'Dit EK komt ook zomaar uit lucht vallen' Nog voor topper tegen Juventus ligt De Boer al onder vuur in Italië w kan het voordeligst mijn auto onderhouden? Carsom weet het! 31 (5) CARSOM NL in lastige fase flexibel en trapt op de rem c m rinktifi Geen andere topcoureur combi neert EK en Eneco Tour. „Fysiolo gisch gezien kan dat ook niet", zegt Merijn Zeeman, in de Eneco Tour vanaf maandag ploegleider van Lotto-Jumbo. Sagan stapt zondagavond na het EK in Bretagne meteen in een pri- véjet die Eneco-koersdirecteur Rob Discart speciaal voor de smaakmaker regelde. Zo kan Sa gan comfortabel naar Friesland rei zen, waar maandag in Bolsward de eerste rit start. Niet Eneco-gangers als Wout Poels, Bert-Jan Lindeman en Sam Oomen zijn in Frankrijk morgen de kopstukken namens Oranje. Een renner van Lotto-Jumbo die EK en Eneco Tour had willen com bineren, zou zijn teruggefloten door de ploegleiding. „EK én Ene co, dat was voor ons een no go", al dus Zeeman, die naast fysiologi sche redenen meer bedenkingen heeft bij het continentale kam pioenschap. „Een belangrijke jon gen als Dylan Groenewegen heeft het niet eens gevraagd, maar wij hadden hem absoluut geen vrij ge geven voor het EK. De Eneco Tour is heel belangrijk voor ons, zo'n EK heeft veel minder prestige." Een mening die breed wordt ge deeld in het internationale pelo ton. Zo verkiest iedereen - behal ve Sagan - met serieuze WK-ambi- ties de etappekoers in Nederland en België duidelijk boven het eer ste EK. „Dit kampioenschap komt EK WIELRENNEN ook zomaar uit de lucht vallen, midden in een overvolle wielerka- lender", zo meent Zeeman. „Een WK is al jarenlang iets magisch aan het einde van een seizoen, maar wat is hier de waarde nou van? „Natuurlijk, die historische bete kenis moet ook groeien", zo beseft Zeeman. „Maar ik mis ook een vi sie. Een kampioenschap krijgt pas aanzien als je de ruimte creëert om de beste renners aan het ver trek te krijgen. En het deelnemers veld kan natuurlijk niet heel sterk zijn als een dag later een grote WorldTour-koers begint." Donderdag verloor Inter in ei gen huis de Europa Leaguewed strijd van het Israëlische Ha- poel Beer Sheva met 0-2. Niet al leen die nederlaag zorgde voor beroering in Italië, het veldspel van de gevallen topclub maakte vooral veel kritiek los. Zo heeft Inter in elke wedstrijd meer bal bezit dan de tegenstander, maar doet de ploeg daar niets creatiefs mee. 'Inter moet zich schamen', vindt La Gazzetta del- lo Sport. 'De Boer zinkt', zo stelt Tuttosport. Ook in de competitie gaat het niet best met Inter. Met Chievo Verona, Palermo en Pescara ken de de ploeg een relatief makke lijke seizoenstart. In die wed strijden wist hij echter maar vier punten te behalen. De Boer zelf was ook kritisch na de ne derlaag tegen Hapoel Beer She va. „Ik vind het spijtig voor de fans, want die komen naar het stadion om Inter te zien win nen. Voor mij is het onbegrijpe lijk dat de spelers het hoofd lie ten hangen na de eerste tegen- goal." Overigens is De Boer niet de enige Nederlandse trainer in last bij een buitenlandse club. Dick Advocaat startte eveneens beroerd bij Fenerbahce. Drie competitiewedstrijden lever den slechts één punt op. Met nu al zes punten achterstand op Galatasaray en Besiktas be gint de tijd al te dringen. Advo caat meldde dat hij veranderin gen zou doorvoeren. „Zo kun nen we niet verdergaan. We moeten een oplossing vinden." In het Europa Leagueduel met Zorya Luhansk werd in de zes de minuut van de extra tijd een nederlaag afgewend: 1-1. Maan dag speelt Fenerbahce uit bij Ka- simpasa. Feyenoord gaat 29 sep tember op bezoek in Istanbul. De Boer Aanvoerder Davy Klaas- sen zegt daarover: „Na tuurlijk wilden we dat onder De Boer ook. Maar als je merkt dat het druk zetten ave rechts werkt, moet je flexibel kunnen zijn." Misschien was dat nog wel de groot ste winst naast de drie punten tegen Panathinaikos. Eentje ook om morgen niet te vergeten in de lasti ge uitwedstrijd tegen Hera cles. Dijks: „Je hoort vaak dat Ajax zogenaamd geen vechtvoet- bal kan spelen, maar dat heb ben we nu toch wel laten zien." Of moet het tegen Hera cles per se weer op de Ajax-manier? Sorry, de be oogde Ajax-manier. wel symbool voor de worsteling van de gehele selectie. Prikkelen de gedachte: gaat het voetbal van Ajax onder Bosz op termijn lij ken op dat van Frank de Boer? Simpelweg omdat een iets behou dender stijl meer garanties geeft op succes. Want ook De Boer wil de heus wel dat Ajax fris en frivool zou spelen, precies zoals we dat uit het verle den kennen. zaterdag 17 september 2016 Peter Sagan doet het wél: mor gen het eerste EK voor profs rij den en een dag later starten in de Eneco Tour. Daarmee is de Slowaakse wereldkampioen een uitzondering. Arjan Schouten Plumelec Vandaag, 14.00 uur: weg rit vrouwen (111,2 km) met Chantal Blaak, Lucinda Brand, Anna van der Breggen, Ellen van Dijk en Amy Pieters. I Morgen, 10.30 uur: wegrit mannen (263,km) met Koen Bouwman, Twan Castelijns, Stef Clement, Huub Duyn, Martijn Keizer, Koen de Kort, Bert-Jan Lindeman, Sam Oomen en Wout Poels. MILAAN Het Inter Milaan van Frank de Boer draait zo slecht dat een nederlaag, morgen tegen kampioen Juventus, de trainer al zijn baan kan kos ten. Dat beweert het Italiaan se internetmedium Calcio Mer- cato. Ook andere Italiaanse media zijn genadeloos zijn voor de Nederlandse trainer. Peter Bosz heeft in de eerste maanden grote moeite om Ajax naar zijn hand te zetten. FOTO VI IMAGES 4 Peter Sagan FOTO COR VOS Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31