12 NI IÉ 849 14-daagse Kerstreis Portugal Co mee met Peter Langhout Reizen Als er één ding is waar Michelle Obama echt een hekel aan heeft, dan is het wel campagne voeren. Politiek is eigenlijk sowieso niets voor haar - toen haar echtgenoot zich kandidaat wilde stellen voor het presidentschap probeerde ze dat aanvankelijk uit zijn hoofd te praten. Maar gisteren stond Mi chelle Obama toch in de piste van het grootste politieke circus ter wereld. In Fairfax, Virginia, op een half uurtje rijden van het Witte Huis, vraagt de First Lady studenten om in november op Hillary Clinton te stemmen. Michell Obama neemt er Do nald Trump scherp de maat, door zijn complottheorieën over de ge boorteplaats van haar man en daar mee de legitimiteit van zijn presi dentschap aan de kaak te stellen. Trump zaaide er deze week nog eens twijfel over, toen hij in een interview met de krant Washing ton Post weigerde te zeggen dat Obama in Amerika ter wereld kwam, zoals zijn geboortecertifi caat bewijst. Pas gisteren sprak Trump dat uit - vergezeld van de leugen dat niet hij, maar Clinton de bron is van het verhaal dat Obama mis schien wel in het land van zijn va der, Kenia, geboren is. Michelle Obama: „Mijn echtgenoot heeft de vragen beantwoord, door de lat hoog te leggen, toen anderen zich laag gedroegen." Boodschapper Het is het eerste solo-optreden van de First Lady, die de komende weken op meer verkiezingsrally's Mijn echtgenoot heeft de vragen beantwoord, door de lat hoog te leggen, toen anderen zich laag gedroegen wordt verwacht. Hillary Clinton kan wel wat hulp gebruiken nu Donald Trump haar op de hielen zit in de peilingen. En Michelle Obama kan als een van de popu lairste politieke figuren van de VS een effectieve boodschapper zijn. Ongeveer tweederde van de Amerikanen is positief over de First Lady. Ze is een online feno meen sinds ze videofilmpjes op nam met komieken als Ellen De- Generes en James Corden, waarin ze karaoke zingt of boodschappen doet. Mede vanwege haar afkeer van politieke spelletjes en focus op on omstreden kwesties als gezond le ven en onderwijs, wordt ze gezien als authentiek, iets waar het ima go van Hillary Clinton een ernstig gebrek aan heeft. 'Hildebeest' Michelle Obama en Hillary Clin ton zijn overigens geen vriendin nen. De felle campagne van 2008, waarin Barack Obama Hillary Clinton versloeg, heeft een vieze nasmaak achtergelaten en die is nog niet helemaal geneutrali seerd. Michelle Obama was destijds ziedend over de keiharde, soms spottende aanvallen van Clinton. Ze zou Hillary 'Hildebeest' heb ben gedoopt, naar de Afrikaanse gnoe die ook wel wildebeest heet. „Ik wil niet zeggen dat ze haar neus ophaalt voor de Clintons", zegt een voormalig Obama-advi- seur tegen Kate Andersen Brower in haar boek over First Ladies, „maar dat doet ze wel min of meer." Om te voorkomen dat Donald Trump de successen van Obama ongedaan maakt, doen de Oba- ma's er nu toch alles aan Hillary Clinton in het Witte Huis te krij gen. De president zelf sprong deze week ook bij, met een verkiezings bijeenkomst in Philadelphia, Penn sylvania, een cruciale staat om de Republikein Trump van de over winning af te houden. A Edouard Vermeulen, foto robin utrecht Koningin Maxima in diverse creaties van Vermeulen, fotosanp zaterdag 17 september 2016 Hillary's geheime wapen is Michelle De Democratische presidents kandidaat Hillary Clinton heeft haar geheime wapen van stal ge haald: Michelle Obama. Ze kon den elkaar lang niet luchten of zien, maar hebben elkaar nu no dig. Karlijn van Houwelingen Fairfax Michelle Obama fotozachgibson/afp Michelle Obama de kerstbrochure Uw prijs: Inclusief Reiscode: BE41507 Vervoer per luxe bus Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Kerstdiner op 24 december Lunch op 25 december Oudejaarsfeest op 31 december •S Koffie met gebak op de heenreis advertentiecode: Vertrek 21 dec. metvertrekgarantie WEGENER37 Deze kerstreis naar Portugal gaat ons veel moois brengen. Geniet van schitterende bergland schappen, lieflijke dorpjes met kronkelende straatjes, pittoreske huisjes en een indrukwek kende natuur. Ontmoet de gastvrije Portugese bevolking en bewonder prachtige steden zoals Porto en Coimbra. Tevens nemen wij u mee naar het bekende bedevaartsoord Fatima en het kleur rijke vissersdorp Aveiro. Hier waant u zich voor even in Venetië. 3 3 nZ 7 dagen h Kijk op peterlanghout.nl of bel 0172-468800

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12