Aantal reizigers op Zeeuwse spoorlijn trekt weer iets aan Zwaargewonde na botsing met tractor Veilinghuis Korendijk 2 NI MARLEEN BLOMMAERT Column I ijn arm ziet eruit als na een woeste worsteling I met een bruut met han den als kolenschoppen. Om u di rect gerust te stellen, dat was ge lukkig niet het geval. Het zijn geen afdrukken van vingers maar afdrukken van de nagels van mijn hond. Grote hond, grote nagels, twee poten, veel blauw. Waarom? Uit pure liefde en trouw is het antwoord. Vorige week was het één van die laatste, heerlijke zwoele avonden en een vrije dag, dus gingen meneer B, hond en ik naar zee. Door allerlei omstandigheden was dat veel te lang geleden. Gelukkig bestaat zo'n badpak uit elastisch materi aal denk ik terwijl ik me erin hijs. We rijden naar het strand bij Groede. Onze zwarte herder wordt woest aangeblaft door aller lei kleins en wits en ik ben blij dat die de andere kant oplopen. De laatste keer dat ze ging spelen met zoiets in de branding verzoop ze zo'n mormel bijna. Heel blij moedig hoor en vrolijk, maar zo lang kun je zo'n hondje ongestraft nu ook weer niet onder water hou den. Bij het water aangekomen, trek ik mijn kleren uit en stap resoluut Dolgelukkig is ze als we weer uit het water zijn de golven in. De hond kijkt en volgt maar moet niet veel van de golven hebben. Net als mijn vori ge herder gaat ze tot haar buik in het water. Voor herders is dat ver genoeg. Ik loop tot mijn middel het water in en zo ontstaat er een ruime afstand tussen ons. Ik loop nog wat te talmen voordat ik me achterover laten vallen om op de golven te dobberen. Als ik dat ein delijk doe, verandert de herder in een waterhond en klieft als een scherp jacht door de golven om haar baas te redden. Ik kom snel overeind maar het kwaad is al ge schied. In een oogwenk is ze er en probeert me onhandig uit het wa ter te halen. Dolgelukkig is ze als we weer uit het water zijn. Ik wrijf de pijnlijke schrammen en bulten op mijn armen. Als ik vraag of meneer B. wil zwemmen antwoordt hij: nee hoor schat, een andere keer misschien. Hij hoeft nog niet gered. STELLING Er kan minder geld naar de bestrijding van misdaad TOOS HENK VERSTAPPEN! HAC> WEER STARTPROBLEMEN Man verzet zich bij aanhouding Meisje gewond door vloedgolf Laatste concert Musica Cordis TERNEUZEN Herman Brock jr. naar Paradiso Dat blijkt uit cijfers van Treinreizi- ger.nl. Sinds 2012 stoppen de trei nen in Zeeland op alle stations, waarmee de reistijd van en naar de Randstad is toegenomen. Het reizigersplatform constateert dat sindsdien het aantal reizigers op bijna de hele Zeeuwse lijn is ge daald. In 2014 nam het aantal in- en uitstappers met ruim vier pro cent af. De trend heeft zich vorig jaar niet doorgezet. Per saldo is het aantal reizigers zelfs iets geste gen. Dat is vooral te danken aan Kapelle-Biezelinge. Daar stapten in 2015 op een gemiddelde werk dag 1.125 mensen in of uit. In 2014 waren dat er nog 1.003, ofwel een toename van ruim 12 procent. In Rilland-Bath nam het aantal reizigers met 3,7 procent toe, in Vlissingen met 3,4 procent. Het aantal passagiers daalde vorig jaar het sterkst in Vlissingen-Sou- burg: 3,3 procent minder. Treinreiziger.nl verwacht dat het aantal reizigers op de Zeeuw se lijn weer daalt als de plannen Sinds 2012 is het aantal reizigers op bijna de hele Zeeuwse lijn gedaald voor de nieuwe NS-dienstrege- ling in 2017 doorgaan. Die leidt tot langere wacht- en reistijden voor Zeeuwse passagiers. VLISSINGEN Een 53-jarige man uit Vlissingen is zaterdagavond zwaargewond geraakt bij een ver keersongeval op de Nieuwe Vlis- singseweg in de richting van Middelburg naar Vlissingen. De bestuurder reed vermoedelijk achterop een tractor. De tractor kwam door de aan rijding op de andere rijbaan te recht. Voorbijgangers boden di rect hulp. De opgeroepen brand weer bevrijdde de man uit de au to, en ook werd een traumaheli kopter opgeroepen. Het slachtof fer is onder begeleiding van de trauma-arts naar een ziekenhuis overbracht. De bestuurder van de tractor raakte niet gewond. In de auto van het slachtoffer zat een hond die na het ongeval was weggelopen, maar inmid dels is het dier weer terecht. De weg is enige tijd afgesloten ge weest wegens opruimwerkzaam- heden. De politie heeft getuigen verklaringen opgenomen en doet verder onderzoek. Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Veiling: zaterdag 24 september vanaf 10.00 uur Kijkdagen: Donderdag 22 september 10.00 - 21.00 Vrijdag 23 september 10.00 - 17.00 Kunst- en antiekveiling met o.a. meubels, zilver, sieraden, en schilderijen w.o. Anton Heyboer Korendijk 28 4331 HP Middelburg Tel. 0118-750429 Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.nl HALLO/1 maandag 19 september 2016 Gered Vandaag: Reageer op pzc.nl Zaterdag: Feyenoord wordt kampioen 300 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS OOST-SOUBURG Een 36-jarige Vlissinger is zaterdagavond aangehou den op het Oranjeplein in Oost-Souburg omdat hij weigerde zijn identiteitsbe wijs te laten zien. Volgens de politie schold de man hen uit en verzette hij zich hevig tijdens de aanhou ding. De agenten gebruik ten pepperspray om hem onder controle te krijgen. De man is meegenomen naar het politiebureau en in gesloten in een cel. VLISSINGEN De Strandwacht Vlissingen heeft gistermiddag een meisje bij het Badstrand uit zee gered. Ze kwam in pro blemen door een grote vloedgolf van twee zeesche pen. Ze raakte gewond aan haar onderarm en kreeg wa ter binnen. Strandwachten haalden het meisje, afkom stig uit Deurne, uit het kol kende water en verleenden eerste hulp. Meerdere men sen liepen door de onver wachte golf een nat pak op. GOES Het Zeeuwse kamerkoor Musica Cordis stopt. Op 15 oktober wordt samen met een kinderkoor, dansers, de pianisten Laurens de Man en Lucas van der Vegt en slagwerkgroep Marco Brok in de Grote Kerk in Goes vanaf 16.00 uur een af scheidsconcert gegeven (een dag later nog eens in de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom) met werk van Orff, Tallis, Brahms en Gjei- lo. Info: musicacordis.nl. Herman Brock jr. treedt 30 december op in Paradiso in Amsterdam, tijdens The Dut ch Bluegrass Revue. De Ter- neuzense singer-songwriter speelt bluegrassmuziek, een Amerikaanse folkmuziek- soort. Hij schopte het vorig jaar al tot Lowlands. De voor verkoop voor Paradiso is al begonnen. Na een forse daling is het aan tal treinreizigers op de Zeeuw se stations vorig jaar iets toege nomen. De grootste groeier was Kapelle-Biezelinge, maar ook in Vlissingen en Ril- land-Bath stapten meer men sen in en uit. Rolf Bosboom Vlissingen De bestuurder van de auto is door de brandweer uit zijn voer tuig geholpen, foto frans bosscha O EEM ECHTE FAN IS solidair HENlKi het is ©roem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2