9 Dodelijke schietpartij in Amerikaanse seniorenflat hun vliegtuigjes, waarmee ze vanuit Soesterberg waren ver trokken, op de klei bij Amster dam, blijkt uit krantenberich ten. Vrijwel meteen zijn er klach ten van omwonenden. Niet over geluidsoverlast, maar over vlie gers die achter de dorpsmeisjes aanzitten. De omwonenden be schouwen het luchtvaartperso- neel als indringers, herinnert zich een oud-medewerker van Schiphol in 1958 in het blad On ze Luchtmacht. „Ze plaatsten mesjes in de rijweg en bekogel den onze auto's met bevroren koolstronken." Probleem Dat Schiphol ligt waar het ligt, is bij gebrek aan beter. En bij ge brek aan geld. Het is er zo dras sig dat de eerste Franse piloten die de luchthaven aandoen zelfs spreken van Schiphol les Bains. „De natte ondergrond is altijd een probleem gebleven", zegt historicus De Wijn. „Het lucht havengebouw van Schiphol is het enige ter wereld dat met pa len aan de grond verankerd zit. Om te voorkomen dat het kwel water de bagagekelders en termi nals omhoog duwt." De eerste reizigers naar Lon den keken hun ogen uit, zo blijkt uit de verslagen. „Ze vroe gen zich af of ze wel veilig zou den aankomen. Maar ze waren vereerd dat ze mee mochten", lacht Arthur van den Hudding, gezagvoerder op de Boeing 737 en vice-voorzitter van de Vereni ging Nederlandse Verkeersvlie gers. „Tegenwoordig zijn passa giers geen reizigers meer, maar klanten. Ze willen meteen en over alles worden geïnformeerd. Met al die apps weten ze iets soms eerder dan ik als piloot." Het avontuur dat de eerste vliegers en reizigers hebben er varen, is er een beetje vanaf, stelt Van den Hudding. „Zaken reizigers nemen de eerste vlucht heen, doen hun werk in Londen en vliegen dezelfde avond te rug." Uit de logboeken van KLM is op te maken dat de reis naar Londen in 1920 niet eens zo veel langer duurde. Bij tegenwind is de vliegmachine vier uur onder weg. Zijn de condities gunstig, duurt het een uurtje of twee. „Tegenwoordig duurt de vlucht erheen gemiddeld drie kwar tier", zegt Van den Hudding. „Maar zeker op een grote, druk ke luchthaven als Schiphol komt er flink wat tijd bovenop de reis." Zelfs de meest gehaaste zakenreiziger moet uiterlijk een halfuur voor vertrek naar Lon den aanwezig zijn. Zuchtend staan de passagiers in de rij voor de veiligheidscontrole. Riem af, riem om. Flesjes water mo gen niet mee. Cosmetica moet in een doorzichtige plastic zak je. Het instappen lijkt eindeloos te duren omdat er altijd wel een passagier het gangpad ver spert om zijn koffer tergend langzaam in de bagagebak te hij sen. Eén ding is sinds die eerste vlucht in 1920 niet veranderd. „Reizigers willen nog steeds zien wie hen naar hun bestem ming brengt, zegt Van den Hud ding. „Je ziet de spanning van hun schouders vallen als de ge zagvoerder hen welkom heet. Dat doe ik dus ook. Bij elke vlucht. Ik ben vlieger en PR-me- dewerker ineen." Een opmerkelijke schietpartij gisteren in Cheyenne, een stad in de Amerikaanse staat Wyo ming. Dit keer werd op mensen geschoten in een bejaardencom plex. De dader was 77 jaar oud. Hij vermoordde een medebewo ner en verwondde twee ande ren. De man zou zich kwaad hebben gemaakt over het poker- spel dat in het appartementen complex werd gespeeld. Larry Rosenberg schoot met een geweer en een handvuurwa pen op de bewoners van Herita ge Court Apartments en ging er daarna vandoor. De politie deel de mee dat de dader zichzelf doodde toen zij hem hadden in gesloten en probeerden contact met hem te krijgen. Wie de dode is en hoe de ge wonden eraan toe zijn, is nog niet bekend. Volgens de bewo ners van de seniorenflats ging het de laatste tijd al niet goed met Rosenberg en meed hij an deren meer en meer. Duitse 'beleefde' overvaller gezocht China lanceert raket met lab 'Weinig solidariteit jong en oud' "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" Etxr.i ö&hr boLeom® £fR> otTZIZ»,, HOLLAND i'ü BARRETT vrijdag 16 september 2016 Londen als nu In 1920 was de vliegmachine tussen de twee en vier uur on derweg naar Londen. Tegen woordig is dat gemiddeld drie kwartier, maar passagiers moe ten veel eerder op Schiphol zijn. -OTO SPAARNESTAD Een vliegtuig in 1925, dat werd ingezet op de lijn Amsterdam-Brussel-Parijs. CHEYENNE BOCHUM De Duitse politie is op zoek naar een zeer beleefde overvaller in het Ruhrgebied. De gemaskerde man zou de afgelopen twee jaar al tien winkels hebben overvallen. De man ging op een opvallende wijze te werk: hij wachtte de afle vering van goederen af, dreigde met een pistool en bond de me dewerker met tiewraps vast. Vol gens de slachtoffers bleef de man heel vriendelijk, beleefd en rustig. Hij informeerde zelfs of de kabelbinders niet te strak zaten. Twintig vrachtwagens met hulpgoederen staan klaar aan de Turkse grens om naar Alep po (Syrië) te vertrekken, maar de weg er heen is niet veilig. JIUQUAN Het Chinese ruimtelaboratorium Tiangong (hemels paleis) 2 is gis teren uit de Gobiwoestijn gelan ceerd. Een raket brengt het ruim telab in een baan om de aarde. Het eerste Chinese ruimtelabora torium werd in 2011 al gelan ceerd. Ter voorbereiding van de bouw van het Chinees ruimtesta tion, dat in 2022 klaar moet zijn. Mocht het ruimtestation ISS in 2024 stoppen, dan is China daar na het enige land zijn dat een bui tenpost in de ruimte heeft. DEN HAAG Als het aankomt op inkomens en pensioenen gunnen veel ouderen en jongeren elkaar maar weinig. Dat stelde EenVandaag gisteren op basis van onderzoek onder 24.000 mensen. De solidariteit is ver te zoeken. Ruim de helft (53 procent) van de 65-plussers in het onderzoek vindt dat de jonge re generaties ouderen te weinig gunnen. De helft van ondervraag den van 50 jaar en jonger vindt op zijn beurt dat ouderen vooral oog voor zichzelf hebben. advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: HOLLAND i'ü BARRETT Grahams skincare www.grahams.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9