Een naam bedenken kost zeker 40 uur H. Handje of tandje erbij Kijkuit op de weg Schuttevaer is verbijsterd Vlissingen beste feeststad 3 Ondernemers proberen op te vallen met unieke namen. Sommige werken, andere niet. "M, Vlissingen In Kapelle viel de afgelopen week een flyer van autorijschool Hoiiiii op de mat. Door die naam voelt de eigenaar zich verbonden met de jeugd, schrijft hij op de website, omdat zij elkaar vaak op die ma nier groeten. Ondernemers probe ren met een creatieve bedrijfs naam op te vallen tussen andere aanbieders. Maar wat is een goede naam, hoe bedenk je die? Het kie zen van een bedrijfsnaam is een vak, zegt Christian Knaap. Samen met een andere ondernemer start te hij in 2009 het ontwerpbureau Naem. Het bedrijf aan de Goese stadshaven helpt ondernemers, be drijven en producten aan de per fecte naam. Dat zijn omvangrijke projecten, maar voor onderne mers die zelf een naam willen be- erbij.nl 06-83910658 q Be denken, heeft Knaap wat basis- tips. „Een goede naam dekt pre cies de lading van wat je doet, spreekt je doelgroep aan en is geen variatie op hoe concurrenten zichzelf noemen. Ook is het ver standig om na te denken of je in ternationale ambities hebt. Dan is een Zeeuwse naam niet handig." Hij benadrukt hoe belangrijk het is om de tijd te nemen om je be drijfsnaam te bepalen. „Je moet ze ker rekenen op dertig tot veertig uur. De naam die je aan de keu kentafel met een fles wijn be denkt, is vaak niet de beste." Ook moet het webadres niet doorslag gevend zijn. Domeinnamen raken op, dus voegen sommige onderne mers extra klinkers of medeklin kers toe. „Dan krijg je namen met bijvoorbeeld drie s'-en erin. Dat staat lelijk en is onuitsprekelijk. Je naam is je huis, de url het adres." Petra Versluis uit Goes biedt sinds anderhalf jaar met haar bedrijf 'Een handje erbij' een helpende hand bij boodschappen doen, huishoudelijk werk en het begeleiden naar doktersafspraken. Eerst wilde ze haar bedrijf 'Petra's handje' noemen. „Maar hoe va ker ik het zei, hoe meer ik het vond klinken van 'hier ben ik'. Mijn naam moest eruit. Ik dacht lang na over een nieuwe naam. Uiteindelijk kwam ik erop omdat ik Anita van de Velde uit het Zeeuws-Vlaamse Kijkuit heeft sinds drie jaar autorijschool Kijkuit. „Als ik in de achteruitkijkspiegel kijk, zie ik vaak lachende ge zichten. Het is een leuke bijkomstigheid dat er een dubbele betekenis in de naam zit. Het gehucht waar ik woon, en kijk uit van 'pas op'. Soms rijden andere weggebruikers langs ons met hun telefoon in de hand. Wie weet sta ik wel ergens op YouTube. Eerst wilde ik voor de naam van mijn rijschool een combi natie van de naam van mij en mijn broer maken, maar ik vond dit toch leuker. Eerst durfde ik het niet zo goed. Ik was bang dat mensen sceptisch op de naam zouden reageren. Maar dat is nooit gebeurd, ze blijken het juist leuk te vinden. De zaken lopen goed, ik heb genoeg klanten. Verhuizen kan niet meer, ik zit nu vast aan Kijkuit." anderen vertelde wat ik zou gaan doen. „Zo hebben mensen een handje erbij", zei ik dan. Toen wist ik het: Een handje erbij. Ik twijfelde nog wel even, om dat je dan twee e's achter elkaar in je webadres hebt. Maar daar zijn gelukkig nooit problemen mee. Ik krijg leuke reacties. Jongeren zeggen weieens 'een tandje erbij', omdat er meer werk wordt gedaan. Ik ben blij met deze naam, het zegt precies wat ik doe." Johnny van Ijk van Schuttevaer Terneuzen voelt zich overvallen. „Vorige week hebben we onder meer met Rijkswaterstaat nog vergaderd in het Binnenvaart Overleg Scheldemonden. Toen is hier niks van gezegd." De Middensluis is altijd al be perkt inzetbaar. Bij eb kunnen er geen schepen door vanwege de ge ringe diepte. Dat doet er volgens Van Ijk niet toe. „Die sluis is de snelste in Terneuzen en de scheep vaart gaat in weekenden ook ge woon door." Lisette Booij, regiocoördinator van Schuttevaer, spreekt van 'fa lend beleid' en 'een volstrekt ver keerde bezuiniging' die overigens niet van het Rijkswaterstaat-dis- Stoppen bediening Terneuzense sluis in weekenden getuigt van falend beleid trict Zee en Delta in Middelburg komt, maar van de afdeling Ver keer en Watermanagement in Utrecht. In een bericht aan de scheep vaart wordt gesteld dat de maatre gel is genomen om de inzet van in huurkrachten te beperken. Woord voerder Diederik Fleuren van Ver keer en Watermanagement weer spreekt dat. Vooraf is onderzocht, vertelt hij, of de sluisbediening ef ficiënter kan. Daaruit is volgens hem gebleken dat het aanbod in de weekenden gering is en dat de Middensluis niet nodig is. De bin nenvaart zal, aldus Fleuren, weinig hinder van de maatregel ondervin den. Die gebruikt vooral de West en Oostsluis. Zee- en sleepvaart zijn belangrijkere gebruikers. VLISSINGEN Vlissingen dingt mee naar de titel Evenementen- stad van het Jaar. De stad is als 'Ex cellente Evenementenstad' geno mineerd in de categorie tot 100.000 inwoners, samen met Aa en Hunze, Dronten en Heerle. Als Vlissingen wint, krijgt het ge meentebestuur de prijs bij het Na tionaal Congres Evenementen, op 10 oktober in Utrecht. Zie nationaalcongresevenementen.nl optiek de |onge zaterdag 17 september 2016 Hoe heet jouw bedri j f? Joanne Karkdijk SSÜS&- HANDje, FOTO MARCELLE DAVIDSE FOTO AUTORIJSCHOOL KIJKUIT Rijkswaterstaat heeft besloten één van de drie sluizen in Ter- neuzen, de Middensluis, per di rect niet meer te bedienen in de weekenden. Schippersvere niging Koninklijke Schuttevaer is verbijsterd. Harmen van der Werf Terneuzen Lisette Booij, Schuttevaer Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 - www.optiekdejonge.nl 1981 - 2016 ...Al 35 jaar de scherpste!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39