Waar kan ik de distributieriem van mijn auto het snelst laten vervangen? Carsom weet het! De besten in de sjees QO CARSOM NL N 19 Twee acties voor goede doelen op boulevard Vlissingen Jubileumrace sloeproeiers De boulevard van Vlissingen is vaak het toneel van acties voor goede doelen. Zaterdag zelfs twee keer: 's ochtends voor ALS en 's middags voor cystic fibrosis. et Badstrand ligt er za terdagochtend verla ten bij. Rond half tien verzamelen de zee zwemmers van Zwemmen langs Walcheren zich er voor hun wekelijkse trainingsron de. En om geld te overhandigen aan Stichting ALS Zeeland: r.6oo euro. „In onze statuten staat dat we elk jaar een bedrag geven aan ALS Zeeland", vertelt Jan Willem Siewe namens de zeezwemmers. „Dit be drag is voor ons wel een record." Ja rien Sinke is er dolblij mee. Stich ting ALS Zeeland kan het geld heel goed gebruiken. „Want een behan deling van deze aandoening van het zenuwstelsel is er nog steeds niet." Geld en aandacht - het kan er niet genoeg zijn. Daarom fietsen achttien leden van ALS Zeeland de komende week zo'n duizend kilo meter door België en Nederland om juist daarom te vragen: geld en aandacht. Volgende week zaterdag eindigen ze in Kloetinge, als eerbe toon aan de echtgenote van één van de leden. Zij overleed in april aan ALS en woonde daar. Dat de zeezwemmers en de fiet sers elkaar treffen op de boulevard is geen toeval. Zwemmen en fiet sen komt daar gemakkelijk samen. Ook burgemeester Bas van den Tillaar, die het startsein geeft voor de actie van ALS Zeeland, vindt het wel logisch dat de boulevard vaak het toneel is voor goede doelen. „Vlissingers zijn actiefin het orga niseren van evenementen en ac ties. Ze zijn bereid de handen uit de mouwen te steken. Kijk maar naar deze twee clubs die hier nu staan. En de boulevard is natuurlijk dé plek van Vlissingen. Iedereen die hier komt, wil in ieder geval even op de boulevard zijn geweest. De boulevard geeft mensen een goed gevoel." Dat blijkt 's middags weer, als om twee uur een groep mensen uit het hele land zich er verzamelt om de hele boulevard af te wandelen, van het Wooldhuis tot aan Michiel de Ruyter, voor een ander goed doel: bestrijding van de ziekte cys tic fibrosis. Outrun CF heet de ac tie, die - net als de acties voor ALS - geld en aandacht moet opleveren. „Want dit is wel één van de meest voorkomende erfelijke ziektes, maar ook één van de minst beken de", vertelt Samantha Eising. De Vlissingse lijdt zelf aan de taaislijm- ziekte. De meeste patiënten wor den niet ouder dan veertig. Vaak gaat de ziekte gepaard met een aan tasting van de longen en dus een gebrek aan lucht. Dat is meteen een van de redenen waarom Out run CF op de boulevard plaats vindt, vertelt Eising. „De boulevard staat symbool voor lucht, in tegen stelling tot de benauwdheid die je als patiënt kunt ervaren." Hoe be langrijk lucht is, blijkt ook uit de slogan die Eising heeft bedacht: Als lucht tekortschiet adem dan de hoop in." GAPINGE Joyce en Jan Jobse zijn zaterdag in Gapinge Zeeuws Kampioen Sjezenrij- den geworden. Zij rijden voor de afdeling Oostkapelle. Veertig koppels gingen de strijd met elkaar aan. Missers werden nauwelijks genoteerd, wat resulteerde in een uitslag, waarbij nummer zeventien liefst 78 van de 80 ringen stak. De 'volle bak' werd behaald door vier koppels. Nicolette Momberger en Bram Francke, Rosanne Jobse en Paul van de Broeke, Melanie de Bruijn en Jan Geldof en Joyce en Jan Job se mochten in de kamp gaan uitmaken wie zich een jaar lang Zeeuws Kampioen mag noemen. Niemand kon tippen aan Joyce en Jan Jobse. SLOEPENRACE maandag 19 september 2016 Samantha Eising (midden, in paars T-shirt in de rolstoel) bedacht de slogan op het spandoek: Als lucht tekortschiet adem dan de hoop in. fotos ruben oreel Jarien Sinke, voorzitter van Stichting ALS Zeeland, met haar hulphond Cate. „Een behandeling van ALS is er nog steeds niet." 'Boulevard geeft goed gevoel' Maurits Sep Vlissingen H Meer info: als.nl en ncfs.nl KORTGENE De traditionele Veerse Meer Sloepenrace heeft zaterdag eenmalig plaats gemaakt voor een jubileumra ce van de Federatie Sloep roeien Nederland, die 25 jaar bestaat. Er deden bijna hon derd sloepen uit heel het land mee, waaronder de sloep van De Schone Waardin uit Vlissin gen. De winst ging bij de man nen naar de Orkaan uit Muiden. De Lytse Bear uit Joure won bij de dames, foto marcelle davidse Verslag: Lees het hele ver slag op pzc.nl/extra/ringrijden Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19