soevereine zege op de 200 meter won Marlou van Rhijn bij de Paralympische Spelen in Rio ook de halve afstand, hoewel met miniem verschil. m Stap aan boord en vaar mee vanaf Rotterdam naar Huil en ontdek alles wat geweldig is aan York, Leeds of Huil. Reis in stijl naar Groot-Brittannië tijdens een P&O Ferries minicruise vanaf 49 per persoon. Algemene voorwaarden: Geldig voor reizen vanaf 1 oktober tot en met 29 december 2016. Geadverteerde prijs is per persoon gebaseerd op 2 personen die een 2-persoons binnenhut delen en reizen van Europoort naar Hull met vertrekdag zondag t/m woensdag. Voor andere vertrekdagen, bestemmingen, maaltijden of andere extra's wordt een toeslag in rekening gebracht. Deze aanbieding kan online en telefonisch geboekt worden. Voor telefonische boekingen geldt een boekingstoeslag van €6. Aanbieding is onderworpen aan beperkte beschikbaarheid en afvaarten en kan zonder voorafgaande kennisgeving worden ingetrokken. De aanbieding kan niet worden gecombineerd met andere aanbiedingen of kortingen. Volledige promotionele en algemene voorwaarden van toepassing en verkrijgbaar op poferries.com 'Er moet Daan de Geus Singapore Dé favoriet is ze niet, straks op het WK in het vlakke Qatar. Maar houd toch maar rekening met olympisch kampioene An na van der Breggen (26), nu ook Europa's beste. Arjan Schouten Plumelec

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36