'De Roos geen terreurschool' c 8 NI pharosreizen BOURGONDISCH BRUSSEL INTERVIEW HARRY VAN BOMMEL Voor SP'er Harry van Bommel is het dinsdag zijn laatste Prinsjesdag, na bijna 19 jaar Kamerlidmaatschap. Een terugblik op bewogen jaren. „De voorstellen worden schaamtelozer." Wél mogen ze de school betitelen als 'Gülenschool', omdat De Roos onvoldoende heeft kunnen weer leggen dat de school sympathi seert met de geestelijke Fethullah Gülen. Dat heeft de rechter in Haarlem gisteren bepaald. De ouders krij gen een dwangsom van 1.000 euro opgelegd als zij dit verbod schen den. De basisschool had de ouders voor de rechter gesleept omdat zij de school ervan beschuldigen een 'Gülenschool' te zijn, een school die zou sympathiseren met de Turkse geestelijke Fethullah Gülen. Gülen wordt in Turkije ge zien als de man achter de misluk te couppoging. De moeders zetten ook andere ouders onder druk om hun kinde ren van de school af te halen. Meer dan 150 leerlingen werden van de school afgehaald. Ook stap ten negen leraren op. Eerder overleg tussen de basis school en vier moeders liep op niets uit. Via onder meer Whatsapp probeerden de moe ders andere ouders over te halen hun kinderen van de 'school van de landverraders' af te halen. De uitlatingen die gedaan zijn in de besloten WhatsApp-groep hoeven niet gerectificeerd te wor den van de rechter. Ook mogen de ouders de school 'Gülenschool' blijven noemen. Het is ze uitsluitend verboden De Roos te betitelen als een school van landverraders, moordenaars en terroristen. Advocaat Marcel Dekker zei na mens zijn cliënt SIOZ 'tevreden' te zijn met het vonnis. „Het ver bod op termen als een school van landverraders, terroristen en moordenaars is echt wat waard voor de stichting, net als het ver bod om De Roos een 'FETÖ-school' te noemen", zei hij. Dat De Roos wel een 'Gülenschool' mag worden ge noemd, weegt voor de stichting minder zwaar, zei Dekker. „Die term wordt in de media ook al veel gebruikt, al is dat niet terecht. De school en Gülen zijn op geen enkele manier met elkaar geli eerd." - had ik tijd voor echte reflectie." „Dat is niet de reden voor mijn vertrek, maar ik vind het niet uit te leggen dat je als partijlid naar een congres komt en niet mee mag stemmen. De SP is een tan ker. Veranderingen gaan heel langzaam. Ik ben ervan overtuigd dat leden uiteindelijk meer in vloed zullen krijgen." „De nachtelijke debatten. Dan hangt er een wildebeestengeur in de Tweede Kamer. De spanning en de adrenaline. Dat het broeie rig wordt en iedereen voelt: dit kan verkeerd aflopen." „Over de verruwing. Die begon in 2002 en is nooit meer opgehou den. Er wordt gescholden en ge vloekt. De voorstellen worden ook steeds schaamtelozer. De VVD beloofde voor de vorige ver kiezingen 1.000 euro. Dat zijn Afrikaanse toestanden!" „Of andersom. Als de overheid rinsjesdag, Har ry van Bommel heeft er niks mee. „Het is het toppunt van folklore." Maar zijn laatste der de dinsdag in september wordt voor het SP-Kamerlid toch bijzon der. „Mijn zoon Maurits is mijn gast. Dat mag dit jaar voor het eerst, omdat hij 12 is. Daarvoor was hij te jong. En ik zit in de commissie die de koning en ko ningin begeleidt naar de troon." Niemand zit langer in de Twee de Kamer dan Van Bommel. De ze zomer besloot hij na de verkie zingen van 2017 niet terug te ke ren. De SP-nestor (54) wil nog een keer een andere baan voor zijn pensioen en als hij dat nu niet doet, is hij te oud. „Die rekensom maakte mijn vriendin Jacqueline, ze is perso- neelsmanager. We hebben veel gepraat tijdens onze vakantie in Amerika. Voor het eerst was ik met mijn gezin vier weken lang weg en helemaal los van Neder land. Andere jaren werkte ik al tijd op vakantie - Kamervragen stellen, bellen met medewerkers - maar dat ging nu niet door het tijdsverschil. We hebben 9.000 ki lometer gereden, voor het eerst zaterdag 17 september 2016 ZAANDAM Vier boze moeders die hun kinderen van basis school De Roos in Zaandam af haalden, mogen de school niet langer bestempelen als 'school voor terroristen'. AUTOVAKANTIES VAN ANWB anuub A %-/ vanaf 3-daags arrangement België Tijd voor een paar dagen genieten! Tijd voor Brussel! De bourgondische Belgische hoofdstad is een feestje voor wie houdt van het goede leven. Van de restaurantjes rond de Beenhouwersstraat tot de perfecte frieten van Maison Antoine. En van de art nouveau-cafés tot de heerlijke bonbonwinkeltjes. Voor stijlvol shoppen ga je naar de Rue Dansaert. Je verblijft in het comfortabele Ibis Styles Centre Stéphanie. Het ligt op 2 km van de Grote Markt, tram 92 stopt voor de deur. Inbegrepen 2x overnachting met ontbijtbuffet driegangenkeuze lunch in brasserie Chez Léon hele dag gratis water, koffie en thee in de lobby Prijzen vr-z 23/09-20/10 89 21/10-24/11 79 25/11-15/12 89 16/12-15/01 79 16/01-05/03 79 vr-zo ma-do Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€4,75 p. kamer p.n.) en kos ten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. WWW.PHAROSREIZEN.NL/gELEZEN-IN/dAGBLADEN I 023-5542870 I ZOEKCODE 17391 Over m af f ai re met mijn vrouw' Eerder zei u dat u wilde blijven. Bent u teleurgesteld dat de SP tegen uw wens in niet democra tischer is geworden? Wat gaat u het meeste missen aan het Kamerwerk? Verbaast u zich na twee decen nia nog wel eens over politiek? Is dat niet gewoon de weerslag van de veranderingen in de sa menleving? FOTO MARCO OKHUIZEN Deborah Jongejan Hanneke Keultjes Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8