Hoek kampioen in voorstaan Hoek-Noordwijk op scherp van de snede Ift 24 ZEELAND Moeder en niet meer voetballende broer Jeroen van den Broeke staat vanmiddag met Terneuzense Boys tegenover zijn broers Stefan en Dennis van FC Axel. RudeStats MMsaammmm Tegen Oostkapelle zag je gelukkig weer het oude Axel terug. Vorig seizoen hadden we het twee keer lastig tegen Noordwijk oek bekleedt een be scheiden positie in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. Vijf punten uit vier wedstrijden is de oogst van de Zeeuws-Vlaamse club. De negende plaats is daar van het resultaat. Opmerkelijk ge noeg stond Hoek in de eerste duels van dit seizoen langer op voorsprong dan welke hoofdklas ser dan ook. In zijn vier wedstrijden stond Hoek 168 minuten, bijna drie uur, op voorsprong. Alleen in de ope ningswedstrijd tegen Ter Leede kon de ploeg niet bogen op een voorsprong. In de drie daaropvol gende duels wel. Tegen Ajax werd die voorsprong over de streep ge trokken (2-0), tegen Sliedrecht en Swift moest de ploeg uiteindelijk berusten in een gelijkspel. De cijfers tonen aan dat het ver schil op de ranglijst vooral ge maakt wordt door de periode dat een ploeg niet op achterstand staat. Logisch natuurlijk. De top drie (Achilles Veen, Ter Leede en Argon) stond dit seizoen nog geen tien minuten op achterstand. HOEK LEIDT LANG Maar minder logisch is dat de positie op de ranglijst dus niet in eerste instantie gemaakt wordt door de periode dat een ploeg op voorsprong staat. Hoek is daarvan een lichtend voorbeeld, evenals Jo- dan Boys. Deze ploeg uit Gouda staat boven Hoek, maar stond in totaal nog maar een ruim kwar tier op voorsprong. Met 168 minuten heeft Hoek dit seizoen voorlopig het langst op voorsprong gestaan in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. CLUB (KLASSERING) VOOR GELIJK ACHTER Hoek (9) 168 152 40 Argon (3) 144 215 1 Swift (7) 116 148 96 Spijkenisse (6) 110 175 75 DFS (4) 98 177 85 Zwaluwen (13) 92 132 46 Ter Leede (2) 91 179 0 Achilles Veen (1) 87 264 9 Sliedrecht (15) 69 75 216 Noordwijk (10) 57 177 126 Ajax (11) 53 158 59 RVVH (5) 37 191 42 Jodan Boys (8) 17 169 174 FC Breukelen (12) 9 175 233 86 Smitshoek (14) 4 123 "mSmm dan moeten ze wel spelen hè", opent Jeroen de dans. De Axel-spe lers lachen als boeren met kies pijn. In tegenstelling tot vorig sei zoen zijn ze nog geen vaste waar de in de formatie van trainer Kees Westerweele. Speelde Stefan tij dens de eerste wedstrijd, daar pik te zijn broertje vorige week z'n plek in. De Axelaars beschikken daarnaast ook vandaag weer over een fitte selectie. Bij de Boys keert Sander Overbeeke terug van een Afgelopen seizoen slaagde Hoek er in de twee compe titieduels met Noordwijk niet in om het net te vinden (1-0 uit, 0-2 thuis). Vandaag staat de ploeg van Jannes Tant opnieuw te genover Noordwijk, dat vorig sei zoen in de nacompetitie naast pro motie naar de derde divisie greep. „We hebben na vier duels nu al lebei vijf punten", kijkt Tant voor uit. „Het wordt een duel op het scherp van de snede, tussen twee ploegen die niet mogen verliezen. Want de ploeg die verliest, wordt al heel vroeg in het seizoen tot achtervolgen gedwongen." Dat Hoek pas vijf punten heeft, daar tilt Tant niet zo heel zwaar aan. „Ik kijk wel met gemengde ge voelens terug op de eerste weken. Als je alles realistisch op een rijtje zet, hadden we in mijn ogen nu zeven punten moeten hebben. Te gen Ajax (2-0-winst) kregen we misschien iets te veel, maar tegen Sliedrecht (1-1) weer te weinig. We kregen kans op kans maar maakten het niet af. Vorige week tegen Swift hadden we de 1-0- voorsprong over de streep moeten trekken. We hadden de controle, Swift creëerde vrijwel niets, maar ze schoten een vrije trap prachtig binnen (1-1)." Vandaag staat de trainer met zijn ploeg tegenover een ploeg die net als Hoek bovenin mee wil draaien in de hoofdklasse A. „Vo rig seizoen hadden we het twee keer lastig tegen Noordwijk. Ze hebben er vijf spelers bijgekregen, maar we hebben een goed beeld van ze. Ik ben heel benieuwd wat voor wedstrijd het nu wordt." Bjarne de Vreeze ging maandag tijdens de training door zijn enkel en is er vandaag niet bij. Hetzelfde geldt nog altijd voor Leonardo Faioli. De Braziliaanse aanvaller is herstellende van een breukje in zijn voet en mag komende week weer voorzichtig de training her vatten. Jannes Tant: „Het gaat be ter met Leonardo. Tijdens het wandelen heeft hij geen last meer van die voet. Maandag krijgt hij een looptraining voorgeschoteld en als dat goed gaat, kan hij dins dag wellicht weer een deel van de groepstraining mee doen." Nick de Groote, die tijdens de voorbereiding geblesseerd raakte en drie weken in het gips zat, is wel weer fit. De Belgische rechts buiten trainde afgelopen week weer mee en liet donderdag zien voluit te kunnen gaan. De Groote begint vandaag op de bank. Tant stuurt geen spelers met het twee de elftal mee. „Ik heb zeventien spelers tot mijn beschikking en wil geen risico nemen." e drie Axelaars deel den huis en kleedka mer, tegenwoordig liggen de zaken an ders. Speelden alle broers Van den Broeke ooit samen in het eerste elftal van Terneuzen se Boys, vandaag zijn ze rivalen. Jeroen (35) neemt het als assis tent-trainer van Terneuzense Boys op tegen het FC Axel van Ste fan (31) en Dennis (29). En direct volgt daar het eerste lachsalvo van de middag. „Tja, schorsing en ontbreekt enkel de geblesseerde Frank van Kouteren. Beide tweedeklassers staan mo menteel op drie punten, maar bij Axel hopen ze Terneuzense Boys snel achter zich te laten. Dennis: „Vorig jaar zat het kampioen schap al in ons achterhoofd en ook dit seizoen is dat het doel. On danks het afhaken van David Destorme zijn we daar niet anders over gaan denken." Axel kende een lastige voorbereiding en ook de seizoensouverture te gen Bruse Boys ging met ruime cijfers verloren. „In de beker voetbalden we tegen Heinenoord, een kam pioenskandidaat in de eerste klas se", vertelt Stefan. „We speelden daarvoor een oefenpotje tegen Breskens. Bleek dat ze er gewoon een scout naartoe hadden ge stuurd." „Tegen Bru lag het wel aan ons zelf', gaat Dennis verder. „Toen hebben we niet één keer op doel geschoten. Vorige week tegen Oostkapelle (3-0-winst) zag je ge lukkig weer het oude Axel terug. zaterdag 17 september 2016 H Op het weblog RudeStats (pzc.ni/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Ru dy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateur voetbal. Voor het derde sei zoen doet hij dat op zater dag ook in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. IWHMMlIllW im—TwrTOM HMMI 1H n nUMIWHIljMnn Wn-h- VuL PZC bron Rudy Boogert Broederstrijd Dennis van den Broeke Barry van der Hooft Hoek —Jannes Tant, trainer van hoofd klasser Hoek Aanvaller Nick de Groote keert vandaag tegen Noordwijk terug in de selectie van Hoek. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Juriën Dam Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60