ZEELAND 5 Original bliss wint Film en Literatuur Award Wagon lekt gevaarlijke stof 112 NIEUWS Agressieve winkeldief na 5 maanden gepakt Fietsendieven aangehouden Een ware prijzenregen gisteravond bij Film by the Sea. Naast de uitreiking van de oeuvre- prijs aan Claudia Cardinale werden de winnaars van de andere filmprijzen bekendgemaakt. De film Original bliss van de Duitse regis seur Sven Taddicken heeft de Dioraphte Film en Literatuur Award van Film by the Sea in de wacht gesleept. Dat werd gister avond bekendgemaakt tijdens de traditionele Award Ceremony van het festival in Vlissingen. De vakjury, onder aanvoering van Adriaan van Dis, beoordeelde de afgelopen dagen dertien boek- verfilmingen. „Niet alle films von den we even geloofwaardig", zei Van Dis. „Toch zijn we uiteinde lijk tevreden over het niveau: zes beslist goede films zagen we." Daarvan gooiden On the other si- de, La nouvelle vie de Paul Sneijder en Original bliss de hoogste ogen. De laatste kreeg de voorkeur. „We willen dat u hem allemaal gaat zien, al beseffen we dat het een nare film is", zei Van Dis. „Maar heus: hij dóet ertoe en is prachtig verteld, in vele lagen. Vol gesprekken en beelden die je bij blijven." Regisseur Taddicken, aanwezig in Vlissingen, zei 'diep ontroerd' te zijn door de prijs en de woor den van de jury. Original bliss is gebaseerd op de gelijknamige ver halenbundel van A.L. Kennedy. Taddicken: „Ik weet nog steeds niet of het goed is een boek te ver filmen, maar in dit geval is het een juiste keuze gebleken." Claudia Cardinale ontving de Grand Acting Award uit handen van Monic Hendrickx (vorig jaar winnares), die haar eerde met een lofrede. Cardinale toonde zich even emotioneel en sprak en- kele woorden. „Dit is ongeloof lijk. Het belangrijkste is dat ik met zulke fantastische regisseurs heb mogen werken. Ik ben nu 78 en ga nog steeds door." De Parel, de landelijke online verkiezing van de beste boekver- filming van het afgelopen jaar, ging naar Publieke werken van Jo- ram Lürsen, naar de roman van Thomas Rosenboom. Rond de prijs was afgelopen dagen rumoer ontstaan. Volgens een boze Jan Siebelink, schrijver van het even eens verfilmde Knielen op een bed violen, stond de uitslag al vast, ter wijl er nog tot donderdagavond laat kon worden gestemd. Direc teur Eppo van Nispen van de CPNB, organisator van de verkie zing, verwees met een kwinkslag naar de ophef. „Wat een fantas tische publiciteit." Sylvia Kristel Theaterregisseur, zangeres en standup-comedian Nina de la Parra ontving de Sylvia Kristel Award, die jaarlijks wordt toege kend aan iemand die de gedachte aan filmactrice Sylvia Kristel (1952-2012) als 'cultureel feno meen' doet voortleven. Zij prees Kristel als 'feministisch rolmo del', als iemand die in alle opzich ten grenzen wist te overschrij den. „Dat maakt me trots deze prijs te ontvangen." Alliance Francaise Coeur de Zé- lande riep Juste la fin du monde van Xavier Dolan uit tot beste Franstalige film van het festival. Deze werd bekroond met Le Prix TVsMonde (voorheen La Gren- ouille). Er kwamen dertien films voor de prijs in aanmerking. FILMTIP zaterdag 17 september 2016 SAS VAN GENT Uit een ketelwagon op het ran geerterrein bij Sas van Gent is gisteren rond het middaguur een gevaarlijke stof gedrup peld. Nadat de melding kwam, is de brandweer ter plaatse onder zoek gaan doen. Onder de ke telwagon werd een plasje ge vonden van maximaal de hoe veelheid van een koffiebeker- tje. De brandweer stelde vast dat het verder niet meer lekte. De brandweer heeft het daar na overgedragen aan ProRail die nog verdere controles zou uitvoeren. Volgens de Veilig heidsregio Zeeland is er geen gevaar voor de omgeving ge west. VLISSINGEN Een nare film, maar wel een die iedereen moet gaan zien Een agressieve winkeldief die op 12 april het personeel van een Middelburgse supermarkt heeft bedreigd, is donderdag op last van de officier van jus titie opgepakt. De 50-jarige man is in zijn woning in Vlissin- gen gearresteerd. De Vlissin- ger zou 12 april iets gestolen hebben uit de winkel. Een me dewerker ging achter de man aan, maar werd zo bedreigd dat hij de achtervolging staak te. Na onderzoek kreeg de po litie de Vlissinger in beeld als verdachte. De man is rond 21.00 uur opgepakt en in de cel gezet voor onderzoek. TERNEUZEN Twee 48-jarige mannen zijn donderdagmiddag aan de Stijn Steuvelsstraat in Terneu- zen betrapt met twee fietsen die vermoedelijk gestolen zijn. Ze zijn aangehouden. De politie kreeg rond 13.30 uur de melding dat er mogelijk fietsen gestolen waren aan het Oostelijk Bolwerk. Na aan wijzingen van getuigen en ver der onderzoek zag een biker van de politie in de brandgang aan de Stijn Streuvelsstraat twee verdachten met ieder een fiets in de hand. Eén van hen komt uit Terneuzen en de ander heeft geen vaste woon- of verblijfplaats. De fietsen zijn in beslag genomen. Rolf Bosboom Vlissingen Regisseur Sven Taddicken won met Original bliss de Dioraphte Film en Literatuur Award. Links: juryvoorzitter Adriaan van Dis. A Nina de la Parra ontving de Sylvia Kristel Award uit handen van Ruud den Drijver. De 'kijkgroep' had een be langrijke stem in het pro gramma van Film by the Sea. Elke dag tipt een lid zijn of haar favoriete film. Dit weekend: Liesbeth Wol- terbeek over Perfetti scon- osciuti: „Vrienden besluiten tijdens een etentje hun telefoon te delen als spelletje. Ze blij ken meer geheimen te heb ben dan dat ze dachten. Een spannend voyeuris tisch gegeven dat blijft boeien!" Morgen (zondag) om 11.00 uur te zien in zaal 5. Regisseur Joram Lürsen, scenarioschrijver Frank Ketelaar en au teur Thomas Rosenboom met De Parel voor Publieke werken. Juryvoorzitter Wim Millenaar en Laurent Alberti, directeur Insti- tut Frangais des Pays-Bas, met Le Prix TV5Monde. foto's lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41