mm Fjordencruise Noorwegen boek www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 effeweg.nl MIS DIT NIET! O A ffl 'Op jacht naar het Noorderlicht NU! EUWS 11 India beschuldigt buurland ervan terreurdaad te hebben gesteund VAN: CU»*r VOOR: €1099/- Salute foilipan Army De Indiase minister van Binnen landse Zaken Rajnath Singh heeft gisteren keihard uitgehaald naar Pakistan. Dat gebeurde na een van de bloedigste aanvallen van rebel len in Kasjmir op het Indiase leger sinds decennia. Singh ziet de hand van het buur land achter de terreuraanval op een belangrijke legerbasis in het door India beheerde deel van de regio Kasjmir. Zeventien Indiase soldaten kwamen daarbij om, twintig raakten gewond. De vier aanvallers werden gedood. Vol gens India behoorden ze tot Jaish-e-Mohammed, een militan te groep die al meer dan 15 jaar ac tief is in Kasjmir. Een aanval van de groep op het Indiase parlement in 2001 zorgde bijna voor een oor log tussen beide landen. „Pakistan is een terroristische staat en moet zo ook beschouwd en geïsoleerd worden", tweette Singh na een vergadering in New Delhi over de verslechterde veilig heidssituatie in Kasjmir en de rest van het land. De aanval gebeurde op een ad ministratieve legerbasis in Uri, vlakbij de scheidslijn tussen het Indiase en het Pakistaanse deel van Kasjmir. „Er zijn ondubbelzin nige en overtuigende aanwijzin gen dat de daders van de aanval bijzonder goed getraind, zwaarbe wapend en uitstekend uitgerust waren", aldus Singh. Hij voegde eraan toe diep teleur gesteld te zijn 'in Pakistans blij vende en rechtstreekse steun aan terreur en terreurgroeperingen'. De vier daders waren allen bui tenlanders, en hun materiaal droeg Pakistaanse tekens, aldus een legerwoordvoerder tijdens een persbriefing in New Delhi. „Ze waren zwaarbewapend en ge bruikten raketwerpers. Dertien of veertien van de Indiase doden kwamen om doordat tenten vuur vatten." De aanval vergrootte de span ning in de regio waar India weer een avondklok heeft ingesteld. In protesten daartegen zijn de laatste twee maanden minstens 80 men sen omgekomen. De Indiase premier Narendra Modi tweette dat 'zij die achter de ze verachtelijke aanval zitten niet onbestraft zullen blijven'. Volgens de Pakistaanse regeringswoord voerder Nafees Zakaria klonk er een oud liedje: „Pakistan krijgt al tijd meteen de schuld, zonder dat er eerst onderzoek wordt gedaan." Dat is trouwens ook wat Paki stan bijna altijd zegt na terreuraan- vallen in India. India en Pakistan vechten al ruim 60 jaar om de re gio Kasjmir waar meer moslims dan hindoes wonen. Pakistan steunt de onderdrukte meerder heid. De meeste bewoners willen onafhankelijkheid of aansluiting bij Pakistan. De gevechten in Kasj mir zouden al aan 68.000 mensen het leven hebben gekost. Het re gionale conflict baart internatio naal grote zorgen omdat zowel Pa kistan als India kernwapens heeft. 8 DAAGSE EXCURSIEREIS - - Vertrekdata 2016 Vertrekdata 2017 Inclusief: maandag 19 september 2016 Spanning na aanslag Kasjmir India en Pakistan bekvechten na bloedige aanval op een Indiase legerbrigade, waarbij zeventien militairen worden gedood. Bob van Huët Rotterdam Salute tpfimllan Army Ter ere van de gedoden wor den kaarsen gebrand, foto epa Tijdens protesten tegen de in gestelde avondklok in de regio Kasjmir zijn de laatste twee maanden minstens 80 mensen omgekomen. i, tiA -V Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u achterlaten. U ziet het winterlandschap van Noorwegen vanaf het spoor en het water. We doorkruisen het land twee keer per trein, waarbij u onophoudelijk wordt getrakteerd op schitte rende vergezichten en leggen een deel van onze reis af met de 'oude Postboot' Hurtigruten - één van de mooiste cruises ter wereld. Dit wordt gecombineerd met bezoeken aan Oslo, Bergen en Trondheim. Wie weet, ziet u bij helder weer het Noorderlicht! DAG 1 Vanaf ons verzamelpunt vertrekken we via Noord-Duits- land naar ons overnachtingshotel nabij Kopenhagen. DAG 2 Na het ontbijt vervolgen we onze reis. Via een korte over tocht bereiken we Zweden en rijden we richting Noorwegen. Aan het einde van de middag arriveren we in ons hotel nabij Oslo. DAG 3 In de ochtend brengen we een bezoek aan de Noorse hoofdstad Oslo. In de middag nemen we de trein die ons naar Bergen zal brengen. Geniet van een adembenemend landschap! DAG 4 Vandaag bezoeken we de stad Bergen. Aan het begin van de avond gaan we aan boord van de wereldberoemde Hurtigruten. DAG 5 Verblijf aan boord van de Hurtigruten, bewonderde prachtige vergezichten op de Noorse fjordenkust. In Alesund heeft u de gelegenheid het stadje te ontdekken. DAG 6 In de ochtend arriveren we in de voormalige Noorse hoofd stad Trondheim. Vanuit Trondheim nemen we de trein naar Oslo. DAG 7 Vanuit Oslo komen we aan in Zweden. Langs de kust rijden we verder voor de overnachting nabij Kopenhagen. DAG 8 Via een korte overtocht rijden we terug richting Nederland. Op ons verzamelpunt kunt u deelnemen aan het af scheidsdiner. Vervolgens wordt u naar uw opstapplaats gebracht. Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. TRONDHEIM ALESUND I BERGEN Q OSLO 4 november€1099,- 18, 25 februari €1099,- 17 maart €1099,- s/ 5 hotelovernachtingen 2 overnachtingen aan boord van de Hurtigruten y 7 maal ontbijt en S maal diner y Treintickets Oslo - Bergen en Trondheim - Oslo y Stadstours Oslo, Bergen en Trondheim o.l.v. een gids y Alle noodzakelijke overtochten y Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider y Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11