u 28 SJOERD MOSSOU Alle ballen op Schwaab Na de zege op Manchester United, wacht voor Feyenoord morgen alweer de kraker tegen PSV. EREDIVISIETOPPER PSV-FEYENOORD j Column Donderdagavond zat ik op de kinderafde ling van een ziekenhuis, toen door de gangen weerklonk dat Zlatan Ibrahimo- vic een 'kankerjood' was. Voor de zekerheid zet te ik het geluid ietsje zachter. Mijn dochter (an derhalfjaar, virus, bijna beter) sliep aan de over kant van de gang. Zo op televisie zag de Kuip er gek uit, met die rare zwarte doeken. Het applaus klonk anders, alsof het geluid tegen het bouwplastic aan klater de. Over het stadion is al erg veel geschreven. Meestal met liefde en bewondering, soms ook in letters van schaamte. Maar zelden kwamen erger nis, onbegrip, opwinding en liefde zo innig sa men als deze week. Oneindig ging het over de maatregelen die het bestuur van Feyenoord had moeten nemen, uit angst voor een nieuwe UEFA-straf. Grote doeken, hoge netten, minder mensen. Gevoelsmatig vond onge veer de helft van de mens heid het triest en belachelijk, de andere helft had juist be grip. En na de t-o winst op Manchester United ging het alleen nog maar over de alou de magie van de Kuip die, no ta bene halfvol, Feyenoord naar een formidabele, memo rabele overwinning had ge stuwd. Kijk een beetje uit met de mantel der liefde Ook voor de televisie kreeg je dat volop mee. Het geluid galmde, de regie bracht de dolblije tri bunes prachtig in beeld en ik ben er inmiddels vaak genoeg geweest om het te weten: de Kuip is ongeëvenaard op dagen van glorie. Overweldi gend, in letterlijke zin. Maar u voelt 'm al aankomen: daar hoort wel een komma achter. De Kuip is als een weerga loos mooie vrouw die je beminnen wilt, maar die ook uit haar bek kan stinken en die zich on uitstaanbaar kan gedragen. De hamvraag is: zeg je er wat van? Durf je dat lekkere wijf op gezette tijden ook de waarheid te vertellen of ben je bang dat ze boos wegloopt, krijsend en tierend? Zie hier het onderhuidse probleem van Feye noord en misschien wel de grootste uitdaging van de club in al zijn geledingen. Want voor de korte termijn was het ongetwijfeld onontkoom baar; die maatregelen in het stadion. De club kon haast niet meer anders. Maar wan neer durft Feyenoord eindelijk eens onverdoofd in zijn eigen vlees te snijden, doelgericht, speci fiek op de rotte plekken, om het probleem ook op de wat langere termijn op te lossen? Het is heel gemakkelijk en dankbaar om het Le gioen te roemen als het geweldige fenomeen dat het is. Gaat erin als koek, dat soort teksten. Maar wanneer durven Dirk Kuyt, Gerard Meijer, Peter Houtman, de voorzitter, de trainer, de directeur en al die andere boegbeelden zich eens écht uit te spreken op de momenten dat het misgaat? Niet één keer en halfslachtig, maar gewoon con sequent en zonder krampjes, op een manier zo als dat in de laatste 30 jaar niet of nauwelijks is gebeurd? Welke Feyenoorder heeft, juist op een fantas tische avond tegen Manchester United, de ballen om te zeggen dat het niet normaal is: een tegen stander massaal voor 'kankerjood' uitmaken, no ta bene vier dagen na die hartverwarmende knuf- felberenactie van ADO Den Haag? Kijk een beetje uit met de mantel der liefde, wil ik maar zeggen. Eronder groeit onkruid. Robben begint op bank bij Bayern Simeone verkort contract bij Atléti De tegengoals die Feye noord dit seizoen in de competitie incasseerde, werden gemaakt door spelers die nooit eerder in de eredivisie scoor den (Stanley Eibers van Excelsior en Ludcinio Marengo van ADO). Bij PSV scoorde onder an dere Daniel Schwaab (foto) nog niet. V Direct na het duel kregen we shakes om het herstel te bevorderen hena op het Rotterdamse mid denveld moet het Brabantse mid denrif opjagen. In Eindhoven liet PSV al zo vaak zien dat het razendsnel kan omschakelen van verdedigen naar aanvallen. Maar Feyenoord bulkt van het zelfvertrouwen. „Het moet bij ons compact staan, dat is cruciaal", zegt Vilhena. „Dan is er ook nooit paniek. En we zullen er heel kort op zitten. Dat is iets anders dan gaan lopen schoppen. Al was dat tegen Man chester United gemakkelijker, want ik vind dat ze in Europa toch minder snel affluiten dan in de eredivisie." Als Vilhena en El Ahmadi ook morgen weer vol druk op de bal willen geven, zullen ze dezelfde energie als donderdag moeten hebben. „Direct na het duel met Manchester kregen we shakes die het herstel bevorderen. Er stond pasta klaar, er zijn vitaminepil len. De vermoeidheid wordt weg gemasseerd. Ik ben eerlijk: als je na afloop van zo'n wedstrijd als tegen Manchester in de kleedka mer zit, voel je de vermoeidheid echt. Op het veld kon ik blijven gaan, al was het de zwaarste wed strijd die ik ooit heb gespeeld. „Die sprint voor mijn doelpunt was lang en al ver in de tweede helft. Ik herkende het moment. United speelde sneller dan ik had Tonny Vilhena knikt. Dat moment vier jaar geleden herinnert hij zich nog wel, hoewel hij zelf niet op het veld stond. PSV - Feyenoord was in september 2012 nog geen mi nuut bezig en Jordy Clasie lag al op de grond. Omver gekegeld door de Zweedse beroepsprovoca teur Ola Toivonen. De toon was gezet, PSV was de baas en op de 3-0 nederlaag van Feyenoord viel niet veel af te dingen. „Of zoiets ons dat nu nog zal overkomen?" zegt Vilhena. „Ik denk het niet. Dit elftal is gegroeid, we gaan niet zomaar opzij." Dat bewees Feyenoord don derdagavond in de Kuip tegen Manchester United. Een school voorbeeld van tot het gaatje gaan, maar ook van 'tot hier en niet ver der'. Ook niet als je tegenstander Paul Pogba heet en 105 miljoen euro heeft gekost. Vilhena geeft toe dat het de zwaarste wedstrijd uit zijn loopbaan is geweest. „Dit was heel zwaar en dan heeft Man chester United misschien ook nog niet alles gegeven", zegt hij. „Dan ben je na afloop moe, heel moe. Maar de club geeft tips hoe we het beste kunnen rusten." Dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Vilhena bijvoorbeeld zat na de wedstrijd tegen United tot diep in de nacht thuis op de bank. Te veel adrenaline, te wei nig slaap. „Dat haal ik nog wel in voor het duel met PSV", zegt hij lachend. „We weten hoe belang rijk die wedstrijd voor ons is." Doordenderen Feyenoord wil morgen in Eindho ven doordenderen. De Rotter dammers verloren van de laatste twintig officiële wedstrijden slechts eenmaal, maar dat was dan weer wel tegen PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal, in augustus in de Arena. Het krachtige, defensieve blok met Karim El Ahmadi en Tonny Vil- zaterdag 17 september 2016 @sjoerdmossou Onkruid VOETBAL De rentree van Arjen Robben (32) bij Bayern München is aan staande. De Ne derlandse vleu gelspits heeft deze week weer volop meege daan met de groepstraining en verlangt naar zijn eerste com petitiewedstrijd in meer dan een halfjaar. Hij keert vandaag in het thuisduel met FC Ingolstadt te rug in de selec tie, maar begint op de bank. VOETBAL Diego Simeone heeft zijn con tract bij Atlético Madrid verkort. De Argentijnse trainer verleng de in maart zijn verbintenis tot medio 2020, maar heeft deze nu laten terug schroeven naar medio 2018. „Er verandert verder helemaal niets", stelde Simeone gisteren. Vol gens Spaanse media is het sala ris van de trainer verhoogd. ■E o a 'Mij n zwaarste Mikos Gouka Rotterdam Tonny Vilhena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28