Het gaat beter met Nederland Park Toorenvliedt maakt kans op prijs Pluim van jury voor naam Doe mee aan het Buurtonderzoek 2 ZEELAND Sneeuw NAAM HOE BEDENK JE HET? Commentaar Aan de vooravond van Prinsjesdag probeert Nederland de ba lans op te maken. Gaat het wat beter? Gaat het misschien zelfs goed? De regering is tevreden. In de Miljoenennota staat dat ons land sterker uit de crisis is gekomen. Dat is een pretti ge boodschap, die de coalitiepartijen VVD en PvdA goed kunnen gebruiken in de aanloop naar de Kamerverkiezingen. De constate ring dat het beter gaat, is juist. Tenminste in financieel opzicht. Met een begrotingstekort dat ruim onder één procent zal blijven, komt eindelijk het overschot in zicht dat nodig is om de staats schuld terug te dringen. Verder constateert de regering dat de eco nomie blijft groeien en dat de werkloosheid daalt. Allemaal mooi. Maar voor veel mensen is de pijn van de crisis nog niet voorbij. Het kabinet trekt niet voor niets meer dan een miljard uit om de koopkracht van ouderen en van minima te repa reren. Werknemers en zelfstandigen zijn er ook nog niet echt bo venop. Niet zij, maar de bedrijven en de overheid plukken de vruchten van de economische groei. Dit concludeert de Rabobank in een opvallend advies. De bank pleit onder meer voor loonsver hogingen. ING kiest voor terugkijken. Deze bank verwijt de rege ring onnodig diep te hebben gesneden. Dat is makkelijk praten. Met de verkiezingen in het vooruitzicht is een evaluatie van het regeringsbeleid onontkoombaar. Partijen zullen successen claimen en elkaar fouten verwijten. Dat omkijken heeft echter niet veel zin. Want de economie overkomt Nederland min of meer. Den Haag kan er weinig aan veranderen. Nu het gelukkig wat beter gaat, is het vooral zaak helder te zijn over de nieuwe financiële mo gelijkheden en conservatief te blijven begroten. Binnen die ruimte kunnen we veilig accenten zetten, naar links of naar rechts. Voor veel mensen is de pijn van de crisis nog niet voorbij Copijn is betrokken geweest bij de herinrichting en verbetering van het stadspark. Zo is het veili ger gemaakt, door het bos uit te dunnen en zichtlijnen te verbete ren. Het park ligt tussen de nieuw bouwwijk Rittenburg en de Stro- menwijk en wordt veel gebruikt als doorgangsroute naar de bin nenstad. Omwonenden vonden de route echter niet prettig en dat is nu veel beter geworden. Ook is het park aantrekkelijker gemaakt met onder meer een speur-, speel- en spelroute. Daar bij heeft Copijn de geschiedenis van het park gebruikt. De bunkers uit de Tweede Wereldoorlog zijn beter zichtbaar geworden en één ervan is opengesteld voor publiek. Bovendien is een app gemaakt die bij de speurroute gebruikt kan worden. Copijn heeft vijf projecten geno mineerd voor de jubileumprijs. In de verkiezing gaat de Hortus Bota nicus in Leiden tot nu toe ruim aan kop met 87 procent van de stemmen (476). Tweede staat Landgoed Oud-Amelisweerd (6 procent: 34 stemmen). Park Toor envliedt is nu derde met 5 procent (26 stemmen). Daarna volgt Ver planting HDI (2 procent, 9 stem men) en laatste is Landgoed Beu kenrode (1 procent, 4 stemmen). Stemmen kan tot 28 september: www.copijn.nl/nieuws/stem-co- pijn-50-jaar-jubileumprijsA De prijsuitreiking is twee dagen later, op 30 september. Almanak De leden van een zangkoor in Oostkapelle kwamen na de zo mervakantie voor het eerst weer bij elkaar voor een repeti tie. Het was heet in het dorps huis. Veel zangers hadden zich daar ook op gekleed. Dirigent Hans kondigde aan te willen be- ginnen met het instuderen van.... kerstliedjes! Twee kerst concerten staan op het pro gramma in december en dat vergt een goede voorbereiding. Het koor zette in: Let it snow! En dat had effect. De gevoels temperatuur daalde rap. Vragen over briefadressen Het is wachten op het COA Cursus over het oude Gapinge Wielrenner gewond na aanrijding auto Jacomien Valk uit Renesse is ambtenaar tweetalige huwelijken. Ze be gon in 2012 voor zichzelf en zette een prijsvraag onder haar familie uit om de perfecte naam te bedenken. „Ik kreeg uiteindelijk een lijst met vijftig namen. Toen ik de naam 'van ver trouwen' zag, wist ik direct dat dit hem was. Het laat zien dat ik mensen trouw, dat het om mensen van ver weg gaat en er zit een woordspeling in. Soms valt het kwartje pas later bij klanten, 'ohja, van vér trouwen!' In 2015 werd ik samen met twee andere Nederlandse trouwambtenaren genomineerd voor de Dutch Wedding Awards. Ik heb niet gewonnen, maar wat was dat een eer. En de jury complimenteerde me ook nog speciaal met mijn naam." OPVALLENDE NAMEN VLISSINGEN Wat speelt er bij u in de buurt? De PZC heeft het gro te Buurtonderzoek gelanceerd. Hiermee wil de redactie meer dan ooit van u weten wat er speelt in uw buurt, wijk en gemeente. Hoe is het leefgenot? Hoe is het con tact met de buren? Wat zou u ver anderen, als u de keuze had? Door de enquête in te vullen helpt u mee het nieuws over uw buurt nog beter in de krant te krij gen. Geef aan wat er mooi is aan uw buurt of wat er beter kan. Met uw mening kan de redactie aan de slag. De resultaten verschijnen in ok tober in een speciale bijlage met verhalen uit uw buurt en regio. Deelnemers krijgen de uitkom sten ook toegestuurd. Zo kunt u uw antwoorden vergelijken met die van uw buurtgenoten. Het Buurtonderzoek loopt sinds eind augustus. Sindsdien hebben al enkele duizenden Zeeuwen de enquête ingevuld. Ook meedoen? Dat kan nog tot 22 september. Het invullen van de enquête duurt vijf minuten. Als dank ontvangt u een gratis digita le luchtfoto van uw buurt en/of de krant twee weken gratis. zaterdag 17 september 2016 li Park Toorenvliedt in Middelburg maakt kans op een prijs van het landschapsarchitectenbureau Copijn. Dat bureau bestaat vijf tig jaar en heeft vijf projecten ge nomineerd voor een prijs: specia lisme-uren van het bureau. Maurits Sep Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Hoeveel jongeren hebben een briefadres bij stichting Roat? Dat wil raadslid Coen van Dalen (CU) weten van het college van Vlissingen. Risicojongeren zonder vast adres gebruiken dat van de stichting. Roat mag nu tien mensen extra op het eigen adres inschrijven voor maxi maal drie maanden. Maar hoeveel zijn er al en zijn er jongeren die een eigen woonadres hebben gevon den, vraagt Van Dalen. VLISSINGEN De gemeente Vlissingen doet niets aan de inrichting van een asielzoekerscen trum bij de Baskensburgvel- den zolang het Centraal Op vang Asielzoekers geen concreet verzoek doet. Dat antwoord het college LPV-raadslid Wim Hirdes (foto). Het college herhaalt wat het eerder liet weten: de Zeeuwse opdracht voor 2500 opvangplekken staat nog steeds omdat de nood- opvangen dicht gaan. GAPINGE Omdat Gapinge het 800-ja- rig bestaan viert, bieden de Volksuniversiteit, het Zeeuws Archief, de Heem kundige Kring Walcheren en de Dorpsraad Gapinge een bijzondere cursus aan over dorpsgeschiedenis, nis. Archivaris Peter Blom vertelt al wandelend verha len, in het Zeeuws Archief worden de archieven ontslo ten. Aanmelden kan tot 26 september: volksuniversi teitzeeland.nl/archief VLISSINGEN Een 45-jarige wielrenner is gistermiddag gewond ge raakt nadat hij werd aange reden door een auto. De fiet ser reed om 16.40 uur over de Edisonweg. Hij werd aan gereden door een afslaande auto ter hoogte van de Ener gieweg. Een ambulance heeft de man naar het zie kenhuis gebracht. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Atelier Ja Mar Natuurlijk, Renesse Autorijschool Hoiiiii, Kapelle Bakkerij De Man Die Bakt, Zierikzee Bed Breakfast Binnenge- woon, Veere Bruidsboutique ZeeYes, Zie rikzee F Cateringbedrijf Vroem Vroemm, Sluis Dingezz Visuals, Vlissingen DJ Duck My Sick, Vlissingen Evenementenbureau Ivooh!, Terneuzen Fysiotherapiepraktijk De Fyzieo, Zierikzee Studiebegeleiding Met Zon der Jas, Vlissingen Sjoelclub Laèt Ze Mè Schuu- ve, Vlissingen Personal Management Ci vil Technics O Mooi Zo, Vlissin gen Tweedehandswinkel Oud en Fout, Zierikzee Enquête Buurtonderzoek: ga naar pzc.nl.nl/jouwbuurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38