Het gaat beter met Nederland Cameratoezicht op voetbalkooi Pluim van jury voor naam Doe mee aan het Buurtonderzoek 2 ZEELAND Sneeuw NAAM HOE BEDENK JE HET? Commentaar Aan de vooravond van Prinsjesdag probeert Nederland de ba lans op te maken. Gaat het wat beter? Gaat het misschien zelfs goed? De regering is tevreden. In de Miljoenennota staat dat ons land sterker uit de crisis is gekomen. Dat is een pretti ge boodschap, die de coalitiepartijen VVD en PvdA goed kunnen gebruiken in de aanloop naar de Kamerverkiezingen. De constate ring dat het beter gaat, is juist. Tenminste in financieel opzicht. Met een begrotingstekort dat ruim onder één procent zal blijven, komt eindelijk het overschot in zicht dat nodig is om de staats schuld terug te dringen. Verder constateert de regering dat de eco nomie blijft groeien en dat de werkloosheid daalt. Allemaal mooi. Maar voor veel mensen is de pijn van de crisis nog niet voorbij. Het kabinet trekt niet voor niets meer dan een miljard uit om de koopkracht van ouderen en van minima te repa reren. Werknemers en zelfstandigen zijn er ook nog niet echt bo venop. Niet zij, maar de bedrijven en de overheid plukken de vruchten van de economische groei. Dit concludeert de Rabobank in een opvallend advies. De bank pleit onder meer voor loonsver hogingen. ING kiest voor terugkijken. Deze bank verwijt de rege ring onnodig diep te hebben gesneden. Dat is makkelijk praten. Met de verkiezingen in het vooruitzicht is een evaluatie van het regeringsbeleid onontkoombaar. Partijen zullen successen claimen en elkaar fouten verwijten. Dat omkijken heeft echter niet veel zin. Want de economie overkomt Nederland min of meer. Den Haag kan er weinig aan veranderen. Nu het gelukkig wat beter gaat, is het vooral zaak helder te zijn over de nieuwe financiële mo gelijkheden en conservatief te blijven begroten. Binnen die ruimte kunnen we veilig accenten zetten, naar links of naar rechts. Voor veel mensen is de pijn van de crisis nog niet voorbij De beelden van de camera gaan via een internetverbinding naar het gemeentehuis. Personeel daar kan zo meekijken, waardoor geen extra inhuur van observanten no dig is. De beelden worden vier we ken bewaard en kunnen in het ge val van een incident bij de voetbal kooi worden teruggekeken en dor- gespeeld naar de politie. Op de Mosselboomgaard - waar de voetbalkooi staat - en in de Bas- terstraad komen borden die de passanten wijzen op het camera toezicht. De camera hangt er voorlopig voor een half jaar. Daarna wordt besloten tot beëindiging of voort zetting van het toezicht. De situa tie tussen januari en september geldt als nulmeting. In die perio de waren er 43 meldingen van Vanaf de school houdt een camera de voetbalkooi continu in de gaten overlast, diefstal en drugs bij de politie en en twintig meldingen van overlast bij de gemeentelijke servicelijn. Gekeken wordt of het aantal meldingen afneemt. Een nieuwe wet maakt het in stellen van cameratoezicht door de burgemeester eenvoudiger. De gemeente maakt hier gebruik van. Almanak De leden van een zangkoor in Oostkapelle kwamen na de zo mervakantie voor het eerst weer bij elkaar voor een repeti tie. Het was heet in het dorps huis. Veel zangers hadden zich daar ook op gekleed. Dirigent Hans kondigde aan te willen be- ginnen met het instuderen van.... kerstliedjes! Twee kerst concerten staan op het pro gramma in december en dat vergt een goede voorbereiding. Het koor zette in: Let it snow! En dat had effect. De gevoels temperatuur daalde rap. Lucht in conflict Zeehonden vrijgelaten Sloepenrace dit jaar extra groot Hoe dramatisch is sluiting van MFC? Jacomien Valk uit Renesse is ambtenaar tweetalige huwelijken. Ze be gon in 2012 voor zichzelf en zette een prijsvraag onder haar familie uit om de perfecte naam te bedenken. „Ik kreeg uiteindelijk een lijst met vijftig namen. Toen ik de naam 'van ver trouwen' zag, wist ik direct dat dit hem was. Het laat zien dat ik mensen trouw, dat het om mensen van ver weg gaat en er zit een woordspeling in. Soms valt het kwartje pas later bij klanten, 'ohja, van vér trouwen!' In 2015 werd ik samen met twee andere Nederlandse trouwambtenaren genomineerd voor de Dutch Wedding Awards. Ik heb niet gewonnen, maar wat was dat een eer. En de jury complimenteerde me ook nog speciaal met mijn naam." OPVALLENDE NAMEN VLISSINGEN Wat speelt er bij u in de buurt? De PZC heeft het gro te Buurtonderzoek gelanceerd. Hiermee wil de redactie meer dan ooit van u weten wat er speelt in uw buurt, wijk en gemeente. Hoe is het leefgenot? Hoe is het con tact met de buren? Wat zou u ver anderen, als u de keuze had? Door de enquête in te vullen helpt u mee het nieuws over uw buurt nog beter in de krant te krij gen. Geef aan wat er mooi is aan uw buurt of wat er beter kan. Met uw mening kan de redactie aan de slag. De resultaten verschijnen in ok tober in een speciale bijlage met verhalen uit uw buurt en regio. Deelnemers krijgen de uitkom sten ook toegestuurd. Zo kunt u uw antwoorden vergelijken met die van uw buurtgenoten. Het Buurtonderzoek loopt sinds eind augustus. Sindsdien hebben al enkele duizenden Zeeuwen de enquête ingevuld. Ook meedoen? Dat kan nog tot 22 september. Het invullen van de enquête duurt vijf minuten. Als dank ontvangt u een gratis digita le luchtfoto van uw buurt en/of de krant twee weken gratis. zaterdag 17 september 2016 li Op korte termijn wordt aan de muur van de Willibrordusschool in Zierikzee een camera gehan gen die het reilen en zeilen rond de voetbalkooi permanent in de gaten houdt. Ton van den Nouweland Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl NIEUWERKERK In het al jaren slepende con flict tussen dorpsraad en Ons Dorpshuis in Nieuwer- kerk zit beweging. Met bur gemeester Rabelink als me diator hebben betrokkenen van beide organisaties don derdag rond de tafel geze ten. „We hebben een rede lijk goed gesprek gehad en zijn positief ingesteld", meld de dorpsraadvoorzitter Ri chard Dekker in de dorps raadvergadering. Er komt een vervolggesprek. BROUWERSDAM Zeehondenopvang ASeal uit Stellendam laat vanmid dag om 14.00 uur zes pups vrij. Casper, Flumpy, Bep, Toos, Louitje en Spinner kiezen dan het ruime sop op het strand tegenover Beach- club 't Gorsje op de Brou- wersdam. Kijkers zijn welkom, maar wordt gevraagd om achter de afzetting te blijven tot de zes zeehonden in het water zijn. KORTGENE De traditionele Veerse Meer Sloepenrace in Kort- gene maakt dit jaar eenma lig plaats voor een grote lan delijke jubileumrace van de Federatie Sloeproeien Ne derland. Die bestaat 25 jaar. Liefst 64 mannen- en 36 damesteams doen van daag mee. Start en finish zijn in de haven van Kortge- ne. Vanaf 13.00 uur finishen de teams daar. In de haven moeten ze als extraatje nog ringsteken vanuit de sloep. ZIERIKZEE Het MFC moet dicht. Clubs moeten elders onderdak vin den. Dat zou de Pontes Pie- ter Zeeman kunnen zijn. Die heeft, om het hoofd boven water te houden, huurders nodig. Zo bezien kan sluiting van het MFC gunstig zijn voor behoud van het voort gezet onderwijs. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Atelier Ja Mar Natuurlijk, Renesse Autorijschool Hoiiiii, Kapelle Bakkerij De Man Die Bakt, Zierikzee Bed Breakfast Binnenge- woon, Veere Bruidsboutique ZeeYes, Zie rikzee F Cateringbedrijf Vroem Vroemm, Sluis Dingezz Visuals, Vlissingen DJ Duck My Sick, Vlissingen Evenementenbureau Ivooh!, Terneuzen Fysiotherapiepraktijk De Fyzieo, Zierikzee Studiebegeleiding Met Zon der Jas, Vlissingen Sjoelclub Laèt Ze Mè Schuu- ve, Vlissingen Personal Management Ci vil Technics O Mooi Zo, Vlissin gen Tweedehandswinkel Oud en Fout, Zierikzee Enquête Buurtonderzoek: ga naar pzc.nl.nl/jouwbuurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81