Meriem Rawlinqs 10 Chick, click! UIT&THUIS IN De hippiehotspot vcm weleer is nu dé plek uoor fashionista's. Eten drinken Slapen 3 VRAGEN AAN... Geborduurde jasjes, leren zadeltassen en hippe bordeelslui- pers. Citroenconfit, metallic tajines en opvallende sieraden: geen mens komt met lege handen terug uit Marrakesh - stijlstad sinds ont werper Yves Saint Laurent half Parijs ermee naartoe nam voor va kantiefeesten in zijn villa. Mode ontwerpers Dries van Noten, John Galliano en Phoebe Philo komen er voor de nodige inspiratie. De afge lopen decennia waren het vooral interieurstylisten en -inkopers die de stad leegtrokken en de schatten voor de westerse woning imiteer den. Tegenwoordig stroomt de mode de stad juist in. Trips voor de kleine knip zijn er inmiddels ge noeg. Marrakesh, de mysterieuze hippiestad uit de sixties, met aap jes op het plein voor roodver brande toeristen, is een populaire bestemming geworden voor seri eus weekendshoppen. Jardin Majorelle In 1966 bezocht Franse ontwerper Yves Saint Laurent Marrakesh voor het eerst. Hij kocht vliegensvlug een huis in de stad: Jardin Majorel le (1). Het huis is tot de dag van vandaag een must see, de plek waar Saint Laurent in alle rust zijn collecties schetste en beroemde vrienden entertainde. Er wordt hard gewerkt aan het nieuwe museum (2); de bibliotheek bevat meer dan 5000 boeken waarin Saint Laurents werk te zien is. Het opent in 2017 en belooft een bede vaartsoord te worden voor mode- minnende pelgrims. Rue Yves Saint Laurent jardinmajorelle.com Beldi Country Club Afdingen, strijden en scoren kan in de bazaar, waarbij goed moet wor den gekeken naar de kwaliteit van het vakmanschap. In de soek van de Beldi Country Club (4) kun je in alle rust genieten van de koop waar. Door de aanschaf van kleden en sjaals met prachtig borduur werk lever je een bewuste bijdrage aan Marokko: een deel van de op brengst gaat naar de financiering van basisscholen in het Atlasge bergte. Vaklui beschilderen je aar dewerk ter plekke en er kunnen ook kooklessen worden gevolgd. Km 6, Route de BarrageCherifia beldicountryclub.com ArtC Marokkaanse klassiekers met een moderne twist koop je bij ArtC. Ontwerper Artsi Ifrach (6) wordt beschouwd als de hoop van de Ma rokkaanse mode en wordt nauw gezet gevolgd in Parijs en Tokio. Cultuur, religie en kunst vormen de hoofdingrediënten van zijn werk. De samenwerking met foto grafe Laila Hida resulteerde in een reeks prachtige portretten, ideaal Mode-icoon Yves Saint Laurent vond er zijn shangri-la, bij de Marokkaanse maalemslokale vaklui. De karavaanstad is inmiddels een oase van design, mode en haute hotellerie. xaviera Aubri als souvenir voor aan de muur. 96 Rue Mohammed el Beqal art-c-fashion.com 33 Rue Majorelle Designliefhebbers voelen zich thuis in de winkel annex galerie ruimte op 33 Rue Majorelle, tevens de naam van de shop. De concept store is een podium voor startende designers en combineert lifestyle- artikelen, kleding en een snackbar. Het gros van het aanbod is afkom stig van lokale vaklui en inheemse labels. Eyecatchers zijn babouche- sloffen in brokaat (7) en Franse toile de jouy-dessins van atelier Nihal, mozaïekonderzetters van Le Collectif en kettingen van koe hoorn van Les Maures Collection. Rue Yves Saint-Laurent 33ruemajorelle.com Max Jan Kleurige kaftans en mode in rijke stoffen vind je bij Max Jan (3). Achter het merk gaan Belg Jan Pau wels schuil en de uit Casablanca afkomstige Maximilian Scharl. De vrienden runnen een modelabel in de geest van 'gypset', de hippie jet- set-lifestyle van beroemdheden als Jade Jagger, Poppy Delevingne en Kate Moss. 14 Rue Amsefah, Sidi Abdelaziz maxandjan.ma m september 2016 PZ Foodies vinden hun geluk in de verstopte restau rants, buurtkeukens en luxe rooftopbars. Ga absoluut naar Le Jardin, een bescheiden restau rant met een ge weldig interieur. Het menu biedt een spannende mix van Marok kaanse en Euro pese gerechten: lin- zensalades, pastilla met duif en gembercheese- cake met karamel na. r 32 Souk Sidi Abdelaziz, Medina lejardin.ma Kies voor een intieme riad (traditioneel huis/paleisje) in de medina. Les Yeux Bleus transformeerde het traditioneel rond de bin nenplaats gebouwde pand tot een modern petit pa lais. Ontwerper Willem Smit combineerde Marok kaans tegelwerk, handge- weven kussens en Arabi sche stillevens tot een uniek geheel. P 7 Derb El Ferrane, Bab Doukkala marrakech- boutique-riad.com inspiratie (wat draag je als je in de Oulrikavallei loopt?) komen samen in de verha len van Spirited Pursuit. spiritedpursuit.com SELFIESPOT Marrakesh is Instagram- waardig en dus een mag neet voor selfieverslaafden. Blogster Lee Litumbe nam recent de stad onder de loep en liet zich fotografe ren op de mooiste plekken. De parel van de stad, La Mamounia Hotel, scoort hoog als het om het mooi ste zwembad gaat. Reistips, foto's en mode- Ondertussen in... Marrakesh Ontwerpster en eigenaar van Hanout Boutique. Hoe ben je in de mode terechtgekomen? „Ik verhuisde naar Londen nadat ik mijn man had ont moet en deed een cursus mode. Daarna ontwierp ik kaftans die werden verkocht in Selfridges. Alle items vol doen aan onze filosofie van 'het oude en het nieuwe verenigen'. Eeuwenoude borduurtechnieken in een trendy jurk bijvoorbeeld (5)." 2 Wat is de hidden gem van deze stad? „Marrakesh is altijd al een middelpunt voor creatie- velingen geweest. Het trekt ontwerpers aan en span nende boetieks. Het uitzicht vanaf het Atlasgebergte is beeldschoon. Je kunt hiken, dorpen ontdekken, berber stammen ontmoeten...; dat maakt Marrakesh speciaal." 3 Wat moeten we zeker mee terug nemen? „Een boucbrou/'fe-tapijt, gemaakt van gerecyclede textiel, organische arganolie uit Essouira en handgevloch- ten manden van stro." Kleur, kleur en nog eens kleur: in de Marokkaanse stijlstad steelt zelfs zandkleur de show.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74