Addy 13 van den Krommenacker Typisch voor 073 EEN TRIPJE NAAR Een heerlijke stctcl om te winkeleneen terrasje te pakken of een hapje te eten. Maak er gewoon een weekendje van. Eten drinken Blijf toch slapen Ga kijken Verwerstraat 11 finds.nl 3 VRAGEN AAN... Hippe conceptstores, trendy modewinkels en mooie boetiekjes. Den Bosch ontwikkelt zich steeds meer als een modestad Wouter ter Haar Er is een forse toename van hippe modeboe tieks in de stad. Volgens de oorspronkelijk Bos sche onderneemster Sil- vana Leatemia (stylist, styleblog- ger en eigenaar van Styleloverz) ontwikkelt Den Bosch zich steeds meer tot modestad. Silvana: „Vroe ger zaten de modezaken op een kluitje, nu zie je ze in de hele bin nenstad. En het zijn er steeds meer." Silvana geeft een paar hippe tips: winkels waar ze graag komt. Liefste Inspireren, prikkelen, het leven vieren en verrassen. Dat willen ze bij Liefste (5). Lieke van de Wert en Stephanie Greidanus reizen regelmatig de wereld rond voor inspiratie, trends en nieuwe mer ken. In hun zaak vind je merken als Minkpink, Elvine, Just Female, Se cond Female en Somedays Lovin'. Snellestraat 141 liefste-fashion.nl Lucy Lane Qua aanbod, entourage en sfeer- beleving brengt Lucy Lane een vleugje Parijs naar de Bossche bin nenstad, met merken als Saint Tro- pez, Mbym, Des petits hautes, Otto d'Ame, Please en Toupy. Schoenen van Les Tropéziennes, espadrilles van Gaimo en accessoires van Petra Reijrink, Yzbel, Kate &Jules, Fashionology, Superdelux en SemiLunaire maken je outfit af. Een bijzondere entourage! Kruisstraat 81 lucy-lane.nl Juul Fashion Er wordt geregeld gevraagd of Juul Fashion (2) wel een kledingzaak is. De winkel is namelijk tot de nok gevuld met accessoires, hebbe dingen en prullaria. Maar het ant woord is 'ja'. Want hoewel er veel te zien (en te koop) is, ligt de na druk op kleding. Juul selecteert bijzondere, kleurrijke stuks uit het merkenpakket met namen als Dry- korn, Elliot Mann en Modstrom: van de perfecte zakelijke outfit tot de hipste feestjurk. Kolpertstraat 9 juulfashion.nl Jutt Jutt (6) is het kleine zusje van Juul. Jutt heeft dezelfde uitstraling (lek ker licht en heel veel roze) en de zelfde uitgesproken mode-items, maar voor een iets zachter prijsje. Bij Jutt vind je merken als Ameri can Vintage, Denny Rose, Char- lise, Sweetpants, Dixie, Black Orchid, Suncoo, One Teaspoon, Reiko, Edith Ella en Zoë Kars- sen. En gave zonnebrillen van Spectre. Kolpertstraat 25a juulfashion.nl Robbies Winkelen, snuffelen, ontspannen en proeven: een mix van fashion, lifestyle en food. Robbies (1), ge vestigd in het voormalige bank gebouw van Lentjes Drossaerts, presenteert op eigen wijze een collectie voor de hedendaagse vrouw; een mix van casual chic, classic vintage en rebelse elegantie. Met een ruim assortiment exclu sieve parfums, tassen, lederwaren en sieraden. Verwerstraat 33 robbies.nl Finds „A woman tells a story with her clo thes, but it's the shoe that carries her", aldus schoenontwerper Christian Louboutin. Finds onderscheidt zich graag aan de onderkant: met schoenen. In het assortiment schoeisel van topdesigners als Lou boutin (4), Hogan, Valentino, Isa bel Marant en Aquazzura. Behalve schoenen worden ook dames- september 2016 PZ Den Bosch Eetbar DIT is een van de hipste eet- en drinkplek- ken. Om veel valt te la chen: van de menukaart tot het felgekleurde interi eur met Delfts-blauwe te geltjes. Met schitterend terras in de historische binnenstad. Snellestraat 24-26 eetbar-dit.nl Zo'n 10 jaar na het vertrek van de zusters opende deze zomer Kloosterhotel De Soete Moeder, net bui ten het centrum. Het klooster is gerenoveerd met behoud van de oude sfeer. Dineren, lunchen en ont bijten kan in de eetzaal van de nonnen. Nemiusstraat 4 soetemoeder.nl In het Jheronimus Bosch jaar 2016 kun je naar de tijd van de schilder klimmen. Bovenop de Sint-Jans- kathedraal staan fantasierijke beel den en tot eind ok tober krijg je de kans die tijdens deze Wonder lijke Klim te zien. Torenstraat 16 eenwonderlijkeklim.nl De winkel van Cobra Mode (3) is een begrip in Den Bosch. Belgische ontwerpers als Dries van Noten en Ann Demeule- meester zijn pro minent aanwezig. Stijlshoppen op z'n Brabants Addy van den Krommen acker (56) is een Neder landse modeontwerper met internationaal succes. Hij opereert vanuit Den Bosch. Waar ben je op dit moment mee bezig? „Nog steeds druk doende met mijn collectie rondom Jheronimus Bosch, 'Bosch by Addy'. Ik heb verschil lende shows in het buiten land waar deze collectie wordt gepresenteerd, zoals in Venetië en in de bijzon dere stad Maratea in de Itali aanse provincie Basilicata. Ook heb ik een betaalbare capsulecollectie 'Bosch by Addy' gelanceerd, die be staat uit bloesjes en jurkjes." 2 Wat kunnen we in het nieuwe modeseizoen van jou verwachten? „De belangrijkste nieuwe kleur voor deze win ter is kaki. Zeg maar het groen van het bos van het schilderij De tuin der lusten van Jheronimus Bosch. Ook is zwart-wit in mijn collectie een groot thema." 3 En wat trekken we dit jaar aan? „De stola wordt een belangrijke mode accessoire. Er is dit seizoen veel nepbont en leatherlook, op een fantastische manier uitgevoerd; nauwelijks te on derscheiden van echt leer. Ook de simpele chique double face-jas, de trench coat, wordt belangrijk. En natuurlijk speelt kant nog steeds een grote rol." Den Bosch wemelt van de trendy boetiekjes en hippe horeca. MODESTAD Brabants winkel paradijs wordt ge roemd om het cul tuurhistorisch decor. In de sfeervolle zij- en aanloopstraten zitten steeds meer leuke winkels. Kunst, antiek, woonacces soires en snuiste rijen trekken klanten uit alle windstreken. Van oudsher komen die voor mode-icoon Addy van den Krom menacker (Verwer straat 79 en Kolpert straat 22) en voor Cobra (Klein Lom- bardije 2). En tegen woordig dus ook voor allerlei trendy winkels en hippe boetieks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77