24 SI- KIJKT TV Filmdiva Claudia Cardinale (78), die gisteravond op het festival Film by the Sea een oeuvreprijs ontving, weet van geen ophouden. Binnenkort begint ze aan haar 117de speelfilm. „Stilzitten is voor mij de hel." Veel prijzen, maar nooit een Oscar Angela Een wonder. Gewoon op donderdagavond op NPOi. Niet bij de EO of KRO, waar je het zou verwachten, maar bij Ik Vertrek van de TROS. Don was na een bedrijfsongeluk al 15 jaar ver oordeeld tot een rolstoel. Maar nadat hij met vrouw Brigitte en drie dochters van de Hoekse Waard naar het Franse Lot-et-Garonne emi greerde om een luxe camping te beginnen, kwam opeens het gevoel in zijn benen terug. Eerst liep hij voorzichtig met een stok, maar toen hun eerste hoogseizoen aanbrak, beende hij driftig van safaritent naar safaritent met schoon beddengoed. mij meer mensen, gezien de reacties op Twit ter. Hoe kon dit? Ik verwachtte op z'n minst een opgewonden Franse arts, type Louis de Funès, in beeld om het wonder medisch te ver klaren. Maar niets. De septic tank - altijd weer de septic tank - die niet ingegraven mocht wor den, kreeg meer aandacht. Net als het geschar rel van het explosief gegroeide huisvarken Pien. Dat kan natuurlijk niet. De makers hadden Dons wonderbaarlijke opstanding uit de rol stoel véél beter moeten uitleggen. Nu was het vooral lekker speculeren voor de buis: waren we hier een stel bedriegers op het spoor? Geval letje bijstandsfraude, een Tara Singh Varmaat je? Daar waren Don en zijn gezin gisteren op hun beurt boos en verdrietig over, want dat zijn ze niet. De TROS wast de handen in on schuld: het was een bewuste keuze er niet te veel nadruk op te leggen, Ik Vertrek gaat over emigratie en is geen Vinger aan de Pols. Je kunt het ook negatiever uitleggen: de om roep is gebaat bij al die speculaties. Het gaat in alle huiskamers alwéér dagenlang over Ik Ver trek. Net als twee weken geleden, bij de naïeve Drentenaren die naar Hongarije verhuisden met hun 17 papegaaien en 2 teckels. Dat is goed voor de kijkcijfers van komende afleveringen, met nieuwe mafkezen of bijzondere verhalen. Gevalletje scoren over de rug van, zeg maar. Als ik Don en Brigitte was, zou ik niet blij ven hangen in boosheid maar er een win-winsi- tuatie van maken. Ze moeten 'het wonder van Lot-et-Garonne' enorm uitbuiten. Adverteren met speciale arrangementen, campingwater bottelen en verkopen via internet. Want er zit daar klaarblijkelijk iets bijzonders in de grond. En nee, het is geen septic tank. Quote van de dag 'Dan denk ik: waarom doe ik dit? Ik had lerares kunnen zijn.' Schuldig aan dood Bobbi Woezel en Pip uitgesteld e oogt zowel broos als veer krachtig. Haar beroemde brui ne ogen vlam men nog steeds. Zeker als ket tingrookster Claudia Cardinale (78) vol vuur praat over haar film- herinneringen. Puttend uit ruim honderd rol len is er meer dan voldoende ge sprekstof voor de filmlegende die gisteravond tijdens Film by the sea, het filmfestival van Vlissin- gen, een onderscheiding voor haar oeuvre ontving. Vanzelfspre kend komt in het gesprek haar rol in de iconische western Once Upon a Time in the West (1968) ter sprake, waarin zij als enige vrouw schitterde naast Charles Branson, Jason Robards en Hen ry Fonda. Bepaalde opnamen staan haar nog helder voor ogen. Zoals de klap die Robards op haar billen gaf wanneer zijn personage Cheyenne afscheid van haar neemt. „Hij verraste mij volko men. Maar ik vergaf hem meteen. Jason werd een dierbare vriend", CLAUDIA CARDINALE aldus Cardinale, die nooit een naaktscène speelde. „Dat weiger de ik altijd. Het mysterie van een actrice moet altijd intact blijven", zegt zij met een ondeugende blik. Ook memorabel uit de western van Sergio Leone is de verkrach tingsscène door Henry Fonda. „Zijn vrouw was heel jaloers. Zij stond naast de camera toen die scène werd opgenomen. Maar zij hoefde zich geen zorgen te ma ken. Ik was helemaal niet in Fon- Marlon Brando wilde mij veroveren, maar ik heb hem de deur gewezen. Daar heb ik wel een beetje spijt van da geïnteresseerd." Over haar liefdesleven is Cardi nale altijd discreet geweest. Ook in de vier Franstalige boeken die zij over haar carrière schreef. Een speciale plaats heeft zij voor de Amerikaanse acteur Rock Hudson ingeruimd. „Wij gingen innig met elkaar om. Hij sliep re gelmatig in mijn huis. Hij kon destijds in Hollywood niet voor zijn homoseksualiteit uitkomen. Daarom was het wel handig dat wij zogenaamd een stelletje wa ren." Cardinale gooit in sneltrein vaart enkele grote namen op ta fel. „Met Omar Shariffkon ik heel goed opschieten. Een heerlij ke man om mee te nemen naar het casino. Hij kon goed pokeren, vermoedelijk door zijn ervaring als bridgespeler. Marlon Brando wilde mij veroveren, maar ik heb hem de deur gewezen. Daar heb ik wel een beetje spijt van, want ik vond hem toen woest aantrek kelijk." Dat de in Tunesië geboren Car dinale actrice is geworden, be rust op toeval. Ze werd tijdens een schoonheidswedstrijd ont dekt en mocht als beloning naar het Filmfestival van Venetië. „Ik zaterdag 17 september 2016 Wonder Ik tuimelde nog net niet van de bank, en met ■i Reageren: angela@persgroep.nl —Britney Spears twijfelt wel eens over haar loopbaan als zangeres, zegt ze tegen muziektijdschrift NME. VERHOOR Nick Gordon is aansprakelijk ge steld voor de dood van zijn vriendin Bobbi Kristina Brown, dochter van zan geres Whitney Houston. De 26-jarige Gor don kwam niet opdagen bij de rechtbank in At lanta voor een verhoor. SHOW De eerste editie van Woezel en Pip - De Tover tuin in Ahoy is uit gesteld. De orga nisator zegt dat de kwaliteit van de voorstelling niet kan worden gegarandeerd. Mensen met een kaartje krijgen hun geld terug. Een nieuwe da tum is nog niet bekend. ik hou nog steeds van gevaar' Ab Zagt Loopbaan Ontdekt tijdens een missverkiezing. Staat sinds haar 17de voor de came ra. Haar doorbraak als actrice was onder regie van Federico Fellini: '8L2 (1963). Een van haar mentoren was regisseur Luchino Visconti, met wie zij onder meer 'II Gattorpardo' (1963) maakte. Bij het grote publiek is zij vooral bekend door 'Once Upon a Time in the West' (1968) en de eerste Pink Panther-film uit 1963. Prijzen Cardinale werd diver se keren bekroond als beste actrice, onder meer op de fes tivals van Venetië en Berlijn. Zij is nooit genomineerd voor een Oscar. Claudia Cardinale in de western Once upon a time in the west. Claudia Cardinale in de film II Gatto- pardo van Luchino Visconti.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24