Zeeuwland wil een 'sieraad bouwen 4 Denk goed na over jeugdhonk Honderden scouts op trainingfestival in Veere IOUWEN-DUIVELAND 11 CLUSTERING VERENIGINGEN HUISVESTEN IN PIETER ZEEMAN A Het clusteren van sociale en culturele activiteiten in de Pieter Zeeman is van groot belang voor die school. Als dat het einde van het MFC in Zierikzee betekent, dan is dat maar zo. aar moeten we heen? Er is ner gens ruimte voor 150 bridgers. Het is de doodsteek voor onze club. En de niet-kerkelij- ke uitvaarten. Waar gaan we die houden? Drama genoeg in de recente ver gadering van de raadscommissie Samenleving en Bestuur. Maar hoe dramatisch is sluiting van het MFC volgend jaar augustus echt? Voor veel verenigingen is nieu we huisvesting gemakkelijk te vin den. Bij vier gaat dat moeilijker: Theatergroep Zierik zoekt een zaal, maar ook kleed- en repetitie ruimte. Die zou daarom naar de Pieter Zeeman kunnen, waar - ook in de nieuwbouw - een aula als gro te zaal zal zijn. De Campus Cultu- ra hier, biedt al onderdak aan de j eugdtheaterschool. De bridgeclub bezet veel tafel tjes en heeft daarom 150 vierkante meter nodig. Ook dat zou in de au la moeten lukken. Het MFC wordt veel gebruikt voor niet-kerkelijke uitvaarten. Misschien kan eens worden onder zocht of de Nieuwe Kerk - al lang geen kerk meer - hiervoor een stem mig alter natiefkan zijn. Rest nog de wijk- functie. Daarmee kan in de nieuw bouw op de MFC-locatie rekening worden gehouden, zegt Zeeuw- land-directeur Antoine de Ceuster. Maar hij wijst ook op het SM- WO-kantoor aan de Calandweg dat kennelijk vrij komt. Bij het MFC staan vier mensen op de loonlijst. De gemeente moet hen, als 'vereffenaar' na opheffing van de beheerstichting en sluiting van het MFC elders zien onder te brengen. Bij het onderbrengen van de gebruikers van het MFC, kan de Pieter Zeeman, zoals gezegd, een niet geringe rol spelen. Het ge meentebestuur is voorstander van deze 'clustering' en in de nieuw- bouwplannen van de Pieter Zee man wordt daar ook rekening mee gehouden. De Pieter Zeeman kampt, zo werd donderdag duidelijk, met een exploitatietekort. De school moet vanwege de krimp ook reke ning houden met een forse daling van het aantal leerlingen. Medegebruik en onder verhuur brengen geld in het laatje. In de discussie over het MFC moe ten we daarom oppassen dat krampachtig vasthouden aan 'de oude school' de 'nieuwe school' in gevaar brengt. Politieke partijen willen nog veel meer weten over de voorgenomen sluiting van het MFC in Zierikzee. Zeeuwland-directeur Antoine de Ceuster geeft antwoord op vijf prangende vragen. De vraag is of dit nodig is. Als de huidige gebruikers vervangende huisvesting hebben gevonden is dat niet aan de orde. Dat zou ook het beste zijn, omdat verlenging door de noodzakelijke vervanging van de cv-installatie grote kosten met zich meebrengt. Als dat maar voor een korte periode is, dan is dat niet verantwoord. Er is geen sprake van achter stallig onderhoud, met uitzonde ring van de cv-installatie en het leidingnetwerk. We hebben dit uitgesteld omdat de vervanging circa een ton kost. We vonden het niet verantwoord dit te doen, ter wijl niet zeker was of het MFC open blijft. Het is allemaal geld dat door onze huurders wordt op gebracht. De komende tien jaar is 850.000 euro nodig voor dak, voeg werk, betonherstel, liftinstallatie, etc. Dit hebben wij door een ex tern bureau laten uitzoeken. Het ligt voor de hand om op die plek appartementen te bou wen, die een 'sieraad' zijn voor de wijk. We zullen de mogelijkhe den hiervoor bespreken met de ge meente en daar vervolgens ook de buurt bij betrekken. Dat is mogelijk. Een alternatief is onze locatie aan de Calandweg die nu nog is verhuurd, maar moge lijk ook vrijkomt in de toekomst. Zeeuwland is hierin geen partij. Wij zijn eigenaar van het ge bouw en de gemeente is huurder. Het is niet aan Zeeuwland, maar aan de gemeente om te beslissen of zij de huurovereenkomst wil voortzetten en het MFC wil open houden. Dat is een politieke keu ze, omdat er elk jaar veel geld van de gemeente bij moet. VEERE Driehonderd scouts vol gen dit weekeinde allerlei work shops op het Scoutcentrum Veere aan het Veerse Meer. Ze zijn hier in het kader van de Zeeuwse Scoutiviteit, een evene ment dat eens in de twee jaar plaatsvindt. Het doel van de Zeeuwse Scou tiviteit is jongeren zich door mid del van goede trainingen en de juiste begeleiding goed te laten ontwikkelen. Het trainingsfesti val is dit weekeinde gericht op de leiding van de scoutinggroe pen. Ze krijgen les in uiteenlo pende onderwerpen als veilig heid, koken, fondsen werven, ge- spreksvaardigheden en fakkels maken. De scouts kwamen giste ren aan en bivakkeren tot zon dagavond op het Scoutcentrum. Kijk of je de jeugd in het dorps huis kunt onderbrengen in plaats van in te zetten op het creëren van een jeugdhonk in Nieuwer kerk. Die boodschap gaf dorpsbe woner Gerard Olijhoek deze week mee aan de dorpsraad, die zich al lange tijd inzet voor een plek voor de jeugd. Zo lang al dat de jeugd die om een honk vroeg inmiddels is gevlo gen. Er zijn al talloze gesprekken over een jeugdhonk gevoerd, een omgevingsvergunning is aange vraagd en er is geld in kas. „We ho pen het dit jaar af te sluiten en vol gend jaar een jeugdhonk te heb ben", meldde dorpsraadvoorzitter Richard Dekker. Niet doen, reageerde Olijhoek. Hij is groot voorstander van een plek voor de jeugd. „Maar alles heeft controle nodig en wie neemt straks die verantwoordelijk heid op zich? Als er geen dagelijk se controle is, hebben we een groot probleem." Het dorpshuis als openbare plek waar wel contro le is, biedt wellicht een goed alter natief. Opmerkelijk vindt Olijhoek ook het feit dat de skatebaan na zes tien jaar is weggehaald. De skate baan was kapot, maar niemand weet of de voorziening terug komt. Die wens is er wel. zaterdag 17 september 2016 MFC niet ten koste van alles ANALYSE Ton van den Nouweland Het MFC wordt veel gebruikt voor niet-kerkelijke uitvaarten, foto dirk-jan gjeltema Is Zeeuwland flexibel als het gaat om de opzegtermijn van de huur? 2 Hoeveel achterstallig on derhoud heeft het MFC? 3 Welke plannen heeft u met de locatie? Als het MFC verdwijnt is er waarschijnlijk behoefte aan een ontmoetings- J Antoine de Ceuster. plaats voor de wijk Malta. Kan daarmee in de nieuwbouw reke ning worden gehouden? 5 Waarom is Zeeuwland niet aanwezig bij discussies over het MFC? Esme Soesman Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83