Voor eens en altijd 3 1 4 2 5 L zijn nieuwe boek clichés en mythes over mannen en seks. „Mannen denken niet om de 7 seconden aan seks". 10 NI Vijf mythes over mannen en seks Seksuoloog Wim Slabbinck doorprikt in Echte mannen weten van aanpakken, heb ben geen hulp nodig tussen de lakens - laat staan seksboeken. Met dat huizenhoge cliché in het achterhoofd schreef seksuo loog Wim Slabbinck het boek Waarom mannen geen seksboeken kopen. Daarin ont kracht hij elf mythes over mannen en seks. Wist u bijvoorbeeld dat een ochtenderec tie eigenlijk niet bestaat? Ze komt gewillig naar kleine flieters, en rekt zich uit bij lange." Schrap die penisver lenging ook maar van je kerstgeschenken lijstje, want er bestaan geen zinvolle ver lengingen. Mannen bulken van het testosteron en heb ben dus altijd goesting in bed- sport. Want mannen denken om de 7 seconden aan seks. Toch? „Helemaal niet. Uit een Amerikaans onderzoek blijkt dat mannen om de 42 minuten aan denken. Vrouwen iedere 77 minuten." U vindt dat nog veel? Weet dan dat de proef ge beurde bij universiteitsstuden ten. „Die hebben daar nog tijd voor." Dat mannen vaker dan vrou wen aan seks denken heeft on der meer te maken met opvoe ding en rolpatronen. „Jongens leren al snel dat ze aan hun ver langens mogen, zelfs moeten, voldoen. Ze zien pikante magazines en merken dat por no op hen is afgestemd. Logisch dat ze dan meer naar seks verlangen. Bij driekwart van de mannen borrelt dat verlangen trou wens spontaan op. Bij vrouwen gebeurt het net andersom: zij hebben meestal een responsieve lust, die voortvloeit uit fysiek contact en opwinding." Slabbinck bena drukt dat het één niet beter is dan het an der en al zeker niets zegt over hoe graag je partner je ziet. Af en toe hapert de machine, dat is een normale zaak „Af en toe hapert de machine eens, dat is de normaalste zaak van de wereld. Roken en alcohol zijn bekende dooddoeners, maar ook overgewicht, suiker, sloten kof fie en te veel cholesterol zijn niet erectiebe- vorderend. Het is ook normaal dat je op la tere leeftijd meer moeite hebt om je lid te rechten. Neem dan zeker je tijd voor voor spel. Laat de motor goed warm- draaien. Je tankt nu geen su per meer, maar diesel. Ook sporten en fysiek werk verzet ten komen de fitheid van je pe nis ten goede. Wat helemaal niet klopt, is dat een ochtenderectie stan daard is. Slechts één op tien mannen zegt (bijna) altijd een stijve te hebben als hij wakker wordt. Een 'ochtenderectie' be staat eigenlijk niet, het gaat om nachterecties. Vier a vijf keer per nacht krijg je tijdens je remslaap (de fase na je die pe slaap, waarin je droomt; red.) een spontane stijve. Als je wekker je plots uit een andere fase wekt, is er geen sprake van een erectie." Raymond van het Groenewoud is niet de enige, iedere man wil de grootste hebben. Maar voor eens en voor altijd: de lengte van je penis doet er niet toe. „Neem alle onderzoekjes die in vrouwenbladen ver schijnen met een stevige korrel zout. Op het zicht zullen vrouwen een lid kiezen dat enkele centimeters groter is dan het ge middelde." Maar als het puntje bij paaltje komt, nemen vrouwen met kleiner genoe gen. Negen op tien heeft geen probleem met de lengte van hun partners jongeheer. Ook puur biologisch speelt lengte geen rol. „Een vagina weet met elke penis raad. „Het herenorgasme is meestal het slotak koord van seks. Daar wringt het schoentje, want als het niet gebeurt, beschouwen we seks niet als volwaardig. Dat dwingende ka rakter mag overboord. Je focust je dan te veel op een prestatie, niet op plezier. Dat brengt stress met zich mee. Anderzijds zijn orgasmes - solo of met twee - wel gezond. Ze houden je bloeddruk op peil, bevorderen doorbloeding van huid en spieren, fungeren als slaapmid del, zijn goed tegen hoofdpijn en vor men - echt waar - een remedie tegen de hik." Ook straf: sperma is bij een orgasme even snel als Usain Bolt, zo'n 45 kilometer per uur. letter van de wetenschap exact volgen - een zaadlozing is vroegtijdig als een man na minder dan één minuut na penetratie klaarkomt en hij er last van ondervindt - blijkt 'maar' 3,7 procent van de Vlaamse mannen daarmee te kampen. Het is ook een fabeltje dat een vroegtijdig orgasme al tijd een seksuele stoornis is. „Maar we moe ten de situatie ook niet minimaliseren: 9,2 procent vindt dat hij soms te snel schiet. Farmaceutische hulpmiddelen kunnen bij sommige mannen helpen, maar zijn zeker niet heiligmakend. Bepaalde oefe ningen en technieken doen al veel. Dat gaat van adem halingstechnieken tot vaak van standjes wisselen. Het is vooral belangrijk dat de partner mee denkt. Het is de grootste nachtmerrie van iedere man: te vroeg klaarkomen. Maar als we de Verkeerschaos in Engeland na forse buien Assange blijft verdachte Snelle rijder is dure auto kwijt zaterdag 17 september 2016 Lengte jongeheer niet belangrijk Brecht Herman Antwerpen CLICHÉ Echte mannen krijgen altijd een stijve ONTKRACHT Ochtend erecties bestaan niet CLICHÉ Mannen denken om de 7 se conden aan seks ONTKRACHT Man nen denken niet altijd aan seks —Wim Slabbinck CLICHÉ Geen seks zonder orgasme ONTKRACHT Orgasmes zijn geen noodzaak CLICHE Size matters ONTKRACHT Size doesn't matter MYTHE Te snel klaarkomen is een probleem ONTKRACHT Mannen ko men niet te snel klaar Auteur Wim Slab binck VANHOVE/RV Waarom mannen geen seksboeken kopen, Wim Slabbinck Uitgeverij Manteau LONDEN Hevige regenval heeft gis teren in het zuiden van En geland voor een grote ver keerschaos gezorgd. In de nacht van donderdag op vrijdag viel er net zoveel re gen als normaal in een hal ve maand. Er was veel wa teroverlast en tal van we gen en straten liepen on der. Ook snelwegen kamp ten met overstromingen zo als de M4 bij Newsbury ten westen van Londen en de snelweg M40. In de och tendspits ontspoorde een trein in Watford. De regen veroorzaakten er aardver schuivingen waardoor de trein uit de rails liep. STOCKHOLM Een Zweeds hof van be roep heeft gisteren het ar restatiebevel dat is uitge vaardigd tegen de oprich ter van Wikileaks, Julian As sange (foto), gehandhaafd. Het hof vindt dat het arres tatiebevel terecht is, om dat Assange nog steeds verdachte is in een onder zoek naar een mogelijke verkrachting in 2010. Het Zweedse OM wil Assange horen. Maar hij probeert uit handen van de Zweedse justitie te blijven. Hij vreest te worden uitgeleverd aan de VS in verband met zijn online publicaties van ver trouwelijke gegevens van de Amerikaanse overheid. ROTTERDAM Een 27-jarige automobilist die werd betrapt terwijl hij met 260 kilometer per uur over de A15 racete, is niet alleen zijn rijbewijs, maar ook zijn BMW M3 kwijt. De politie zag de auto in de nacht van zaterdag op zon dag tijdens een controle bij Rotterdam voorbijkomen. Daar geldt een limiet van 100 kilometer per uur. De man kreeg bij Hoogvliet een stopteken. Hij moest di rect zijn rijbewijs inleveren. De man zat nog in de proef tijd van een eerder inci dent. De auto, eigendom van de bijrijdster, werd in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10