Scorende Ünal nieuwe lieveling van FC Twente Willem II kan thuis niet meer winnen jstip) Rondreis strandvakantie Bali Rondreis Java Bali 6 (|f) Hoe lang is het wel niet geleden dat ze bij Vak-P 'Welkom in de Hel van Enschede' zongen? Dat was een lied uit vervlogen dagen, toen tegenstanders nog bibberend naar De Grolsch Veste kwamen. Zaterdagavond rolde de gouwe ouwe die superioriteit uitstraalt weer massaal van de tribunes. Af gestoft en opgepoetst. Eindelijk was er weer iets om trots op te zijn en ging iedereen met een glimlach naar huis. Natuurlijk is de ploeg soms nog broos en wankel. En uiteraad zal dit team nog een aantal opdoffers krijgen, komt er nog een dip en zie je nu al de fysieke problemen bij spelers die voor het eerst voor een langere periode op het hoog ste niveau spelen. Maar er staat in Enschede wel een team op het veld dat met aanstekelijk enthou siasme iets teweeg brengt in de omgeving. Dit elftal gaf de men sen tegen ADO hoop en energie, het was speels, snel en fris. Het eenmansbedrijf Hakim Ziyech, dat alles bepaalde en domineerde, is veranderd in een ploeg die sa menspeelt en samen lacht. Kijk eens naar die voorhoede waar drie rasvoetballers van Man chester City elkaar ver van huis hebben gevonden. Soms is het te licht, te naïef, te makkelijk, maar vervolgens spat de klasse er in de volgende actie weer af. Yaw Ye- boah komt uit Ghana en is 19 jaar, Enes Ünal (vorig seizoen nog ver huurd aan NAC) is 19 en komt uit Turkije en Bersant Celina is een Kosovaar die net een week 20 is. Tegen ADO werden zij in de rug gesteund door een Fin van 19, die al een paar jaar bij Twente rond loopt: Fredrik Jensen. Op de dag dat Jong FC Twente ook in de com petitie uitkwam, bedroeg de ge middelde leeftijd van het eerste elftal 21,6 jaar gemiddeld. „Het was een geweldige avond", reageerde Ünal, die twee keer scoorde. Eerst uit een vrije trap en daarna met het hoofd. „Voor zo'n publiek geven we graag 100 pro cent. De fans geven ons veel steun hier. Ik voel me echt thuis als ik hier speel. We verstaan elkaar goed op het veld. Het is leuk dat we hier nu voetballen", vervolgde de Turk, doelend op zijn City kompanen in de voorhoede. Ünal heeft dit seizoen al vijf keer ge scoord voor FC Twente. Samen met Davey Klaassen van Ajax is hij zelfs topscorer in de eredivisie. De voetbalavond die voor Wil lem II met een prachtige treffer van Fran Sol begon, eindigde met een beuk op de deur van doelman Kostas Lamprou uit pu re frustratie. Niemand had na het gelijke spel (1-1) tegen Excel sior een plausibele verklaring voor de enorme terugval na de rust. Die leidde ertoe dat de Tilburg- se eredivisieclub voor de elfde keer dit jaar zonder overwinning van de eigen grasmat stapte. Er resteren nog zes kansen op de eerste driepunter voor eigen pu bliek in 2016. Maar er komen nog tegenstanders als Feyenoord en PSV op bezoek. Die zijn van een ander kaliber dan Excelsior, dat een helft lang rijp leek voor de slacht. Voor de pauze deed Willem II het beter dan een week eerder in de uitwedstrijd tegen AZ. Nu draaiden de voorzetten van Jor- dy Croux wel met de regelmaat van de klok gevaarlijk het straf schopgebied binnen, al leverde Dico Koppers de assist voor de vlotte openingstreffer. De Til- burgse ploeg zette goed druk en won de duels om de tweede bal. Na de pauze liep Willem II al leen maar terug, tot ontzetting van trainer Erwin van de Looi. Die schreeuwde zijn keel schor, maar kreeg zijn verdedigingsli nie geen meter naar voren. „Het leek wel of er een heel andere ploeg binnen de lijnen stond", zei de trainer. Angst Van de Looi had er geen verkla ring voor waarom de angst op een tegentreffer zo de overhand kreeg. Die verdween pas na de onvermijdelijke gelijkmaker na knullig balverlies van Daryl Lach man. Die corrigeerde zijn fout met een overtreding. Hij kwam goed weg, omdat arbiter Liesveld geen tweede gele kaart voor hem trok. De schade was al erg ge noeg, want via het hoofd van Erik Falkenburg in de muur mik te invaller Hicham Faik met zijn eerste balcontact uit de vrije trap raak. De tijd was te kort om de schade nog te repareren. 11 of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 09.00-18.00 uur) V reizen »nlJ maandag 19 september 2016 FC TWENTE ADO DEN HAAG Het was een tienerparty in De Grolsch Veste vol enthousias me, speelsheid, en plezier. De jonkies van FC Twente wonnen van ADO Den Haag (4-1), maar minstens zo belangrijk: ze vero verden de harten van de fans. Leon ten Voorde Enschede Ex-NAC'er Enes Ünal scoorde twee keer. foto anp Al elf duels zonder zege op ei gen bodem. Bij Willem II heeft niemand een verklaring. Wilber Hack Tilburg WILLEM II EXCELSIOR Super voordelig! Bedugul Sidemen Candidasa Kuta /./Denpasar Tuban Bromo Yogyakarta Malang Kalibaru Extra ingekocht: zeer voordelig geprijsde reis naar het zonnige Bali. U bezoekt o.a. Ubud, Lovina, Kinfamani, traditionele dorpjes en markten en geniet van de Barong-dans en het prachtige landschap. Na de rondreis kunt u bijkomen tijdens een heerlijke strandvakantie in het zuiden van Bali. nov. v.a. 899 jan. v.a. 899 febr. v.a. 919 v.a. 989 v.a. 989 v.a. 999 juni v.a. 969 zie stipreizen.nl/idbalb Vliegreis per KLM incl. 23 kg ruimbagage 3-sterren hotels met ontbijt Rondreis per comfortabele minibus/ touringcar Gegarandeerd vertrek Lokale Ned.spr. reisleiding Inclusief strandvakantie Unieke deal! Ga op verkenning door Indonesië tegen een bodemprijs! U maakt kennis met vele beziens waardigheden, zoals de hoofdstad Jakarta en het koloniale Bandung. Maar ook Yogyakarta, de beroemde Borobodur, de vulkaan Bromo, het Prambanan tempelcomplex en een strandvakantie Bali staan op het programma. nov. v.a. 1110 jan. t/m apr. '17 v.a. 1069 zie stipreizen.nl/idjbab Vliegreis per KLM 3-sterren hotels met ontbijt Rondreis per comfortabele minibus/ touringcar Langs de hoogtepunten van Java Bali Lokale Ned.spr. reisleiding 4-sterren hotel op Bali stipreizen.ri II H Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen w voorbehouden. ANVR i SGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34