Orionis zet meer druk op werkloze jongeren kans Raad in de weer met lijst kwesties 10 WALCHEREN j\ maak nu op deze 'wJkoi Licht&Leuk uak Je iusptvcvcu- Niet letterlijk, nuanceert bestuurs lid en wethouder van Middelburg Chris Simons. „We zullen nie mand een uitkering ontzeggen. Maar ik zeg wel uit de grond van mijn hart: geen enkele jongere zou zonder werk moeten zitten." Simons wijst daarbij op de zich herstellende economie en de da lende werkloosheid: dan moeten er ook meer kansen zijn voor jon geren om een baan te vinden. De Walcherse sociale dienst spant zich al langer in om jonge ren aan werk of scholing te hel pen. De cijfers van dit jaar laten echter zien dat dat te weinig resul taat heeft. In het eerste halfjaar van 2016 had Orionis zich ten doel gesteld maximaal 143 jongeren te moeten voorzien van een uitke ring. Dat waren er echter 219. „Toen hebben we als bestuur ge zegd: 'dat kan niet, er gaat iets niet goed'. Ik denk dat we het te vrij blijvend hebben aangepakt", ver klaart Simons. „We gaan alle jon geren uitnodigen voor een ge sprek. Ze moeten elke maand te rugkomen en laten zien wat ze hebben geprobeerd om werk of een opleiding te vinden. Daar ma ken we afspraken over." Orionis zal de jongeren blijven helpen met bijvoorbeeld cursus sen en begeleiding bij het aanmel den voor een studie. „Tegelijker tijd zullen we een extra appèl doen op werkgevers om jongeren ook een kans te geven als ze sollici teren", zegt Simons. „Werkgevers zien ook de vergrijzing. Daar moe ten ze zich op voorbereiden door jongeren nu een plek te geven en op te leiden door de oudere werk nemers die er nog zijn." De cijfers van de jeugdwerkloos heid zijn nu al wel beter dan in juni. Orionis had in augustus 275 jongeren met een uitkering, ter wijl gerekend was op 305. „We zit ten dus onder de norm. Dat komt deels door de zomer en banen in de horeca en het toerisme. In het najaar kan de jeugdwerkloosheid weer oplopen, erkent Simons. „Al zal een aantal jongeren ook niet te rugkeren in een uitkering, omdat ze nu naar school gaan." Licht&Leuk op Facebook en t.w.v. i 279, [~f~1/lichten leuk Ben je nieuwsgierig naar ons? Morgenmiddag (zondag) is Licht&Leuk te zien in het woon- programma 'Alles over wonen' bij SBS6! www.lichtenleuk.nl U/ Kijk je mee? VLISSINGEN De povere uitstra ling van de binnenstad, auto vrije boulevards Bankert en Evertsen en betere verzorging van het groen in Oost-Souburg en Vlissingen: dat zijn de heet ste hangijzers die de raadsle den vorige week zaterdag kre gen aangereikt op de Dag van de Democratie. Burgemeester Bas van den Tillaar maakte die gisteravond bekend bij het debat over de de mocratische rechtsstaat dat vol de op de film Sonita op Film by the Sea, over een Afghaanse vluchtelinge. De gemeenteraad houdt drie van die debatten tij dens het festival. Die, en de gespreksronden die de raadsleden vorige week op de Karolingenmarkt en het Scheldeplein hielden, horen bij een campagne waarmee de raad de burger warm wil ma ken voor lokaal bestuur. De lijst met aangedragen kwesties verschijnt vandaag op de website van de gemeente en die van de raad. De gemeente raad gaat met de lijst aan de slag, kondigt ze aan. De vorde ringen worden ook bijgehou den op de websites. Op de lijst staan ergernissen over verkeersonveilige situa ties, wensen om de binnenstad meer allure te geven, voorzie ningen voor en maatregelen te gen hangjongeren en jeugd werkloosheid, steunbetuigin gen aan het Nollebos, oproepen om het zwerfvuil te beteuge len, pleidooien voor betere on dersteuning voor thuiswonen de ouderen en zieken, en een pleit om de verkoop van soft drugs te legaliseren om overlast van de straat te weren. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD WEEK TEGEN EENZAAMHEID zaterdag 17 september 2016 Orionis Walcheren gaat 'op slot' voor jongeren zonder werk of studie. Maurits Sep Middelburg Ufo IJffM Bekijk onze lampen online of in de vernieuwde Zondag om 15.30 uur op SBS6. 1 Herhaling: 24 september, 15.00 uur. vJ"^1 MIDDELBURG Seizoensopening Kerk biedt Podium Het Duo la Caressa, bestaande uit mez zosopraan Caroline Scheer en pianiste Esther Groot opent zondag het nieuwe seizoen van Kerk biedt Podium, in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat te Mid delburg. Kerk biedt Podium is een stichting die musici de mogelijk heid geeft om hun muziek te presente ren aan het publiek. Het concert begint om 15.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. MIDDELBURG Bomenwandeling Een natuurgids van het IVN neemt be langstellenden van middag mee door de binnenstad in Middelburg om mo numentale bomen te bekijken. De wandeling trekt langs oude Plata nen, Paarden kastan jes en Vleugelnoten en de gids beant woordt vragen van deelnemers. De tocht start om 13.30 uur vanaf de Markt, voor de Drvkkery in Middelburg. De tocht duurt ander half tot twee uur en de kosten bedragen 3 euro voor volwas senen, kinderen tot en met twaalf jaar betalen 1,50 euro. Leden van IVN Wal cheren mogen gra tis deelnemen. MIDDELBURG Vijfhonderd mensen die tegelijk voorlezen op de Middelburgse markt: het is het plan bij de aftrap van de Week tegen Eenzaamheid, donderdagavond om 20.00 uur. Dat gebeurt onder het motto 'Wie (voor)leest maakt nieuwe vrienden!' Op Walcheren zijn van 22 september tot 1 oktober verschil lende initiatieven tegen eenzaamheid. Zo is er een luisterdi ner in Buitenrust, een vrijwilligersmarkt op de HZ en wordt op 24 en 25 Burendag gevierd. Alle activiteiten op Walcheren in de Week van de Eenzaam heid staan op samentegeneenzaamheid.nl. Zaterdag DOMBURG Hoofdpodium aan Domburgseweg 7, Het Badpaviljoen en diverse locaties, van af 12.00 uur - Jazz by the Sea. MIDDELBURG Diverse locaties, 11.00-17.00 uur - Kunstfietsroute Mid delburg, deelne mers te herkennen aan vlag van de kunst- en cultuurrou te; Studio A58, 13.00-22.00 uur- Evenement Pasar Malam, Aziatische markt en optredens van ruim 60 arties ten; Baptistenge meente De Fontein, 20.00 uur - Optre den Piet Smit met zijn Country Trail Band. OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00-17.00 uur- Ambachtsmarkt; Strandpaviljoen de Piraat, 20.30 uur- Optreden 'Freetime Old Dixie Jassband' in het kader van Jazz by the Sea. VLISSINGEN Ter Reede, Vrede hoflaan 370,10.00 -16.00 uur - Kunst markt; Arsenaal Theater, 11.00- 18.00 uur-Spiritue le beurs; Ambassa de van Vrede, 12.00 uur - Opening Vre- desweek met diver se optredens; Go(o)dtimes Cen trum, 19.45 uur - In terkerkelijke jeugd- avond met als gast spreker Karim Lan- doulsi; Restaurant Spoetnik, 20.30 uur - Optreden Sin- ger-songwriters Rod Picott en Ser gio Webb. VROUWENPOL DER Gereformeerde kerk, Schoolstraat 9,13.30-14.30 uur - start culinaire fiets tocht t.b.v zendings werk in Cambodja. WESTKAPELLE Vuurtoren Het Hoge Licht, 11.00-17.00 uur - Expositie 'Zee- ansicht'. Zondag DOMBURG Hoofdpodium aan Domburgseweg 7, Het Badpaviljoen en diverse locaties, 11.00-21.00 uur- Jazz by the Sea. MIDDELBURG Diverse locaties, 11.00-17.00 uur- Kunstfietsroute Mid delburg. OOSTKAPELLE Strandopgang Duin weg, 14.00 uur - Op treden 'French Cor ner Quartet' in het kader van Jazz by the Sea. VLISSINGEN CineCity, vanaf 09.30 uur - Laatste dag Film by the Sea; Arsenaal Theater, 11.00-18.00 uur- Spirituele beurs; Ter Reede, 11.30-12.30 uur-Concert rond om schilderijten toonstelling van Moussorgsky; Sint Jacobskerk, 13.00 uur - Jazz by the sea; Ter Reede, 14.30 uur-Optre den groep Slan. Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! Kanaalstraat 45 4388 BK, Oost-Souburg www.lichtenleuk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46