Pogba 'vermist' in de Kuip 29 PSV-roots van Berghuis De vader van Steven Berg huis, Frank Berghuis, speelde in de jeugd van PSV en debu teerde ook bij die club in het betaald voetbal. Tussen 1985-1988 kwam hij in de ere divisie 5 keer in actie in de Eindhovense hoofdmacht. meegemaakt. En ze zijn fysiek sterker. Of de fysieke duels dan meer pijn deden dan in de ere divisie? Nee, geen pijn, het zijn geen monsters. Maar het was anders. Anders ook dan Sevil- la-uit in 2014, toen het tempo ook hoog lag." 'Sevilla-uit' was twee seizoe nen geleden, toen Feyenoord in het kolkende Estadio Ramón Sanchez Pizjuan helemaal werd weggetikt door de Spanjaarden (2-0). Drie dagen later leken de Rotterdammers echter onver moeibaar in de Kuip tegen Ajax. De ploeg creëerde een enorme hoeveelheid kansen, maar verloor toch met 0-1. „Deze keer een gelijkspelletje in Eindhoven? Daar neem ik geen genoegen mee", zegt Vil- hena, die denkt dat de overwin ning tegen supersterren als Pog- ba en Ibrahimovic juist extra energie zal geven. BRITSE PERS MANCHESTER Paul Pog ba speelde zo zwak in Rot terdam, dat de Engelse krant The Sun hem als 'vermist' opgaf. Het ge zicht van de Franse mid denvelder prijkte op de achterkant van een pak melk met de begeleidende tekst: 'Heeft u deze man gezien?' De zege van Feye noord op Manchester Uni ted (1-0) lieten de media niet stilzwijgend passeren. Ook José Mourinho werd niet ongemoeid gelaten. The Times vergeleek het optreden van de Red De vils met een 'auto-onge luk' en wees fijntjes op het verschil met Feye noord. De koploper van de eredivisie leunde op Dirk Kuyt, 'een krijger van 36 jaar', een 'handvol koopjes' en 'zelfopgeleide spelers'. Manchester United moest zich schamen, Pogba in het bijzonder. 'Het is goed om te bedenken dat de se lectie van Feyenoord slechts een tiende kost van het bedrag dat United betaalde voor hem.' De stunt van Feyenoord kreeg minder aandacht, al oogsten Eric Botteghin, Ka- rim El Ahmadi en Tonny Vilhena lof. Rapporteurs bestempelden het trio bijna zonder uitzondering tot de beste spelers van het veld. De sfeer in de Kuip maakte de meest in druk. 'Het was haast niet te geloven dat de capaci teit was teruggeschroefd', schreef de Daily Mail over het lawaai na de goal van Vilhena. In ditzelfde weekeinde een jaar ge leden reisde PSV naar Almelo voor een uitbeurt tegen Heracles. Een paar dagen na de 2-1 zege te gen United volgde nu een neder laag met dezelfde cijfers. En daar viel toen helemaal niks op af te dingen. „Wij hadden destijds duidelijk moeite om de knop om te zetten", zegt PSV-trainer Phillip Cocu. „Het gaat altijd om de adrenaline die je als speler aanmaakt. Heb je na een grote Europese wedstrijd een minder aansprekend duel in eigen land, dan gaat dat moeilijker dan wanneer je ook in de eredivi sie meteen een topper speelt. Daar om is het geen nadeel voor Feye noord dat ze zich nu moeten opla den voor PSV-uit. De adrenaline, die stroomt vanzelf weer bij hun." Cocu keek Feyenoord - Man chester United op televisie en zag een duidelijke parallel met de mid- weekse wedstrijd van zijn eigen ploeg tegen Atlético Madrid. „Ik vond beide wedstrijden van hoog niveau. We hebben het allebei op dezelfde manier aangepakt. Euro pese wedstrijden vragen om een iets zakelijker benadering. Je moet het compact houden op eigen heift, maar ook een bepaalde over tuiging tonen als je zelf de bal hebt. Feyenoord deed dat uitste kend vond ik, zoals ik ook onze spelers heb gecomplimenteerd voor hun optreden tegen Atlético. Wij konden gelijke tred houden met de Champions Leaguefinalist van afgelopen mei. Ook bij ons is het vertrouwen groot." Cocu zei voor dit seizoen dat hij Feyenoord als serieuze concurrent verwacht in de titelstrijd. „En tot nu toe bevestigen ze dat. Ze zijn constanter, vaster en gewoon ook een jaar verder als team. Klaar om de strijd met Ajax en PSV om het kampioenschap aan te gaan." Oude beelden Op weg naar de aftrap krijgen de PSV-spelers nog beelden te zien van de eerdere confrontatie met de Rotterdammers van eind juli in de strijd om de Johan Cruijflf Schaal. Maar Cocu maakt er be wust geen uitgebreide terugblik van. „Want er is sindsdien toch al weer het nodige veranderd aan beide kanten. Het interessante was dat die wedstrijd om de CruijfF Schaal twee heel verschil lende helften kende. Dat zie je steeds vaker, er zijn niet veel teams meer die een hele wedstrijd van start tot finish domineren. Zo'n wedstrijd met twee gezich ten kan het nu weer worden." Bij PSV is iedereen de slag met Atlético goed doorgekomen. Al leen verdediger Daniel Schwaab trainde gisteren nog apart van de groep, maar lijkt inzetbaar. Naar verwachting schakelt PSV na het 5-3-2-systeem van dinsdag terug naar het gebruikelijke 4-3-3. zaterdag 17 september 2016 In de afgelopen 12 ere divisie-seizoenen won Feyenoord slechts 1 keer op bezoek bij PSV: op 13 april 2014 werd het 0-2 door goals van Joris Mathijsen en Daryl Janmaat. PSV en Feyenoord speelden 60 keer eer der in Eindhoven tegen elkaar in de ere divisie. PSV won 32 onderlinge duels, Feyenoord 19 keer. duel ooit' 3 Hetzelfde weekeinde, een jaar geleden, leed PSV op bezoek bij Heracles Almelo verrassend de eer ste nederlaag van het seizoen. De club uit Almelo veroverde daarmee zelfs de koppositie, foto pro shots PSV weet hoe lastig het is om knop om te zetten Bij PSV maakten ze vorig sei zoen zelf mee wat er allemaal loskomt na een prachtige Euro pese zege tegen Manchester United. En vooral ook hoe moei lijk het kan zijn om dezelfde scherpte en beleving op te brengen in de eerste competitie wedstrijd erna. Maarten Wijffels Eindhoven Vorig seizoen ging PSV na de Champions Leagezege tegen Manchester United op bezoek bij Heracles met 2-1 onderuit. Thuis tegen Feyenoord zal PSV morgen beter opgeladen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29