'Geen signalen dat Kruidvat vertrekt' Klok'uus bij 's-Heer Arendskerke drie maanden dicht Resultaat BEVELANDEN EN THOLEN 7 Groenploeg gaat stiller werken 't Klok'uus is morgen voor het laatst open. De familie Lokerse gaat ingrijpend verbouwen. Met nieuwe attracties en meer sfeer en rust, wil de speelboerderij van de regio weer leidend worden. Vaste gasten van het Klok'uus moeten in de kerstvakantie, als de speelboer derij heropent, waarschijnlijk even met hun ogen knipperen. Geen rondvliegende ballen uit de ballenbak, maar een boerenhuiska- mersfeer komt hen straks tege moet bij de entree. En waar ooit volop geklommen en geklauterd werd, gaat de boe renschuur van het vernieuwde Klok'uus over in een kas.Daar groeien de kruiden die in de keu ken worden gebruikt in het restau rant. De naam van de speelboerderij herinnert nog aan de oorspronke lijk functie, maar met het telen van appels en peren houdt de fami lie Lokerse zich niet meer bezig. De grootse plannen voor de uit breiding van de speelboerderij, die in 2003 als nevenactiviteit van het fruitteeltbedrijf aan de Wissekerk- seweg werd geopend, eist nu alle aandacht op. „Destijds waren we de eerste in de regio met dit concept", herin nert Anne-Marie Lokerse zich. De combinatie van een speelschuur waar de kinderen zich uitleven met een restaurant waar ook ouders zich kunnen vermaken, sloeg aan. De ene na het andere speelparadijs zag het levenslicht en het Klok'uus werd steeds druk ker bezocht. „Op sommige dagen zitten we gewoon vol." Om die reden zijn Marnus en Anne-Marie Lokerse al jaren bezig met uitbreidingsplannen. De laat ste tijd waren ook dochter Evy en haar partner Jurjen Schipper daar bij betrokken. Evy studeerde vrije- tijdsmanagement in Breda en kan al haar ideeën kwijt in de verbou wing van de zaak. 'Beleving' is het toverwoord in de vrijetijdsbranche. Bij het Klok' uus moet de bezoeker na de ver bouwing meer dan tevoren het boerderijgevoel krijgen. Wie een kijkje neemt in de keet waarvanuit de verbouwing straks in goede banen moet worden ge leid, krijgt daar een aardig idee bij. De oude, bontgekleurde klim- en klauterrekken worden vervangen door nieuwe, groene exemplaren waar met beetje fantasie een silo in te ontdekken valt. Verder ko men in de nieuw aan te bouwen loodsen materialen als hout en touw terug. Het speelgedeelte wordt bovenal veel groter. Met een nieuwe loods wordt dit vijf zo groot. Een stapel oude bakstenen in de hoek van de keet verraadt het uiter lijk van nieuwe binnenmuren. De Op sommige dagen zitten we gewoon vol uitbreiding wordt buiten afge werkt met zwarte planken, die doen denken aan oude gepotdek- selde Zeeuwse schuren. Ondanks dat de binnenspeel- ruimte vijf keer zo groot wordt en het aantal zitplaatsen van 230 naar 400 stijgt, moet het restaurantge deelte juist rustiger en sfeervoller worden. Anne-Marie: „Veel gasten vonden het te lawaaierig. Dat gaat echt veranderen. Er komen veel meer rustigere hoekjes en gedeel tes die we kunnen afsluiten voor bedrijven of feestjes." Ook de open keuken met speciale fish and chipshoek en barbecue wordt gro ter. Na de verbouwing moet het Klok'uus ook in het naseizoen aan trekkelijker worden. Zo wordt de skelterbaan overdekt. Ook op de enorme 'net-trampolines' die bo ven de baan komen te hangen, kan straks onder alle weersomstandig heden worden gespeeld. „Dat valt inderdaad wat tegen", zegt Rolf Dierick van de blus- groep. Afgelopen voorjaar zijn honderden inwoners tussen de 18 en 45 jaar van beide dorpen per brief benaderd of het brandweer- werk wellicht iets voor hen zou zijn. De focus lag volgens Dierck op Kortgene, omdat dat op ter mijn een zelfstandige post wordt. Vijf mensen meldden zich aan, van wie er inmiddels twee zijn aangesteld. „Een ander loopt nog mee, één iemand heeft zich terug getrokken en één woont op dit moment nog te ver van de kazer ne", zegt Dierick. „Zodra de defini tieve plek van de nieuwe kazerne Kortgene bekend is, kan dat weer anders zijn." Voor Kortgene zijn in totaal vijf a zes nieuwe mensen nodig. In Colijnsplaat was de animo nog veel minder: daar heeft zich slechts één gegadigde gemeld en dat was eigenlijk nog niet eens op basis van de brief. „Teleurstel lend", vindt Dierick. Naar de re den kan hij slechts gissen. „Oude ren en jonge gezinnen, dat is het speelveld. Ze hebben het wellicht te druk met andere dingen, of mis schien is de brandweer nog te on bekend. Daarom houden we bin nenkort een zeskamp en zullen we ondernemersvergaderingen bijwonen." Hoewel de bezetting van de brandweerpost Colijns plaat-Kortgene nog niet direct in gevaar komt, is het volgens Die rick wel zaak te anticiperen op de toekomst. „De opleiding duurt tweeënhalf jaar. Je moet de men sen wel binnenhebben voordat mensen van de oudere garde er mee stoppen." In november besloot een meer derheid van de gemeenteraad dat in Vestetuin - waar al twee super markten en een vershof zitten - in principe geen plaats meer is voor een winkel als Kruidvat. De nieuwe wijk mag immers geen al te grote concurrent worden voor de binnenstad. Het college kreeg de opdracht om voor de toekom stige winkelruimte in de wijk op zoek te gaan naar dienstverlenen de bedrijven. „Die zoektocht is nog altijd aan de gang", laat wet houder Frank Hommel desge vraagd weten. „We zijn met be drijven in gesprek." Hommel zegt geen signalen te hebben ontvangen dat de drogis terijketen Tholen daadwerkelijk gaat verlaten. Daarbij moet wor den aangetekend dat nog geen de finitief 'nee' is uitgesproken te gen een verplaatsing van het Kruidvat. SGP en PvdA lieten in november weten pas een stand punt te zullen bepalen als duide lijk is of er dienstverlenende be drijven worden gevonden. De A.S. Watson Group, eige naar van Kruidvat, kon de afgelo pen dagen geen helderheid ver schaffen over de status van de Thoolse vestiging. KRUININGEN Waar mogelijk, ver vangt de gemeente Reimerswaal lawaaierige machines door stille, elektrische apparaten. Dat heeft wethouder Jaap Sinke deze week laten weten op vragen van raads lid Andries Jumelet (CU). Nu de gemeente onkruid niet meer met gif mag bestrijden, wordt meer ge werkt met motorisch aangedreven apparaten om de straten schoon te houden en onkruid geen kans te geven. Als een machine aan ver vanging toe is, zal volgens Sinke gekeken worden naar beschikbare elektrische alternatieven. HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl vrijdag 16 september 2016 Eerste speelboerderij van de "Tj"9... regio wil weer voorop lopen van tegen Marnus, Anne-Marie, Jurjen en Evy zijn begonnen met het slopen van de ballenbak, foto marcelle davidse Joeri Wisse 's-Heer Arendskerke -Anne-Marie Lokerse, mede eigenaar van 't Klok'uus De werving van nieuwe brand- weervrijwiliigers voor het korps Colijnsplaat-Kortgene heeft slechts een handjevol reacties opgeleverd. Luc Oggel Colijnsplaat Een jaar geleden gooide het Kruidvat de knuppel in het hoenderhok. Als de winkelke ten zijn Thoolse vestiging niet vanuit de binnenstad naar het nieuwe winkelgebied in Veste- tuin mocht verplaatsen, zou ze helemaal weggaan uit Tholen. Zo'n vaart lijkt het tot nu toe echter niet te lopen. Rob Paardekam Tholen 6 I DE ZEEUWSE I Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78