Jolfne Jolink m* - MODE& RENDS 11 Typisch voor 010 EEN TRIPJE NAAR Modetentoonstelling bezoeken of toch een dagje shoppen Blijf gewoon een heel weekend en doe het allemaal. Eten drinken Ga kijken Blijf toch slapen Naar Milaan, Londen of Parijs voor een shoptripje? Niet nodig: Rotterdam heeft genoeg te bieden voor een totale mode-update! uzaKarsemeijer Wie van kwaliteit, uniek design en ambachtelijke en lokale producten houdt, zal zich ze ker vermaken tijdens een shop tripje in Rotterdam. Van de exclu sieve, chique Van Oldenbarnevelt- straat tot de meer excentrieke Nieuwe Binnenweg: de Maasstad heeft voor ieder wat wils. Wendela van Dijk Voor kleding en accessoires met een androgyne maar chique look shop je bij Wendela van Dijk, waar een mooie mix van binnenlandse en buitenlandse designlabels te koop is: onder andere Maison Martin Margiela, Spijkers en Spij kers, Vanessa Bruno, Christiaan Wijnants en Martine Viergever. Van Oldenbarneveltstraat 1051 wendelavandijk.com Mascolori Ontwerpers Raymond Landegent en Jochem Grund begonnen in 2011 hun eigen label omdat ze genoeg hadden van alle saaie he renschoenen op straat. Hun collec tie bevat schoenen met bloemen, slangenprint, neonkleuren en meer (7). Voor de man die durft! Nieuwe Binnenweg 1161 mascolori.nl Groos Rotterdams Warenhuis Groos (1) is een conceptstore vol Rotterdamse producten: van meubels tot servies en van kleding tot delicatessen. Schiekade 203 groosrotterdam.nl The New Haberdashery Stoffenwinkel annex naaiatelier The New Haberdashery was onderdeel van het Tijdelijk Mode museum in Het Nieuwe Instituut. Je kunt er terecht voor lappen en fournituren, maar ook direct aan de slag op de machines onder begeleiding van ervaren makers, of meedoen aan een workshop. Museumpark 251 new- haberdashery.hetnieuweinstituut.nl Denoism Deze conceptstore bevindt zich in De Hofbogen, bij een voormalig treinstation. Mannenjeans worden hier met de hand en op maat gemaakt. Je kunt er ook terecht voor een goede kop koffie en lekker eten. De ultieme mannenwinkel. Raampoortstraat 161 denoism.com Tijdloze erotiek: Gastconservator Martin Hessel- bein ontdekte dat de poses van modellen in modeadvertenties veel gelijkenissen vertonen met 15de- en töde-eeuwse prenten. Vergelijk zelf met advertentiebeeld van Versace, Armani Red en Jil Sander. Het Prentenkabinet, Museum Boijmans Van Beuningen, t/m 9 oktober 2016 Susan Bijl Opvallend gekleurde tasjes van parachutestof met diagonale streep: een Rotterdamse mode- musthave van de hand van Rotterdamse ontwerpster Susan Bijl (6). Ze gaan inmiddels in heel Nederland, en zelfs in Japan, over de toonbank. Mauritsweg 45A susanbijl.nl Van hout Het Rotterdamse merk Time For Wood verkoopt zonnebrillen (2), telefooncases en horloges van hout. Onder meer te koop bij conceptstore Groos. timeforwood.nl m 3 VRAGEN AAN. zaterdag 17 september 2016 Rotterdam Zin in een gezond ontbijt of een lekkere lunch? Bij Bertmans (Zaagmolen kade 15) is het menu veel al vegetarisch en lactose- vrij. Dineren kan bij het pas geopende Lola Bar Kitchen (Schiedamsevest 56), waar je de lekkerste tapas bestelt. Een drankje in stijl drink je bij Ballroom (Witte de Withstraat 88b), waar maar liefst 52 soor ten gin op de kaart staan. A Different Vision On Fashion Photography in de Kunsthal toont werk van Peter Lindbergh. De mo defotograaf staat bekend om zijn zwart-witfoto- grafie, waarbij hij topmodellen zo naturel moge lijk op de foto zet. Citytrippers met een be scheiden budget over- Mooi spul aan de Maas MODESTAD Rotterdam is de thuisstad van mode ontwerpers Marga Weimans, Mar- greeth Olsthoorn en Monique van Heist. Zowel de Wil lem de Kooning Aca demie als Academie Artemis bieden mo deopleidingen en tot eind deze zomer had de stad Nederlands eerste modemu seum in Het Nieuwe Instituut (zij het tij delijk). Nultien staat bekend als nuchter en bescheiden maar trots (groos, op z'n Rotterdams). Die waarden vind je ook terug in de prakti sche shoppertas van Susan Bijl. Renaissanceprenten en modefotografie 1 Winkel en kleding van Joline Jolink (3,4,5). Herenschoen van Mascolori, versierd met de plafondkunst van de Markthal. nachten in het hippe King Kong Hostel (Witte de With straat 74), mid- denin het uit gaansgebied. Op zoek naar iets meer luxe? In het nhow Hotel (Wilhelminakade 137) ge niet je van een prachtig uitzicht over de Maas. In 2014 verhuisde mode ontwerpster Joline Jolink haar goedlopende winkel in Amsterdam naar de Rotter damse Nieuwe Binnenweg, 'omdat de nuchterheid van de Maasstad beter bij haar past'. Haar label bestaat dit jaar 10 jaar. Waar ben je op dit moment mee bezig? „Met de nieuwe najaars collectie. Daarin zit fijne knitwear, kasjmier en een prachtige sweatstof uit Japan, in uitgesproken kleu ren als roestig oranjebruin." 2 Hoe is Rotterdam als modestad? „In Amsterdam wordt de consument doodgegooid met mode. Dat snelle past niet bij mij; ik streef naar ultieme, tijdloze ontwerpen. Rotterdam is minder vluchtig, er is meer focus. Mensen laten zich minder verleiden door frivoliteit en gaan liever voor kwaliteit." 3 Waar kom je zelf graag? „In de Kunsthal! Daar is dit najaar een prachtige tentoonstelling van Peter Lindbergh te zien. Als winke liers van de Binnenweg hebben we een band met de Kunsthal: elke keer als er een modetentoonstelling is, bezoeken we die met onze vaste klanten. En we passen onze etalages aan op de tentoonstelling." Nieuwe Binnenweg 82 jolinejolink.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75