MODE&TREND! 5 rond in priestergewaden en tutu's of in een seven- ties-jurk met enorme boots eronder." Lachend: „Nee, ik stond daarboven. Tuurlijk, men sen keken om als ik de pizzeria inliep in m'n blauwe tutu. Maar ik keek ook naar hen: jullie snappen het gewoon niet. Je kunt je eigen stijl ont wikkelen, spelen met identiteit. Op de kunstaca demie zei ik al: ik zal nóóit een jeans aandoen. Ik heb nu één jeans thuis. Ik vind het kleding waar mee je totaal geen uitspraak doet. Maar goed, ach teraf begrijp ik wel dat mensen me destijds raar vonden." „Als kind liep ik al in de rode laklaarzen van m'n ma. Ze had zo'n grote schuifkledingkast, ik was gefascineerd door kleren en kleur." Lachend: „Ze had een leuke smaak in de jaren 70." „Rood haar, redelijk stevig - laten we zeggen dik. Ik was homo, dat was ook heel jong al duidelijk. Dus ja. Ik heb het vrij snel in een soort van voor deel kunnen omzetten. Op de lagere school had ik veel vriendjes hoor, dat ging goed. Maar ik had ook een rood bloempotkapsel. Als ik naar school liep, riepen ze me na. Op de middelbare school dacht ik: weet je, ik ben ook niet zoals die jongens die op hockey zitten in hun mooie sweatshirts. Ik heb een ander ding te doen in deze wereld. Ik zag er echt anders uit. Ik droeg een felgroene wijde broek met een zwart-wit gestreept coltruitje van Mac Mag gie - echt te hip voor mijn leeftijd op die christe lijke school. Iedereen keek om. Ik dacht: ja, jullie vinden me toch al anders, dus ik ga gewoon doen wat ik wil. Ik heb schijt aan jullie, ik hoef ook geen vrienden van iedereen te zijn." „Ja, en dat is altijd zo. Op het moment dat je niet bij een groep hoort, kun je heel erg je best gaan doen om erbij te horen. Of je kunt geloven in wie jij bent en wat je kunt. Dat kan je kracht worden. Daar heb ik altijd in geloofd. Ik ben niet gemaakt om thuis te zitten, getrouwd met kinderen. Ik wist ook al heel vroeg dat ik naar het buitenland zou gaan. Ik kom uit Soest, fantastisch om op te groeien, maar ik wist dat m'n toekomst er niet lag." „Ik vind dat ik heel veel verschillende kanten heb en die ook mag laten zien. In m'n werk kan ik dat minder, er zijn nou eenmaal normen waaraan ik moet voldoen. Al ben ik op een set doorgaans nog steeds de kleurrijkste. Maar daar is het vooral fijn als ik goed kan bewegen in wat ik aanheb. Ik draag vaak een legerbroek met grote zakken waar ik veel in kwijt kan. Ik werk in het hoge segment, dus als ik naar een meeting ga, zorg ik er wel voor dat m'n T-shirt net even dat extra dingetje heeft dat het speciaal maakt." „Energie hoop ik. Als ik iemand een glimlach kan bezorgen, al is het maar met hoe ik er zelf uitzie, dan heb ik toch wel wat bereikt. Dat vind ik be langrijk. Ik houd van variatie en ik houd zelf ook van mensen die grenzen durven overschrijden. Daartoe voelt niet iedereen zich geroepen en ook dat is diversiteit. We zijn niet allemaal hetzelfde en juist dat maakt het leven interessant. De man in het donkerblauwe kostuum is net zo hard nodig als ik in m'n roze netpak." zaterdag 17 september 2016 PZ Pop-upshop Manish Arora januari 1973 (43 jaar) Kunsten Utrecht (HKU), afgestudeerd aan de afdeling mode. het Institute Frangais de la Mode (IFM). van de creative direc tor bij magazine View on Colour en als art director bij Studio Edelkoort van Lidewij Edelkoort, wereldbe roemd Nederlands trend forecaster. Amica Rode laarsjes, voor de regen... De giraffe had de hoofdrol in een etalage van Hermès. Voor het gere nommeerde modeblad Vogue stylede Van Doorn de cover (I) en een juwelen- presentatie (r), FOTO VINCENT GAPAILLARD Dikkertje Pap Vogue Gioiello Wat zul jij gepest zijn. Wanneer trok je je eerste tutu aan? Was je een buitenbeentje als kind? Jouw anders-zijn schiep vrijheid? Werk van Marcel van Doorn: de in richting van topmode zaken, foto decors voor advertenties, magazine covers, decors voor shows, en advertenties en etalages van de grote merken. Anders-zijn is een vrijheid die niet veel mensen zich durven toe-eigenen? Probeer je iets uit te zenden met wat je draagt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69