Vitesse doorbreekt ellendige reeks •WF* f 2 FEYENOORD Feyenoord deed het kunstje van het duel met Manchester United gisteren in Eindhoven nog eens over: de nul houden en in de tweede helft genadeloos toeslaan. WAT EEN WEEK Feyenoord? Dat zou in de tweede helft in Eindhoven tegen PSV wel omvallen, was een veel gehoorde mening voor de kraker tussen de nummer één en twee van de eredivisie. Waarom? Teveel energie kwijt geraakt tegen Manchester United, te weinig ervaring met 'Europese weken' en vooral veel minder rust vergeleken met de regerend lands kampioen. Bewust Maar de realiteit? In de zware slot fase van de topper viel er eigenlijk slechts één speler echt om. En dan ook nog bewust. Keeper Brad Jo nes leek in zijn gifgroene keepers tenue op een kikker die stevig af zette om een harde kopbal van Ik ben hier alleen omdat Kenneth geblesseerd is geraakt Hector Moreno onschadelijk te kunnen maken. De 34-jarige doel man lag op zijn rug in zijn doel en hij kon blijven liggen, want arbi ter Kevin Blom had direct na zijn fraaie redding voor het laatst geflo ten in Eindhoven. „Heerlijk", glun derde Jones na afloop. „De red ding op de poging van Pereiro was waarschijnlijk net zo moeilijk, maar nu kon ik languit blijven lig gen. Er kwam geen corner meer, het was klaar." Binnen vier dagen winst tegen Manchester United en PSV en geen enkele tegentreffer. Als Feye noord ooit een visitekaartje heeft afgegeven, was het deze dagen. Eric Botteghin was gisteren de scherprechter. Bij een corner volle dig uit het oog verloren door zijn directe tegenstander Luuk de Jong bekroonde hij daarmee een top- week. Hij legde donderdag Marcus Rashford aan banden, verloor ver volgens Zlatan Ibrahimovic niet uit het oog en stopte gisteren ook De Jong in zijn achterzak. Samen met Jones was Botteghin in de topper opeens de crème de la crème van Feyenoord. Een Aus traliër (34) en een Braziliaan (29) die qua stijl nogal afwijken van wat we doorgaans in de eredivisie voorbij zien komen. De talloze ke ren dat Jones bijvoorbeeld ver uit zijn doel kwam om een voorzet met de vuisten weg te boksen, in Nederland heersen keepers niet vaak op zo'n manier over hun strafschopgebied. En Botteghin? Een houterige krullenbol die qua technische vaardigheden waar schijnlijk gisteren de minste spe- Eindelijk. Eindelijk was die ver vloekte reeks voorbij. Eindelijk was die ellendige cyclus zonder thuisoverwinning ten einde. Sta dion Gelredome transformeerde zaterdag van een tempel van doem tot een hartverwarmende, ja, volop emotionele arena. Met de 2-0-zege op Go Ahead Eagles vier de Vitesse een nieuwe bevrijding. Die van de sportieve opluchting. Het decor in Arnhem was daar mee perfect. Vitesse maakte juist in de gedenkwaardige Airbor- ne-wedstrijd een einde aan een thuissyndroom. Maandenlang wachtten de staf, spelersgroep en aanhang op euforie in het eigen stadion. Op 13 februari werd Hee renveen verslagen. Met 3-0. Daar na was ellende troef in de Gelder se hoofdstad. „Dit hadden we dus echt nodig", sprak trainer Henk Fraser van Vitesse na afloop veel betekenende woorden. Fraser keek terug op een uiterst moeizame exercitie. De perfecte show van zeearend Hertog, de ab- seilende paratroopers en Schotse doedelzakken zorgden zaterdag voor een geweldige sfeer in Gelre dome. Maar hoofdrolspeler Vites se acteerde lange tijd ver onder de maat. Tenenkrommend, dodelijk saai en oervervelend. Die termen Voor rust ging er veel verkeerd. We kregen nauwelijks kansen. waren van toepassing op de eerste helft in Arnhem. Mooi dat er vete ranen in het stadion zaten, alleen zat niemand te wachten op een partij veteranenvoetbal. „Voor rust ging er veel ver keerd", beaamde Fraser. Maar Vit esse domineerde in de tweede helft. Eagles boog pas na een straf schop. Een kwartier voor tijd maakte Sander Fischer ongelukkig hands. Ricky van Wolfswinkel schoot de bal hoog binnen voor de 1-0. „Het breekpunt van de wedstrijd, maar wel naar de ver houdingen", wist Fraser. Vitesse scoorde ook nog een tweede keer scoorde. Lewis Baker ramde de bal er na 78 minuten onbedaarlijk hard in. Van Bronckhorst blij met topweek maandag 19 september 2016 FEYENOORD Mikos Gouka Eindhoven —Bradley Jones, Feyenoordkeeper Lex Lammers Arnhem Henk Fraser, trainer Vitesse EINDHOVEN Trainer Giovan ni van Bronckhorst van Feye noord kon gisteren terugblik ken op een topweek met uit muntend resultaat. De Rotter dammers rekenden achtereen volgens af met ADO Den Haag, Manchester United en PSV. De grootste opgave is om het niveau vast te houden, reageerde de coach. „Het kan eigenlijk niet beter", glunderde Van Bronckhorst na afloop. „Het doel is kam pioen worden. We moeten dit volhouden en dat is de uitda ging ten opzichte van vorig jaar. We zijn goed op weg, maar we moeten ook nog in de race zijn als de prijzen wor den verdeeld." nakijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30