Middelburgse autodief naar speciale inrichting 'Niks mis met Brouwerseiland' Enquete Voor wat hoort wat, zeggen provincies Anita van der Welle (27) Westkapelle 6 ZEELAND FEYENOORD OP EEN ROZE WOLK Geef je mening op pzc.nl/jouwbuurt Een topavond, vet en geweldig. Drie Zeeuwse Feyenoord-fans beleefden donderdag een avond om nooit te vergeten. Het grote Manchester United werd verslagen. De man zit al acht maanden in voorarrest in Torentijd in Middel burg en heeft daar laten zien dat hij weer iets wil maken van zijn le ven, zo bleek gisteren toen de man voor de Middelburgse recht bank verscheen om te horen wel ke straf hij krijgt. Twee weken geleden moest de man voor de rechters verschijnen omdat hij meerdere auto's zou hebben gestolen. De man, die een indrukwekkend strafblad heeft, ontkende alles. Volgens de recht bank staat echter vast dat hij meer dere auto's heeft gestolen en dat hij ook schuldig is aan heling van auto's. De rechtbankvoorzitter noemde de Middelburger een zeer actieve veelpleger die in een half jaar tijd het nodige heeft misdaan. Twee weken geleden eiste de officier van justitie ook al opname in een ISD-instelling. Wat de officier be treft gaat de man daar twee jaar heen. De Middelburger werd april vo rig jaar aangehouden op de A58 omdat hij in een gestolen auto reed. Nader onderzoek leerde dat hij betrokken was bij meerdere diefstallen. Zelf ontkende hij dat het om door hem gestolen auto's ging. Hij mocht ze lenen van een vriend. Ook andere gestolen auto's die bij hem werden aangetroffen zouden van een vriend zijn. MIDDELBURG Bij de procedure voor de aanleg van het grote re creatieproject Brouwerseiland is niet gesjoemeld met de wet. Dat antwoordt het dagelijks provincie bestuur op vragen van de Staten fractie van GroenLinks. Fractievoorzitter Gerwi Tem mink wilde van de provincie we ten of geprobeerd is de nieuwe Wet natuurbescherming te 'ontlo pen'. Hij had aanwijzingen dat ge deputeerde Carla Schönknecht zou hebben aangegeven Brouwers eiland liever onder de huidige wet geving te willen afhandelen dan onder de nieuwe. Daar is geen sprake van, stelt het provinciebestuur. Niet alleen verwijst Temmink naar een over leg waarbij de gedeputeerde niet aanwezig was, er is ook niks geks aan de gevolgde procedure. De Wet natuurbescherming treedt pas op 1 januari in werking. En dan nog verandert het toetsingska der voor Natura 2000 niet. Minister Ronald Plasterk (Bin nenlandse Zaken) krijgt binnen kort twee brieven van de twaalf provincies. Ze lijken tegenstrij dig. In de ene brief staat dat de pro vincies unaniem akkoord gaan met een nieuw verdeelmodel voor geld uit het Provinciefonds. Daarin is overeengekomen dat dit de komende vijfjaar geen ef fect mag hebben op het daadwer kelijke bedrag dat de provincies krijgen. Hierdoor blijft Zeeland jaarlijks meer dan 10 miljoen eu ro mislopen. Die korting is ooit afgesproken, omdat de provincie miljoenen aan dividend ontving als aandeelhouder van Delta. Maar omdat het energiebedrijf in moeilijkheden verkeert, is die winstdeling er niet meer. In de tweede brief staat dat de provincies vinden dat het kabi net Zeeland moet compenseren, omdat een korting voor geld dat je niet krijgt onredelijk is. „Zo hebben wij niet het hele verdeelmodel tegengehouden", legde gedeputeerde Jo-Annes de Bat gisteren de Staten uit. „Maar onze halstarrigheid heeft toch ge holpen." De Westkapelse Anita van der Welle is wel wat gewend als het om Feyenoord gaat; ze heeft een seizoenkaart. Maar de wedstrijd van donderdaga vond tegen Manchester Uni ted was wel heel bijzonder. „Het was een topavond", zegt de basisschooljuf een dag la ter. „Het bleef lang o-o en met een punt was ik eigenlijk al lang blij geweest. Toen ze tien minuten voor tijd alsnog scoorden, ontplofte het pu bliek", blikt Van der Welle te rug. „Juist doordat er zo laat gescoord werd, was het spannend." Na 63 minuten spelen werd die spanning nóg wat opgevoerd. Toen kwam topspits Zlatan Ibrahimovic binnen de lijnen bij de Engel sen. „Ik schrok wel even, ja. Maar dat was achteraf niet no dig, de verdediging van Feye noord stond erg goed." Over de sfeer in De Kuip valt volgens Van der Welle niet te klagen. Zelfs niet als het sta dion maar voor de helft ge vuld is. „De sfeer was gewoon top. Gelukkig heb ik mijn stem nog, want vandaag moet ik gewoon weer lesgeven." zaterdag 17 september 2016 Een 33-jarige Middelburger wordt voor minimaal één jaar op gesloten in een inrichting voor stelselmatige daders (ISD). Na dat jaar bekijkt de rechtbank hoe het met R.G. gaat en of hij kan terugkeren naar huis. Als dat negatief uitpakt voor de Mid delburger, moet hij twee jaar doorbrengen in een dergelijke in richting. Emile Calon Middelburg Hoe goed ken jij jouw buren? 'Soms leek Ernst Jan Rozendaal Middelburg -4 FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42