'Ik zou het liefste tegen PEC alweer willen spelen' 30 Bosz houdt doorgaans vast aan principes, maar toont zich Met een knappe Europese zege op zak, speelt Ajax morgen tegen Heracles. Dan zal Peter Bosz weer 'zijn' aanvallende voetbal willen spelen. Al staart hij zich niet blind op die filosofie. KNVB test videoscheids in bekertoernooi Eerste zege van FC Groningen Voorzitter rvc KNVB stapt op e voorberei ding op de wedstrijd mor genmiddag op het Almelose kunstgras ver liep voor Ajax relatief ontspannen. Ja, zware be nen misschien na die beladen wedstrijd in Athene. Maar in het hoofd toch vooral een bevredi gend gevoel. Wat wil je ook na een uitzege in Europa? Een over winning die uiteindelijk vooral op wilskracht tot stand kwam. Natuurlijk, Panathinaikos bleek geen ingespeelde wonderploeg, maar het is flauw om een belang rijke Europese zege op die manier te bagatelliseren. Een overwinning op karakter dus. Vooral dat. Over het Ajax van Bosz en zijn nieuwe speelstijl zijn, hoe pril in het seizoen ook, al kranten vol geschreven en voet balprogramma's vol gebabbeld. Bosz wil het anders doen. Maar om over een complete cultuur shock te spreken, gaat wat ver. Steeds weer vliegen diezelfde ter men je om de oren. 'Hoog druk zetten'. 'De vijfsecondenregel.' Maar vaker zie je het niet dan wel dit seizoen. In Athene? Ook niet. Althans, niet vaak. Is het erg? Na zo'n overwinning niet na tuurlijk. Koesteren zo'n winstpot je in die Griekse hectiek. Mitchell Dijks deed dat en gooide er gelijk een opvallende uitspraak tegen aan. „We hebben een plan B." Pardon? Pardon? Bosz wijkt toch juist niet af van zijn visie? Plan A, zeg maar. Dijks: „De laatste week heb ben we ook heel bewust getraind op een andere manier van spelen. Als het druk zetten niet werkt en je daardoor eigenlijk alleen maar in problemen komt. Of als we moe zijn en even op adem moe ten komen. Dan is inzakken echt niet zo verkeerd. Iets meer zeker heiden inbouwen. Het kan zo maar dat we het dit seizoen zo va ker moeten doen." Voor de goede orde: tegen Her acles zal Bosz ongetwijfeld 'ge woon' weer verder willen scha ven aan zijn ideaalbeeld. Wie Bosz kent, weet dat hij het in principe altijd op zijn manier wil doen. Maar toch is de trap op de rem, ook op trainingen dus, een opmerkelijke constatering. Of rea listisch, zo kun je het ook noe men. Want steeds weer hangt die vraag boven de club: hebben deze spelers van Ajax wel de kwalitei ten om zo dominant te spelen zo als Bosz en de clubleiding, die hem speciaal daarvoor aanstelde, willen? Twijfels daarover zijn er zat. Linksback Dijks heeft de prettige gewoonte altijd eerlijk te ant woorden. En ja, hij geeft zelf toe dat zijn matige optredens de laat ste weken ook voortkomen uit on zekerheid. In Athene sprak hij er in een persoonlijk gesprek over met Bosz. Plots was zijn spel in Griekenland beter. „Ik ben een jongen die houvast nodig heeft. Vond het wel lastig hoor: wan neer druk zetten, wanneer mee opkomen? Maar dat gesprek heeft me goed gedaan." Symbool Het voorbeeld van Dijks is per soonlijk, maar staat in zekere zin Gaat het voetbal van Ajax onder Peter Bosz op termijn lijken op dat van Frank de Boer? Opvallend monter meldde Stijn Wuytens zich gisterochtend op het trainingscomplex van AZ in Wijdewormer. Met een pleister op de gehavende kin, dat wel. „Maar verder gaat alles goed hoor", zegt hij. De Belg werd don derdagavond bewusteloos van het veld gedragen tijdens het duel met Dundalk. Wuytens moest een hele selec tie gerust stellen toen hij aan kwam, al had de foto vanuit het ziekenhuis, met twee opgestoken duimen, in de groepsapp al voor enige opluchting gezorgd. Het viel allemaal wel mee met de speler die donderdagavond een kaakslag kreeg van de Ierse doelman Gary Rogers, toen hij de bal in het doel kopte. Het beeld van een bewegingloze Wuytens was afschrikwekkend en gijzelde zeker een halfuur lang de gevoe lens van zijn medespelers. „Som migen hadden het over een gebro ken nek, anderen meenden dat Stijn zijn tong had ingeslikt", blikt trainer John van den Brom terug. „Dan denk je zelf ook al gauw aan het ergste. Ook al om dat er veel bloed vloeide. Maar dat kwam door de wond op zijn kin, het kwam niet uit zijn mond." Verrast was de oefenmeester toen hij werd gebeld door tech nisch directeur Max Huiberts dat Wuytens zich alweer had gemeld bij AZ. „Ik zou het liefste tegen PEC alweer willen spelen", zegt de hoofdpersoon zelf. „Maar dat mag niet van de dokter." Die schrijft nog even rust voor, ook al is er op de scan die donder- dagnacht werd gemaakt, geen schade te zien. Wuytens weet niet alles meer van de avond ervoor: „In de am bulance, toen ik weer bij was, hoorde ik dat ik had gescoord. Dat was me volledig ontgaan." Beelden zag hij later zelf terug. „Ik begrijp wel dat ik iedereen heb laten schrikken. Het zag er eng uit. Ik voel me nu best oké. Een klein beetje hoofdpijn. Niet meer." zaterdag 17 september 2016 VOETBAL De KNVB mag de inzet van de videoscheidsrechter in offi ciële wedstrijden gaan testen. Volgens de Nederlandse voet balbond gaat het om een we reldwijde primeur. Het duel in het bekertoernooi tussen Ajax en Willem II van volgende week woensdag wordt de aller eerste wedstrijd waarbij een scheidsrechter wordt bijge staan door een videoscheids rechter. Pol van Boekei is de arbiter bij dat duel, Danny Mak- kelie de videoscheids. Een dag later bij de bekerwedstrijd tus sen Feyenoord en FC Oss zijn de rollen omgedraaid. Beide mannen staan met elkaar in contact met een headset. VOETBAL FC Groningen heeft gisteren eindelijk de eerste overwin ning van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Ernest Fa- ber was met 5-1 te sterk voor FC Utrecht, dat wel nog altijd op de eerste zege wacht. Oussama Idrissi (foto) was van grote waarde voor de bezoe kers. Hij maakte voor rust twee doelpunten, waarvan met name zijn tweede heel fraai was. FC Groningen komt door de overwinning op plek der tien, met vijf punten uit zes duels. Utrecht, dat dit seizoen nog niet wist te winnen, houdt met drie punten op de ranglijst alleen PEC Zwolle onder zich op de ranglijst. VOETBAL Johan Lokhorst is gisteren af getreden als voorzitter van de raad van commissarissen bij de KNVB. De 64-jarige Lok horst kwam de afgelopen maanden steeds meer onder vuur te liggen, vanwege alle problemen die onder hem bin nen de KNVB ontstonden. Een meerderheid van de clubs be sloot deze week het vertrou wen op te zeggen in de rvc. Het vertrek van de voorzitter is de zoveelste wijziging in kor te tijd in de top van de voetbalbond. Lokhorst voerde het toezicht houdende orgaan van de KN VB sinds de zomer van 2012 aan. Plots gaat het bij Ajax over 'Plan Daniël Dwarswaard Amsterdam AZ is van de schrik bekomen: Stijn Wuytens (26) werd van het veld gedragen, maar man keert niets. Nik Kok Wijdewormer Stijn Wuytens staat bij AZ aan de kant met een hersenschud ding, opgelopen tegen Dundalk in de Europa League, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30