Eerst de kerk dan trouwen IT mm;* Help mijn huis loopt onder Zeeuwse pioniers Halvering van provinciale subsidie lijkt zijn doel voorbij te schieten Muziekpodium Zeeland moet tering naar de nering zetten, waardoor er voorlopig geen jazzsterren meer naar Zeeland komen. maandag 19 september 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Belofte maakt schuld. PatrickCaljouw-vrijwilliger in het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp- beloof de zijn Maike dat hij met haar zou trouwen als de noodkerk bij het museum klaar zou zijn. Zaterdag maakte hij het waar. Onder het toeziend oog van onder meer zoontje Noud (2) beloofden Patrick en Maike elkaar eeuwige trouw in het noodkerkje, dat in 1946 in Ellewoutsdijk werd gebouwd. Het heeft daar vijf jaar dienst gedaan. Ook in die tijd zijn er zeven huwelijken voltrokken. De noodkerk werd onlangs opnieuw op gebouwd bij het Bevrijdingsmuseum en is nu een officiële trouwlocatie. W;' - - - Met een virtual reality-bril op erva ren hoe het is als je huis over stroomt en wat je in zo'n geval moet doen. Beleef het in het Wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk. Wie wint 8 oktober de Zeeuwse PioniersPrijs? Bas Verschoore uit Vlissingen dingt mee met de digitale schoolpas, een app die al gebruikt wordt op de Walcherse scholen. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Muziekpodium Zeeland program meert dit jaar, en mogelijk ook de eerste helft van 2017, geen jazzcon certen meer in het Schuttershofca fé in Middelburg. De afgelopen ja ren stonden daar niet alleen Ne derlandse topmuzikanten, maar ook wereldsterren. De oorzaak is een verlaging van de subsidie door de provincie. Daardoor moet het Muziekpodium de tering naar de nering zetten. „Dat betekent dat onze jazzcon certen voorlopig even in de wacht kamer gezet worden", schrijft di recteur Willem Kniknie in een nieuwsbrief. „Hoewel deze concer ten van hoge kwaliteit, diversiteit en avontuurlijkheid waren, zijn ze toch net iets te verliesgevend ge bleken om onder de huidige om standigheden voort te zetten." De provincie besloot kort voor de zomer de helft te schrappen van de jaarsubsidie van ruim drie ton die Muziekpodium tot dusver kreeg. Met het voorlopig schrap pen van de jazzconcerten lijkt de bezuiniging van de provincie zijn doel voorbij te schieten. Het idee was een overaanbod aan concer ten met serieuze muziek op Wal cheren tegen te gaan, maar dat gold vooral voor klassieke muziek. De jazzconcerten van Muziekpo dium zijn uitzonderlijk. Zo traden eerder dit jaar onder anderen Joe Lovano, Avishai Cohen en Teren- che Blanchard op, die binnen het Het idee was een overaanbod aan concerten met serieuze muziek tegen te gaan genre wereldberoemd zijn. De meeste concerten vonden boven dien plaats in het Schuttershofca fé. De provincie zag voor Muziek podium Zeeland 'nieuwe stijl' wel kansen als de ondersteuningsfunc tie voor andere podia werd uitge bouwd. Die met het Schuttershof café bekoelt nu juist. Kniknie reageert voorzichtig op die stelling. Hij is in gesprek met de provincie. Het concert van bas sist Avishai Cohen vond plaats in het Arsenaaltheater en werd goed bezocht. „Wellicht dat we minder jazzconcerten organiseren maar wel iets grootschaliger, zodat kos ten en baten wat beter in even wicht zijn." Verder is de provincie volgens hem positief over de bij drage aan Zeelandjazz, waarin de jazzfestivals van Middelburg en Terneuzen zijn gecombineerd. m XVÜTt FOTO MARCELLE DAVIDSE V P21 »P17 Jazzconcerten geschrapt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15