Grensverleggende muziek in slotconcert DELTA 20 ZEELAND SCOOR DE BESTE DEAL OP DELTA.NL/FOXSPORTS fFoxy Het slotconcert van de zo merreeks van Muziekpo- dium Zeeland kan samen gevat worden met de trefwoor den, speels, afwisselend, grensver leggend en verrassend. De eerste verrassing was dat het program ma voor de helft veranderd was. Onder de titel 'Much ado about a menuet' werd in het eerste deel de Menuet in de schijnwerper ge plaatst. Het concept is goed door dacht en wil de toeschouwer en luisteraar alles leren over het me nuet, een statige hofdans die tot het verleden behoort. Mozart schreef vele menuetten en pianis te Daria van den Bereken werkte dit gegeven uit met het Dudok Kwartet en drie hedendaagse Am sterdamse componisten. Achter het podium was een scherm opge trokken waarop filmbeelden ver toond werden. Een straatorgel dat een Menuet liet horen en de pia niste die uitlegde waarom de mu ziek van Mozart zo transparant is en ook elegant. De golvende melo dielijnen die door vele omspelin gen versierd werden kwamen speels over. Zeker in de interpreta tie van de Sonate in A van Mozart in een doorleefde interpretatie van Daria van den Bereken. Daar na kwam het kwartet vanuit de kerk naar het podium gewandeld en speelde het Menuetto uit het Strijkkwartet in G van Mozart. Een menuet met speciale effecten en stevige accenten en een con trasterend trio. Het theatrale werd doorgezet in de uitvoering van de werken van Dramm, Orn- De trefwoorden voor het concert: speels, afwisselend, grensverleggend en verrassend stein en Fondse. Zij lieten zich al le drie inspireren door het me nuet, maar de uitwerking klonk verrassend anders. De eerste twee werken kenmerkten zich door de stevige akkoorden in de pianopartij en speelse pizzicati bij de strijkers. In Big fella, show me the moves van Ornstein ging de piano na een intro over naar een dansant ritme en het speelse kwam uit in suggestieve speelbe- wegingen. Bij Fondse etaleerde de cellist zich als tokkelaar, strij ker en slagwerker. Absoluut grensverleggende vertolkingen. Na de pauze klonk het Strijk- kwarten r. 7 van Sjostakovitsj. Al le typische kenmerken van zijn muziek waren aanwezig; de vele tempo wisselingen, de ironie, het burleske en het schrijnende fata lisme. Het concert werd besloten met een arrangement voor piano en strijkkwartet van het 12de pia noconcert van Mozart. Na een or kestrale opening ontstond een fel le dialoog tussen de piano en de strijkers, de cadensen blonken uit door een mooi gebruik van ruba to. In het langzame middendeel citeert Mozart zijn vriend Johann Christian Bach. Het is emotioneel beladen muziek mede dankzij de vele modulatie en de prachtige melodie. De Finale (rondo) werd vlot vertolkt. PZC ONLINE Ronald Buitenlaar @ronaldbuitelaar Een volwassen, compact en ge concentreerd spelend team. Dat is het Feye- noord van nu. maandag 19 september 2016 Jeanette Vergouwen RECENSIE Muziekpodium Zeeland Werken van Mozart, Sjostakovitsj e.a. Door Daria van den Bereken (piano) en Dudok Kwartet. Ge hoord zondag 18 september in de Grote Kerk in Veere. COLUMNS De columns van al onze zes Zeeuwse columnisten staan iede re week overzichtelijk online bij elkaar. Wilt u nog even terugle zen wat Maikel Harte zaterdag nou precies schreef over het va kantie-eiland Ibiza ('negen euro voor een biertje neertellen') en welke vakantiebestemming hij deze zomer het beste vond (ant woord: Zeeland)? Neem dan een kijkje op pzc.nl/columns. ONLINE TOP 5 1. Zwaargewonde automobilist na ongeval Nieuwe Vlissingse- weg 2. 'Ik trouw met je als de nood kerk af is' 3. Vloedgolf zeeschepen ver wondt meisje (10) in Vlissingen 4. Vijf Zeeuwse pioniers genomi neerd 5. Dit zijn de tien leukste bedrijfs namen van Zeeland Kijk op www.pzc.nl of (Dpzcredactie facebook.com/depzc (Dpzcredactie TWITTER Feyenoord won zondag de competitietopper tegen PSV (1-0). Daarmee sloten de Rotterdammers een su- perweek af. Eerder deze week won de club in de Eu ropa League nog met 1-0 van Manchester United. Feyenoord won de laatste zes wedstrijden in de com petitie en gaat aan de lei ding in de Eredivisie. verbindt eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20