Na gedwongen sluiting woning nu in caravan u Waterpolifie blijft actief vanaf Hansweert na sluiting bureau Acht drankrijders betrapt 4 ZEELAND In zijn woning zijn softdrugs en een wapen gevonden. Om die re den besloot de burgemeester de wo ning voor drie maanden te sluiten, 't Gilde heeft nog geprobeerd via de rechter die sluiting te voorko men. Want het ging volgens hem om vooral oude en droge bladeren van hennepplanten en een bolle tjespistool dat hij al lang vergeten was maar tijdens een huiszoeking door de politie werd gevonden. Vo rige week besloot burgemeester Ha- rald Bergmann de tijdelijke slui ting een week uit te stellen omdat er zicht was op een opvangplek. Vooral ook omdat 't Gilde chro nisch ziek is. De afgelopen week zijn, aldus de gemeente, diverse tij delijke oplossingen aangeboden en ook een optie die voor de langere termijn een oplossing zou kunnen Ik blijf huur van mijn woning aan de Granaat betalen maar ik betaal nu ook de huur van de caravan zijn. Uiteindelijk heeft dit geresul teerd in een tijdelijk verblijf op de Witte Raaf. 't Gilde: „Ik blijf de huur van mijn woning aan de Granaat beta len maar ik betaal nu ook de huur van de caravan. Dat kan ik doen dankzij een lening die ik krijg van Orionis maar waardoor ik wel weer dieper in de schulden terecht kom." De sluiting van de woning verliep zonder problemen. Eerst was 't Gilde van plan zijn sleutel af te geven bij zijn advocaat. Dat was niet nodig want medewerkers van de gemeente en woningbouwver eniging kwamen even na to.oo uur bij hem langs om de sluiting te re gelen. Agenten en medewerkers van de gemeente waren in de direc te omgeving aanwezig maar ze hoefden geen assistentie te leveren. VLISSINGEN Tijdens alcoholcon troles op Walcheren zijn afgelo pen nachten negen automobilis ten bekeurd. Eén bestuurder trok zich niks aan van het rijverbod en werd daarna weer betrapt. Acht automobilisten bleken on der invloed van alcohol te zijn en één onder invloed van drugs. „Een resultaat waar wij eigenlijk helemaal niet blij mee zijn", schrijft de politie op de facebook- pagina van politieteam Walche ren. „Het blijkt dat er dus nog steeds veel mensen rijden onder invloed van alcohol of drugs." Op het bureau bij het sluizen- complex werkten acht mensen. Die werkplaatsen zijn nu overge heveld naar Vlissingen. Volgens Ed Kraszewski, woordvoerder van de Landelijke Eenheid, is het bureau per 1 juli gesloten. „Het bureau had geen publieks functie. Met de komst van de Na tionale Politie is een huisvestings plan opgesteld om een efficiency slag te maken. Daar is uitgeko men dat het bureau in Hans weert ophoudt te bestaan." Het gebouw wordt nog ge bruikt voor opslag van materia len. Ook kleden agenten zich er om voordat ze aan boord gaan. Volgens Kraszewski is men daar voor nog op zoek naar een ver vangende, veel kleinere ruimte. Het Reimerswaalse PvdA- raadslid Kees Verburg kaartte de sluiting deze week aan, nadat hij daar bij toeval was achtergeko men. „Ruim een jaar geleden in formeerde burgemeester Huis man ons over de sluiting van de diverse politiebureau's. Op onze vraag naar de gevolgen van deze bezuinigingsoperatie voor het bu reau in Hansweert, gaf hij aan dat dit open zou blijven." Zijn opvolger Piet Zoon wist, zeer tot zijn ongenoegen, niets van de sluiting af. Zoon: „Het is hoogst ongebruikelijk dat de bur gemeester daar niet van op de hoogte wordt gesteld." Kraszew ski kan zich het ongenoegen voor stellen. Volgens hem is echter al geruime tijd geleden tot de slui ting van het bureau besloten. In 2001 nam de waterpolitie nog met 30 man het nieuwe ge bouw in gebruik. Het pand werd gedeeld met Rijkswaterstaat. Na dat die dienst vertrok, nam de KNRM in 2014 de leegstaande ruimte in. De toekomst van het gebouw is nu nog onduidelijk. Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen zaterdag 17 september 2016 Sluiting pand Granaat 64 Jean-Paul 't Gilde verlaat zijn huis in de Edelstenenbuurt waarna het slot wordt vervangen en de deu ren en ramen worden verzegeld, fotos ruben oreel Jean-Paul 't Gilde is gisteren ver huisd naar een caravan op cam ping De Witte Raaf bij Arnemui- den. De Middelburger (45) moest dat doen omdat de ge meente zijn woning in de Edel stenenbuurt in Middelburg sloot. Emile Calon Middelburg Het bureau van de waterpolitie bij Hansweert is gesloten. In de praktijk is er weinig veranderd, omdat Hansweert nog steeds een opstapplaats is. Joeri Wisse Hansweert Westwal 79 Goes Goed onderhouden herenhuis Unieke locatie! Vanaf 2011 volledig gerenoveerd Luxe keuken 7 slaapkamers Vraagprijs 599.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40