m MODE& 9 Niets is dit seizoen zo aanwezig als de schoen Mei Metallic Goudkleurig tasje a m lilouse Kjurk decoratief. Gucci heeft enkellaarsjes met flap en goudkleurige logogesp, Mary Janes met lage hak en parels, en pumps met snor en gesp. Blok- hakken zorgen dat de trend comfor tabel draagbaar blijft. Het schoeisel misstaat zelfs niet onder een opge rolde boyfriend jeans of minirok met zwarte maillot. Dat de voor haar tijd modieus ge klede Oopjen in 2016 nog als fashio- nista zou kunnen worden gezien, maakt Yves Saint Laurents uitspraak 'mode vervaagt, stijl is voor eeuwig' meer dan waar. Dit najaar laat je je tijdens het shoppen leiden door (spaarzaam) gebruik van ornamen ten, donkere romantiek en plaatse lijke overdaad. Succes verzekerd! loafers, bordeelsluipers met sjaal prints of platte suède laarzen maken het geheel af. De reuzenkraag - naar het voorbeeld van Marten - keert terug op winterjassen. Beige wol len mantels met kragen tot over de schouders voeren de boven toon, of grote kragen van nepbont in funkleuren op A-lijnjassen. Een enkele winkel zal losse, bewerkte kragen oftewel bibs verkopen voor op hun truien. in het portret een viervoudig snoer van parels, in die tijd vaak afkomstig uit de Perzische golf of'de Nieuwe Wereld' (Noord- en Zuid-Amerika). Lang hing aan parels het etiket ouderwets, maar dit seizoen omarmt de mode de parel als nooit tevoren. Oma's oorknoppen blijven in het juwelendoosje, de nieuwe lichting sieraden is getooid met uitvergrote, omgekeerde en geclusterde parelfor maties. Juwelenontwerpers Sophie Bille Brahe, Mizuki en Ryan Storer zagen parels doormidden, gebruiken ze als stoppers en brengen zelfs de Tahitiaanse zwarte parel binnen het bereik van de modeliefhebber. Maar niets is dit seizoen zo aanwezig als de schoen: modlaarsjes in brokaat, loaferpumps met grote gouden ges pen erop en fluwelen ballerina's met strikken en bandjes. De moderne versies komen zonder bombastische rozet, maar zijn daarom niet minder Jacquai-d riem Topshop €40 zaterdag 17 september 2016 New €30 Maxi rok Marks Spencer €39 Topshop €98 Jacquard broek Monsoon €65 Ir ui mei kaaien mouiuen Asos €33 Zalando €44,95 FOTO'S ANP Polnunnu River Island vanaf €50 kaaien kraag Mare Jacobs via Net-a-Porter.com €575 De jonge bruid Oopjen draagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73