Minder kunstenaars, net zoveel enthousiasme «m Sportschool speciaal voor vrouwen in Goes BEVELANDEN IOLEN 11 ONVEILIGHEID FIETSPADEN A Voor automobilisten mag er dan een hoop zijn verbeterd rondom Heinkenszand, op de fietspaden is het behelpen. „Levensgevaarlijk", De 78-jarige inwo ner van 's-Heer Arendskerke, oud-schipper, mag graag een rondje fietsen. Zo'n vier keer per week stapt hij op de pedalen, maar zeker van de huidige situatie bij Heinkenszand, grofweg het stuk tussen de Noordzakweg/Stelledijk en de Drieweg/Sint Pietersdijk, valt 'zijn bek open van verbazing'. „Je moet daar zes keer oversteken, terwijl het ook in twee keer kan", zegt hij. Een kijkje ter plekke geeft De Jager gelijk; onoverzichtelijk en gevaar lijk. Als fietser moet je je, tussen de beide rotondes naar de nieuwe op en afritten naar de A58, al overste kend van de ene kant van de weg naar de andere kant bewegen. „Het is wel een rondje om de kerk hè", merkt een andere fietsster ter hoog te van de dierenkliniek op. Ze pro beert richting Goes te fietsen, maar dat valt niet mee. De Jager begrijpt niets van het ontwerp. „Waarom is het fietspad vanuit 's-Heer Arends kerke niet aan één kant van de weg gelegd?", vraagt hij zich af. Tot zijn stomme verbazing wordt boven dien het nieuwe fietspad, dat nog geen anderhalfjaar geleden is aan gelegd, alweer deels weggehaald. Afgekeurd, weet één van de werk mannen ter plaatse. Er zitten onef fenheden in het asfalt. Dat euvel doet zich overigens overigens ook op andere stukken van het fietspad langs de Noordzakweg voor. Het is de 's-Heer Arendskerkenaar verder compleet onduidelijk waarom het stuk parallelweg tussen de Sint Pie tersdijk en de verderop gelegen ro tonde in de richting van 's-Heer Arendskerke maar afgesloten blijft. Hij schudt zijn hoofd. „Zeeland wordt aangeprezen als fietsprovin- cie, maar de inwoners die hier dage lijks fietsen worden vergeten." Op de website van de provincie, die de werkzaamheden uitvoert, staat vermeld dat deze en volgende maand werkzaamheden worden uitgevoerd bij 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand. Onder meer het kruispunt Drieweg-Sint Pietersdijk is vanaf maandag twee weken afge sloten. Het autoverkeer wordt om geleid via Drieweg en Grote Dijk. Fietsers en bromfietsers worden omgeleid via Guldenroedestraat, tunnel Stenevate, Kruissewegje en Grote Dijk. Omgevingsmanager Ar no Melaard van de provincie erkent dat de huidige situatie 'niet opti maal' is. Dat de aangelegde fietspa den weer moeten worden wegge haald, is een onvoorziene omstan digheid en komt voor rekening van de aannemer. „Maar we doen er al les aan om de veiligheid te waarbor gen", zegt Melaard. „Al met al ver betert de situatie voor fietsers als het werk straks klaar is behoorlijk." Eind deze maand dus. Goes Goes De kunstzinnige happening is in middels niet meer weg te denken van de Goese evenementenkalen der. „Het aantal deelnemers is de laatste jaren wel wat teruggelo pen", zegt Willemien Evers, die tien jaar geleden al betrokken was bij de eerste editie en zelf ook exposeert. „Maar het enthou siasme is er niet minder om." De terugloop heeft volgens Evers deels te maken met de komst van veel nieuwe kunstrou tes. „Destijds waren wij één van de eersten, daarna zijn er heel veel bijgekomen. Verder hebben we wat kunstenaars zien afha ken, bijvoorbeeld omdat ze ouder worden of net in deze tijd van het jaar op vakantie gaan. En eer lijk is eerlijk: we hebben de lat ook wat hoger gelegd als het om de kwaliteit gaat." Zes kunstenaars uit de wijk zet ten vandaag en morgen hun voor deur open. Zeven anderen expo seren in wijkgebouw De Spinne en inloophuis Oase. Er is voor ie der wat wils: onder meer schilde rijen, tekeningen, foto's en beeld houwwerken kunnen worden be wonderd. Liefhebbers mogen ook het Erasmuspark niet voorbij lopen, want daar is een expositie te zien van ex-deelnemers. „Die is echt de moeite waard", vindt Evers. „Het geeft een mooi beeld van tien jaar Goese Polder Expres sief." In het Erasmuspark werd het kunstzinnige evenement gistera vond al afgetrapt met onder meer een optreden van dans groep 'The Michael Jackson Pro ject'. Vandaag staan de deuren op de genoemde locaties open tus sen 13.00 en 17.00 uur. De exposi tie van ex-deelnemers loopt ove rigens nog de hele maand door. Aan de Keizersdijk 30 in Goes wordt vandaag een nieuwe sport school speciaal voor vrouwen offi cieel geopend. Eigenaresse Elize de Nood biedt onder de naam en methode van Hart for her een work-out van 30 minuten. „Vrou wen op een leuke manier in bewe ging krijgen en laten zien dat spor ten ook leuk kan zijn is mijn doel. Tijdens het trainen worden vrou wen persoonlijk begeleid. We zijn laagdrempelig, spiegels ontbreken bewust. Iedereen kan hier ge woon zichzelf zijn." Hart for her, met inmiddels een kleine dertig vestigingen, biedt ook voedingsad vies of begeleiding bij het afval len. De opening van Hart for her Goes is van 14.30 tot 17.00, ieder een is welkom. We hebben de lat wel wat hoger gelegd als het om kwaliteit gaat HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl zaterdag 17 september 2016 Fietsers bij nieuwe rotondes in verwarring \/inH+ Irvhan Ho |oric.r A Johan de Jager uit's-Heer Arendskerke is verbaasd over de situatie voor fietsers bij Heinkenszand. Zo VII IU L vJOl ldl l Ue Jdyerbegrijpt hij niet waarom dit stuk fietspad bij de Sint Pietersdijk nog altijd afgesloten is. fotomarcelledavidse Luc Oggel Sint Pietersdijk Drieweg Heinkenszand A Bij de nieuwe rotondes bij Heinkenszand moeten fietsers meerdere keren oversteken. Luc Oggel Kunstenaars in de Goese Pol der zetten vandaag en morgen hun deuren open voor de tien de editie van Goese Polder Ex pressief. Rob Paardekam Meer info: hartforher.nl —Willemien Evers Adressen van de deelnemers zijn te vinden op de website van het evenement: goesepolderex- pressief.nl DE ZEEUWSE Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl Ui i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91