HWP gaat met vier teams van start 'Je blijft als laatste binnenboord' 23 Tijdens zijn studie wist Pie- ter Morel eigenlijk niet eens van het bestaan van videoana list af. Terwijl het einde zijn opleiding naderde, had hij nog geen specifiek doel voor ogen. „Ja, het moest iets met voetbal zijn. Zodoende kwam ik ook bij HFC Haar lem terecht. Dat was een wow-gevoel, stage lopen in het betaald voetbal. Dat leek me voor een jongen uit Oost burg altijd totaal onbereik baar." De stage beviel van beide kanten en de Haarlemmers stelden hem nadien aan als coördinator. „Ik ondersteun de hoofd jeugdopleiding Ed- mond Claus op organisato risch gebied. Totdat in janua ri 2010 de stekker eruit ging." Het failliet van de club was volgens Morel, destijds half de twintig, heftig om mee te maken. „Het telefoongesprek met mijn moeder herinner ik me nog heel goed. 'Er is één ding dat je niet doet: weglo pen. Je blijft als laatste bin nenboord', zei ze. Met de jeugd zijn we nog een half jaar doorgegaan. Jongens als Timo Letschert en Quincy Promes hebben daarvan kun nen profiteren." Michele Santoni, zijn voor ganger bij Haarlem, was in middels Ajax' videoanalist en kon wel wat helpende hand jes gebruiken. „Toen ben ik dat seizoen ook nog in Am sterdam aan de slag gegaan, als stagiair. Soms moet je een beetje investeren..." Het eerste HWP-team heeft zich vorige jaargang knap gehand haafd in de meesterklasse. Voor dit seizoen is de doelstelling we derom handhaving. Thibaut Van- denbussche is overgestapt naar concurrent Charlois Europoort uit Rotterdam. Voor hem in de plaats zal Ashote Draftian spe len. Daarmee zijn de Sassenaren ten opzichte van vorig jaar wel wat verzwakt. Op papier zijn de Zeeuws-Vlamingen de minste ploeg in de meesterklasse, al zegt dat in de praktijk niet alles is vo rig seizoen gebleken. Koen Leen- houts heeft de beste rating en is de laatste tijd goed bezig, ook ge zien zijn prima resultaten op het HZ-toernooi afgelopen zomer. Het tweede team van HWP speelt in de tweede klasse. Met nieuwelingen als Glen de Scham- pheleire en Arno Sterck hebben de reserves van HWP de basis flink versterkt, waardoor een plaats in de subtop haalbaar moet zijn. Het derde Sasse team speelt net als het vierde in de der de klasse. Overigens spelen deze teams niet in dezelfde derde klas se. Landau had afgelopen seizoen een zware dobber. Zowel het eer ste als het tweede degradeerde. Het eerste team speelt nu derde klasse. Met sterke spelers als Christophe Gregoir en Nouri Zouaghi en een goede brede se lectie is Landau een kanshebber voor het kampioenschap. Sou burg moet daarentegen oppas sen. Na vorig seizoen al Collin Boelhouwer te zijn kwijtgeraakt, maakt Henrik Porte dit jaar ook geen dienst meer uit van de Sou- burgse formatie. Met René Tiggel- man, Jeroen Hekhuis en Robin Bosters heeft het nog wel kwali teit, maar de top is erg smal ge worden. In de andere derde klasse, waar ook HWP 3 speelt, treedt Goes aan. Goes heeft een prima team, waar de sterke schaker Jos van der Kaap vorig jaar zijn debuut maakte. Het team, met kopman Joey Grochal, is ongewijzigd en zal een gooi proberen te doen naar het kampioenschap. Het Til- burgse Stukkenjagers 2 is een zware concurrent. Zeven Zeeuwse teams starten vandaag in de landelijke schaakcompetitie. len. Op het gebied van camera's is er ook veel verandering. Op dat vlak laat ik me onder andere voor lichten door een Zeeuws bedrijf" Werk is werk, maar zijn suppor- tershart klopt nog, zij het inciden teel. Dat merkte Morel vorig sei zoen na het gemiste kampioen schap van Ajax tegen De Graaf schap. „Toen heb ik vanuit mijn balkonraam uren zitten turen. Dan reageer ik ook niet op mijn omgeving, ben ik gewoon een paar dagen onbereikbaar." Toch voert emotie niet de boventoon. „Gaat het slecht dan baal ik, maar het maakt me ook nieuwsgierig om het struikelblok te vinden. We willen graag die hele ArenA te vreden stellen. Daar hoop ik mijn steentje aan bij te dragen." Maandagavond is bij CTV Voet bal een reportage in Amsterdam te zien met Pieter Morel. zaterdag 17 september 2016 Juriën Dam Amsterdam De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent komen dit seizoen met maar liefst vier teams uit in de landelijke com petitie, die vandaag begint. Roeland Alders Vlissingen van beelden bij Aj ax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59