Vragen PvdA over zorg op zee JW» MMAA/' J L MH ft SSgïE, WL ZEELAND 9 £'h$ \esreswAL /m qw haas A V 23 -25 SEPTEMBER 2016 BADSTRAND VLISSINGEN zaterdag 17 september 2016 DEN HAAG De Tweede-Kamer fractie van de PvdA wil van het kabinet weten wat het gaat doen om de medische zorg op zee te verbeteren. De aanlei ding is de brief die het dage lijks provinciebestuur daarover naar Den Haag heeft gestuurd. Volgens die brief laat de spoedeisende medische hulp op zee te wensen over en wordt er in noodgevallen ad hoe opgetreden. De Kamerle den Joyce Vermue en Albert de Vries willen van de ministers Edith Schippers (Volksgezond heid) en Ard van der Steur (Jus titie en Veiligheid) weten hoe ze reageren op de waarschu wing van de provincie. Ze vragen op welke wijze de professionele hulp bij levensbe dreigende situaties op zee kan worden verbeterd. De PvdA'ers vragen of betere afspraken tus sen de KNRM en het Kust wachtcentrum een mogelijke oplossing zijn. Ook willen ze weten welke rol Zeeland kan spelen. Op land geldt een aanrij- tijd van 45 minuten voor ambu lances. De PvdA pleit voor on derzoek naar een vergelijkbare norm op zee. COR DE JONGE £i/6Av ÓFFJH6?EOfcV\.. KASiNCI I BRIEVEN U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 WMO Geen wonder dat de gemeen ten veel overhouden aan de WMO. Een traplift voor een oudere woning wordt niet gege ven. Aanpassingen worden niet gegeven. Keihard wordt door Porthos medegedeeld na onder zoek: u moet maar verhuizen! Oud bomen verplanten! Verhuizen kost ook niets! Dat is de waarheid over de WMO. Zo houden gemeenten het geld over! Schandalig! J. H. B. Peters Zuiderzeestraat 18 Oost- Souburg 9/11 Als 'complotdenker' is het niet leuk te lezen dat er een gerede twijfel zou moeten zijn want die is niet aanwezig. Wie zich een half uurtje bezigt met het zoeken naar onafhankelijke waarheden omtrent 9/11 en de berichtgeving door de mainstream media kan niet an ders concluderen dan dat er veel meer aan de hand is dan wat de gemiddelde Nederlan der weet. Hoe groot is de wis kundige waarschijnlijkheid dat er vier vliegtuigen binnen drie uur neerstorten in het finan cieel en militaire hart van Ame rika en er is niks van te vin den. Het Pentagon is een mas sief betonnen gebouw maar een staartstuk of motordeel, iets wat je op alle ramp plek ken terug vindt, het is er niet. World Trade gebouw 7 stort zonder opgave van reden in. Twee super solide megatorens storten in zoals alleen een de- molitieteam met heel veel erva ring het voor elkaar kan krij gen. Gesmolten constructiebal- ken waarbij brandende kerosi ne 800 graden onder de smelt- grens van ijzer blijft. Ieder heeft zijn eigen overtuiging, maar twijfel mag er zeker ont staan. Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63 Goes Politie Deze week werd bekend dat de politie in anderhalfjaar tijd 202 veroordeelde criminelen heeft opgepakt en achter de tra lies gezet. Ze vertellen zelf dat dit eenzesde is van de 12.000 veroordeelden die nog vrij rond liepen. Bij eenzesde had den dat er minimaal 2.000 moe ten zijn. Nu heb ik geen managementop leiding gevolgd op Nijenrode, maar alleen les gehad op een klompenschooltje in Zeeland. Maar, rekenen heb ik wel ge leerd. Eén procent van 12.000 is bij mij nog altijd 120 en 202 misda digers oppakken is dan nog al tijd minder dan twee procent. Nederland is bezig veel gevan genissen te sluiten. Als justitie zo blijft rekenen komt het nooit goed en blijven veroor deelden lekker vrij rond lopen. Nederland blijf maar lekker dromen dat de politie goed werk doet. Jaap van Belzen Pablo Picassoplein 68 Vlissingen Pensioen Mogelijk heeft u indertijd een lijfrenteverzekering afgesloten, die nu tot uitkering komt. Wan neer wij ons pensioen (krant 10 september) ontvangen is nog onduidelijk. Een van de mogelijkheden is de hypothee krente middels deze uitkering enkele jaren vooruit te betalen. De maandelijkse lasten dalen dan en het is wettelijk toege staan. Kijkt u mee. Middels Google gaan we naar overheid vooruit betalen eigenwoningrente. U komt nu in de Wet inkomsten belasting 200t. Ga naar hoofd stuk 4.3. Verder spreekt dit voor zichzelf. Ga nu naar belas tingdienst vooruitbetalen hypo theekrente. In beide gevallen ziet u dat hypotheekrente voor uitbetalen over meerdere jaren wettelijk toegestaan is. Ga nu naar de website van uw bank en typ in uw bank voor uitbetalen hypotheekrente. U zult zien dat de banken niet meewerken aan een wettelijk recht hypotheekrente enkele ja ren vooruit te betalen. P. W. van der Male Dolfijnstraat 25 Nieuwerkerk Kuzu De Tweede Kamer twijfelt over de loyaliteit van Kuzu, omdat hij (krant 14 september) wei gert het optreden van Erdogan te bekritiseren. Kamerleden zijn allemaal hypo criet. Ze veroordelen Kuzu maar verdedigen Netanyahu en Kuzu verdedigt Turkije weer. De pot verwijt de ketel dat-ie zwart ziet. Kamerleden hebben het over zero tolerantie als het om criminaliteit et cetera gaat, maar ze ontvangen op een har telijke manier een oorlogsmis dadiger, die langzame genocide pleegt op een volk dat daar al generaties lang woont. In plaats dat deze man met zijn neus op de feiten wordt ge drukt, wordt hij met open ar men ontvangen. Zo zie je maar dat de Kamerle den en de media eromheen naar de pijpen van Israël dan sen. Daar heb ik maar één woord voor: hypocriet Corrie van der Hart Vronesteijn 46 Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45