€100 De bewogen jaren van Harry van Bommel Kras Kortingsdagen Walcheren Verlies kerncentrale in 2015 Door de historisch lage energieprijzen incasseren de eigenaren van de kern centrale, Delta en RWE, samen een verlies van ruim 90 miljoen euro. Nooit meer vroeg op met Giel Beelen Tot korting p.p. Nieuwsmedia Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 7ocP9 „Echt fantastisch", zei Claudia Cardinale over de Grand Acting Award, die ze gisteravond bij Film by the Sea ontving. De legendarische actrice is al weer bezig met haar volgende films. P24&zeeland5 Jarenlang was de kerncentrale in Borssele een goudmijn voor Delta en RWE, maar sinds vorig jaar staat de nucleaire stroomfabriek fi nancieel onder water. Oorzaak zijn de extreem lage energieprij zen. De aandeelhouders Delta (70 procent) en RWE (30 procent) moeten over 2015 een verlies van rond de 90 miljoen euro slikken. Beide energiebedrijven zwijgen over hoeveel verlies de kerncentra le heeft opgeleverd. Dat is concur rentiegevoelige informatie. Een rekensom die door deskun digen wordt bevestigd, geeft een nauwkeurig beeld van de verlie zen op de nucleaire stroomproduc- tie. Uit het jaarverslag van EPZ, de exploitant van de kerncentrale, blijkt dat Borssele vorig jaar 6,2 miljoen megawattuur (MWh) aan elektriciteit heeft geproduceerd. Aandeelhouder Delta verkoopt die stroom en betaalt EPZ daar voor een vast bedrag, een zogehe ten tolling fee. Die is vastgelegd op 45 euro per MWh. Dat bedrag bevat niet alleen een vergoeding voor de productie van stroom, maar ook voor financiële verplichtingen zoals investerin gen in het Fukushima-proof ma ken van Borssele en stortingen in het fonds voor de sloop van de kerncentrale na 2033. De marktprijzen schommelden in 2015 rond de 30 euro per MWh. Dat betekent dat Delta per mega wattuur zo'n 15 euro verlies lijdt. Dat komt neer op een verlies van rond de 65 miljoen euro in 2015 (70 procent van het totale verlies van 93 miljoen). Splitsing Delta moet 1 juli volgend jaar ge splitst zijn. Dat betekent het eind van het energiebedrijf. Verschillen de onderdelen staan nu in de ver koop. Zoals dat wel kan bij een gasgestookte of kolencentrale, kan Delta de kerncentrale niet even stilzetten. Dat is technisch, con tractueel en financieel lastig. Verkoop is ingewikkeld, want Borssele mag niet in buitenlandse handen komen. Binnenlandse ko pers zijn er niet. Omdat EPZ het zonder moeder Delta niet redt, ho pen de aandeelhouders van Delta - provincie en gemeenten - op fi nanciële ruggensteun van het Rijk. Minister Kamp van Economische Zaken weigert dat tot nu toe, maar op verzoek van de PvdA in de Kamer laat het kabi net nu wel alle feiten en cijfers van de kerncentrale onderzoeken. W Radiostation 3FM wil verjongen D Na 12 jaar stopt Beelen met show I Speelse jongen uit Soest wordt stylistvSI modemerken. 'Mensen een glimlach bezorgen, dat vind ik I v°ór2l zaterdag 17 september 2016 De PZC is onderdeel van Kalm weer pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 220 Slajvslaq: Rotterdam H|| Zie: kras.nl/actievoorwaarden Borssele kost Delta 65 miljoen 'Ik stop nog lang niet' Frank Balkenende Borssele Audrey Heoburn Gouden i Eeuw Dit magie niet missen uit de najaars- en wintercollecties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1