Spot en muziekschool slaan handen ineen met workshops M CDA wil duidelijkheid over klachten Porthos Honderden scouts op trainingfestival in Veere WALCI EREN 11 Vlissingse school sluit met muurkunst aan bij wijkverfraaiing Het schoolplein van de Ichtusschool heeft door een muurschildering een heel andere aanblik gekregen. Met hulp van sponsors. Twee jaar lang probeerden de Icht- ussschool en betrokken ouders de somber ogende speelpleinen van de school in de binnenstadswijk van Vlissingen op te vrolijken. Moeder Agnes van der Veen nam het voortouw. „Het is best lastig als je kind opgroeit in de binnen stad en je had zelf een jeugd op het platteland met vlotten bou wen. Maar Vlissingen is geweldig, en het is geweldig dat mensen op staan en meedoen zodra je zelf iets begint", zegt zij. Het geld, 7.000 euro, is bij elkaar gesprok keld met een schoolmarkt, spon sorloop en giften van onderne mers. Het Van de Velde Publicatie fonds en Stichting Moerman Pro motie Vlissingen deden een forse duit in het zakje. De gemeente Vlissingen liet de muur schoons puiten, ouders zorgden voor een strakke ondergrond en de Goese muurkunstenaar Marcel Thelen zette de schildering neer. Hij maakte gistermiddag bij de ope ning het werk af door even de loodsboot met de gele kiel uit de nabije Koopmanshaven op de muur te spuiten. De muurschilde ring heeft maritiem Vlissingen als thema: een sleepboot, een hijs- Ik ben er heel blij mee, het grote formaat is supertof kraan - die verdacht veel lijkt op de stoomhijskraan 38 van de Schel de -, de veerboot en zeedieren. Thelen: „Ik vind het supertof op zo'n groot formaat te werken. Ik heb me aangepast aan het thema, maar kon er toch goed mijn eigen draai aan geven." „Mooi!", vinden DJ en Elvis, allebei zes jaar. Elvis vinht de sleepboot ht mooist. „Je kan er leuk piraat bij spelen." Mar cel en broer Stefan hebben meer muurschilderingen staan in de wijk Groote Markt. Binnenkort komt daar de Stoorworm van kin derboekenschrijver Wim Hofman bij. Stefan maakt die op het school plein van buurschool Het Vlot. MIDDELBURG Hoe vaak zijn er tijdens de eerste helft van 2016 klachten ingediend bij Porthos over Porthos? Die vraagt stelt het Middelburgse CD A-raadslid Krij- nie Hoek aan het dagelijks be stuur van de gemeente. Ze wijst erop dat mensen die klachten hebben over het func tioneren van Porthos eerst con tact moeten opnemen met de klantadviseur van deze instel ling. Maar volgens Hoek kan het ook zo zijn dat die mensen juist klachten hebben over die advi seur omdat ze daar vooral mee te maken hebben. Volgens de site van Porthos, al dus Hoek, wordt vervolgens ge adviseerd de klacht neer te leg gen bij het Middelburgse college van burgemeester en wethouder. Het CDA-raadslid is daarom be nieuwd hoeveel klachten er bij het college zijn ingediend en wie vervolgens die klachten be handelt. Ook wil ze weten of er mensen zijn die met hun klach ten naar de rechtbank zijn ge stapt. VEERE Driehonderd scouts vol gen dit weekeinde allerlei work shops op het Scoutcentrum Veere aan het Veerse Meer. Ze zijn hier in het kader van de Zeeuwse Scoutiviteit, een evene ment dat eens in de twee jaar plaatsvindt. Scouting is de grootste jeugd beweging in Nederland. Het doel van de Zeeuwse Scoutiviteit is jongeren zich door middel van goede trainingen en de juiste be geleiding goed te laten ontwikke len. Het trainingsfestival is dit weekeinde gericht op de leiding van de scoutinggroepen. Ze krij gen les in uiteenlopende onder werpen als veiligheid, koken, fondsen werven, gespreksvaardig- heden en fakkels maken. De scouts kwamen gisteren aan en bivakkeren tot zondagavond op het Scoutcentrum. De cursussen moeten beginnende muzikanten zelfvertrouwen ge ven voor podiumoptredens. „We merkten dat onze vroegere jamses sies en Open Mic-avonden niet goed werken voor beginnende jon ge muzikanten", vertelt Wille nden Clement van De Spot. „Die zijn openbaar en dat is vaak nog een te hoge drempel." Deelne mers aan de bandcoaching oefe nen daarom onder leiding van een muziekdocent in kleine groepjes. Beginnende dj's kunnen terecht bij DJ Vindictiv. In tien lessen le ren ze producen, omgaan met pro fessionele apparatuur en hoe je boekingen en promotie aanpakt. Met de samenwerking komt voor beide partijen een langgekoester de wens uit. „We dachten al lange re tijd na over een plek waar muzi kanten samen kunnen komen om te oefenen", legt Clement uit. „We hadden er alleen de midde len en contacten niet voor." Nu de handen eindelijk ineen geslagen zijn, zijn de verwachtin gen hooggespannen. Loes Dir- cken-de Rooij van de Zeeuwse Muziekschool hoopt dat de samen werking beide partijen sterker zal maken. De kick-off van de samenwer king - uiteraard met livemuziek - is op woensdag 21 september om 19.30 uur in De Spot. Geïnteres seerden krijgen dan meer informa tie over de workshops. Ook is Peter Slager van Blof aanwezig om over zijn relatie met muziek te ver tellen. Verder wordt diezelfde avond bekendgemaakt wat er het komende seizoen op het program ma staat bij de ZMS en De Spot. De workshops beginnen vanaf 5 oktober. HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl /jberoWalcheren Binnenkort starten: zaterdag 17 september 2016 Schoolplein omgetoverd Met ballonnen, confetti en ijsjes vieren leerlingen van de Ichtusschool dat hun voetbalplein is opgevrolijkt met een kunstwerk van Marcel Thelen. foto ruben oreel Claudia Sondervan Vlissingen Marcel Thelen, kunstenaar De Zeeuwse Muziekschool en poppodium De Spot in Middel burg gaan samenwerken. De or ganisaties bieden vanaf oktober de muzikale workshops Band- coaching en DJ Scratch DJ aan. Marieke Kesteloo Middelburg zeeuwsemuziekschool.nl DE ZEEUWSE Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl Diverse Verdiepingstrainingen Mindfulness Autonomietraining voor vrouwen Tel. 06-46588324 www.LiberoWalcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47