13 Van poederkleurige ensembles tot felrode blikvangers. Koningin Maxima loopt weg met de creaties van zijn modehuis Natan. Ontwerper Edouard Vermeulen: „Ik zeg het als iets haar niet staat." Het is fantastisch dat ik nu raad mac geven aan de nieuwe generatie monarchen M met humor op: hij prees beide dames om hun goede smaak." „Nee, dat doe ik niet. Is de konin gin in Brussel en er komt een te lefoontje, dan ga ik kijken. Ver der moet iedereen voor de haute couture naar de Avenue Louise komen. Daar zijn alle faciliteiten. Pasruimtes, naaisters, verschil lende modellen, bijbehorende ac cessoires. Zo kan ik een outfit in het geheel zien en advies geven. Daarin ben ik altijd eerlijk: ook tegen koningin Maxima zal ik zeggen als iets haar niet staat. Dat is beroepseer." „Ze heeft een mooie uitstraling en weet wat haar goed staat zon der dat te benadrukken. Ook kan ze veel stijlen dragen: kijk naar de liberty-jurken tijdens het be zoek aan Indonesië. Minimalis me is niet het goede woord, eer der vrouwelijkheid. Ze is ook heel vrouwelijk. En net als konin gin Mathilde en Kate Middleton is zij een dame die middenin de actualiteit en het leven staat. Ze hebben kinderen, willen gekleed voor de dag komen maar wel met de trends meegaan. Zo'n icoon als koningin Elizabeth is echt van andere tijden. Haar hoed, mantelpak en grote tas, je herkent haar alleen al aan haar silhouet. Kate Middleton en Maxima lopen totaal anders." „Ik houd van vrouwelijke elegan tie a la Audrey Hepburn en Jackie Kennedy. Stijliconen uit de jaren 50. Die periode vind ik nog altijd het mooiste modetijd perk. Gracieus, smaakvol en voor al tijdloos. Vroeger hadden ont werpers drie soorten klanten. Dochter, moeder, oma. Nu is er nog maar één vrouw. Ik bedoel: een moeder van 48 kleedt zich hetzelfde als haar dochter van 25. Mensen ogen jonger, sportiever, doen langer hun best. Ze willen de wereld zien en besteden zorg en aandacht aan hun uiterlijk. Vrouwen kopen jeans, oversize- de blouses en mooie accessoires. Schoenen en tassen zijn belang rijk voor de sociale status." „Ik ontwerp voor alle vrouwen. De beperking zit in de gelegen heid. Ik maak niet zozeer avond maar eerder receptiekledij. Hu welijken, speciale feesten. Dan willen velen in een bijzondere ja pon verschijnen. Chiquer voor de dag komen. Daarnaast komen er ook nog carrièrevrouwen die vanwege hun beroep gedistin geerd hun opwachting moeten en willen maken." „Ik wil natuurlijk het liefst zo veel mogelijk klanten hebben. Maar uit respect zou ik zeggen: ik kan u niet helpen. Haar lichaam past niet in mijn collec tie, de fit en materialen botsen met haar weinig verhullende sexy stijl. Ik kan niet iedere vrouw gelukkig maken." Fonkelende etala ges, hoogpolig ta pijt. Zijn mode huis Natan aan de Brusselse Ave nue Louise ademt allure. In het kantoor erboven luncht Edouard Vermeulen (59) met een gifgroene spinazieshake. Om zijn gestroomlijnde vorm te on derhouden. Ook blijft hij fit door te zwemmen en zijn dage lijkse rondje 'hardwandelen' - rennen durft hij het niet te noe men - om half acht 's ochtends. Want na 33 jaar minstens 12 uur per dag werken en bijna 70 prêt-a-porter en haute couture collecties, heeft de Belg af en toe last van sleet op de conditie. Zijn ambitie blijkt echter onaangetast en daarom opent hij volgende week zijn achtste winkel; aan de P.C. Hooftstraat in Amsterdam. „Na al die tijd heb ik nog de drang om mezelf te bewijzen en te ontwikkelen. Waarschijnlijk omdat ik autodidact ben. Ik heb mezelf alles geleerd, elke cent in de onderneming gestoken. Ik ben getrouwd met Natan." Misschien dat hij daarom nog single is. „Spijtig, maar zo loopt het leven", analyseert de ontwer per die zijn eigen garderobe als overzichtelijk bestempelt. Wat donkerblauwe truien en over hemden, een rijtje wit, klassieke jeans en hooguit twintig paar schoenen. „Ik ben geen fashion victim. Mijn clientèle evenmin." Hij mag koningin Maxima tot zijn fans rekenen. Net als de Bel gische koninginnen Mathilde en Paola en Luxemburgse en Zweed se royalty. Vermeulens blikvan gers in Nederland: de blauwe jurkjes van de prinsesjes tijdens de inhuldiging van koning Wil lem-Alexander, Maxima's poe derkleurige abdicatie-ensemble en haar felrode outfit tijdens het staatsbezoek op Sint Eustatius. „Voila, ik denk dat mijn stijl aan spreekt. Maar voor een deel is het destiny, mijn levenslot. In 1999 vroeg koningin Paola mij de bruidsjurk van toen nog prin ses Mathilde te maken. Dan weet je de ogen van de wereld op je ge richt. Dat is in mijn vak belang rijk, in de etalage staan. Het ko ningshuis van Zweden kwam hier terecht omdat ze van andere royals over Natan gehoord had den. Er wordt onderling gepraat over outfits. Ik vind het fantas tisch dat ik nu raad mag geven aan de nieuwe generatie monar chen. Die jonge koppels staan veel meer middenin het leven dan hun voorgangers." „Wanneer koningin Maxima mij vraagt om iets voor een belang rijk staatsbezoek zal ik dat zeker doen als mijn agenda dat toelaat. Verder kan ik geen 100 procent exclusiviteit garanderen. Het is te duur om enkel unieke spullen te verkopen. We maken drie, vier, vijf exemplaren van een be paalde japon en noteren voor wie en voor welke gelegenheid en melden dat aan betreffende dames. Bij wijze van service. Toch is het voorgekomen dat ie dereen stil viel toen bij een tuin feest op het kasteel van Laken een genodigde dezelfde jurk droeg als koningin Paola. Er ging een schok door het paleis: wat nu? De koning loste het mooi en zaterdag 17 september 2016 Gaat u ook op thuisbezoek, met jurken in de auto naar Villa Ei kenhorst? Wat maakt Maxima koninklijk? Hoe zou u uw stijl omschrijven? Wie draagt uw kleding? Is het slecht voor uw imago als Kim Kardashian ineens komt shoppen? vrouwe ijkeeeaantie Annemart van Rhee Brussel Waarom mag u zoveel royalty tot uw klantenkring rekenen? Maakt u nog wel eens iets exclu siefs op verzoek van een konin gin?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13