Decoratieve kragen, brokaat, parelcolliers: de trends van dit najaar vinden hun oorsprong in de eeuw van Rembrandt. 8 MODE T ten manchet waren te zien in de fashionweeks. De eenvoudigste witte blouse wordt zo direct een blikvanger. Ook de collectie van de Amerikaanse ontwerper Mare Jacobs lijkt te wui ven naar de schilderijen van toen: met stijve maxikragen op sweaters, volumineuze mouwen en giganti sche rokken in zware, zwarte stoffen. Jacobs zelf verwijst naar de populaire fantasy-klassieker Beetlejuice van regisseur Tim Burton, in wiens films vaker historische kostuums figure ren. In Mare Jacobs' parade van maxi- rokken worden steekzakken gecom bineerd met een eenvoudige coltrui, een T-shirt of emoji-sweater voor een onverwachte twist. Metallic (ai la mik Gucci, Chanel, Valen tino, Lanvin. De grote ontwerpers uit Parijs en Milaan moeten enthousi aste museumbezoe kers zijn, met een passie voor tierelantijnen. Want de barokvrouw, in al haar decoratieve glorie, is terug van weggeweest en zorgt voor het nodige drama in een seizoen waarin saaie kabeltruien meestal de boventoon voeren. Ook Nederland volgt de historische schoonheid, die rechtstreeks van een schilderij lijkt te zijn gestapt. Terwijl het Rijksmuseum zijn nieuwste aan winsten - het welgestelde echtpaar Marten Soolmans en Oopjen Coppit, vereeuwigd door Rembrandt - trots aan pers en publiek toonde, werden de eerste witte blouses met frivole mouwen in de rekken van de high- street winkels gehangen. Variatie in de mouw is een van de opvallendste trends dit najaar. Bij Marni was de lange pofmouw het middelpunt, met een fijne gesp op de bovenarm. Maar ook de bisschopsmouw, de lantaarn mouw en de strakke mouw met kan- Scoren! Lakleren rok Zara €29,95 Ballerina mei gesp en slrik New Look €30 Gouden Parels River Island €15 Tekst productie Xaviera Aubri zaterdag 17 september 2016 Jurk brokaat Phase Eight €175 Bisschops mouw bij Marni Broehe 'bloem' Accessorize €15 Deze items mag je niet missen: fluweel brokaat gespen strikjes kragen pofmouwen kant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72