VI Kerst in de zon 3 Collega Domien Verschuuren is beoogd opvolger voor ochtendshow Giel Beelen stopt na ruim twaalf jaar met zijn ochtendprogramma op de radio. En er verandert nog meer bij 3FM, dat steeds minder luisteraars trekt. 549 699 739 869 keerde Of hij dit jaar al stopt of in januari 2017 is nog onduidelijk, maar ingewij den melden aan deze krant: Giel Bee len kruipt binnenkort na ruim twaalf jaar voor het laatst 's ochtends tussen 06.00 en 10.00 uur achter de microfoon voor zijn 3FM-show GIEL. De vaak spraakmakende dj (39), een van de topverdieners bij de publieke omroep, is al sinds 1997 bij het radio station actief en is nog altijd een van dé boegbeelden aldaar. Er zijn plan nen voor een nieuw programma van de presentator in het weekend. Beelen schrikt als hij met de vraag wordt geconfronteerd. Wat aarze lend reageert hij. „Het klopt dat er veel in beweging is, maar het is nog niet beklonken. Ik sta midden in de keuken en jij wilt al weten wat het eten gaat worden. Domien Verschuuren, die nu de avondshow van 3FM doet, is de beoogd opvolger van Beelen. Hij ver ving onlangs de bekende dj tijdens zijn vakantie. Verschuuren wil zich niet branden aan de kwestie. „Daar valt echt nog helemaal niets over te zeggen", wil hij kwijt. Eerder riep Verschuuren op KX Ra dio: „Giel heeft het gewoon moeilijk in de luistercijfers en wat het volk van hem vindt. Blijkbaar is het cool om Giel Beelen te bashen de laatste twee jaar. Dat is lastig." Het stoppen van GIEL past in het kader van verjonging en vernieu wing bij 3FM. Het station zit al enige tijd in een vrije val. De daling in luis tercijfers - de laatste meting laat het laagste marktaandeel in dik een de cennium zien - begon toen het popu laire duo Coen Swijnenberg en San- der Lantinga (van De Coen Sander Showvorig jaar de overstap maakte naar het com merciële Radio 538. Ook de sue cesvolle dj Gerard Ekdom de jongerenzender de rug toe. Hij zit tegenwoordig bij NPO Radio 2. In radioland is veel kritiek op de in middels vertrokken 3FM-zenderbaas Wilbert Mutsaers. Hem werd meer maals een gebrek aan langetermijnvi- sie verweten, ook door Beelen en Verschuuren. Mutsaers heeft onvol doende ingespeeld op de zorgwek kende luistercijfers, luidt de kritiek. Hij besloot wel om de jonge en ex centrieke dj Frank van der Lende de belangrijke middagplek van Coen en Sander te gunnen, maar zijn pro gramma is na dik een jaar nog altijd geen succes. Aan Basyl de Groot, sinds 1 juni dit jaar de nieuwe zenderbaas van het jongerenstation, om het roer om te gooien. Hij werkt achter de scher men aan een nieuwe programme ring voor 2027. Domien Verschuuren eerder: „Ik denk dat je, als je de pro grammering van vandaag tegenover die van 2017 zet, je ogen uitkijkt. Ik weet zeker dat er op heel veel crucia le plekken andere poppetjes gaan staan dan je nu ziet." Enkele insiders zeggen dat Van der Lende straks zijn plek moet afstaan aan het duo Timur Perlin en Ramon Verkoeijen. Andere bronnen spreken dit tegen. „Natuurlijk zijn er geruchten en natuurlijk zijn er ideeën, maar ver der dan dat gaat het nog niet", wil Basyl de Groot er zelf over kwijt. „Het gaat hier over mensen, dus moet je hier verdomd goed over na denken." Marktaandeel 3FM OEUVRE zaterdag 17 september 2016 m Gudo Tienhooven Hilversum Beelen stond aan de basis van Serious Request, waarbij drie dj's zich rond kerst opsluiten in het Glazen Huis. Toen zijn ochtend programma tien jaar bestond, verbrak Beelen het wereldre cord radiomaken. Triggerfingers cover van 'I follow ri vers' (met drums op koffiekopjes) in Bee- lens programma werd een grote hit. De beginjaren van de dj werden gete kend door schan daaltjes. Zo liet hij zich in de uitzending oraal bevredigen door een callgirl. Domien Verschuuren FOTO ANNEKE JANSSEN juli 2016 6,7% Giel Beelen: niet meer in de och tend op de radio foto anp kippa december 2013 11,7% Ontdek de diversiteit van de Canarische Eilanden tijdens uw kerstvakantie. Maanlandschappen, groene grotten stelsels, sfeervolle plaatsen of zonnen aan een van de stranden! La Palma-App. Sol la Palma*** App. in een groene omgeving aan strand Op loopafstand van centrum van Puerto Naos Healthcenter en fitnessruimte aanwezig Klantbeoordeling 7,7 Zie: Kras.nl/76022 Tenerife-Senderos de Abona*** 1 Knus kleinschalig hotel in Granadilla Gevestigd in oud postkantoor Inclusief huurauto en ontbijt Klantbeoordeling 7,7 Zie: Kras.nl/31729 Gran Canaria-Tabaiba Princess**** i Modern hotel op basis van All Inclusive Met prachtig landschapszwembad Ideale combinatie van rust en activiteiten Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/76000 Gran Canaria-Taurito Princess**** i Ruim opgezet hotel direct aan het strand Tuin met schitterend uitzicht over zee Op basis van All Inclusive Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/76001 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3